Як запамятовувати англійські слова

30.06.2016

Як запам’ятовувати англійські слова

Припустимо, що потрібно запам’ятати англійське слово «вдячний» і набір букв «пртмкнюжхт». Обидва завдання складаються з однакової кількості букв. Але чи однакові вони за складністю? Що легше запам’ятати: appreciate або «пртмкнюжхт». Англійське слово виглядає більш привабливо, ніж нагромадження літер російського алфавіту. Чому?

Справа в тому, що англійському слові є СЕНС, який повністю відсутня в «пртмкнюжхт». З цього випливає дуже важливий для нас висновок: запам’ятовувати англійські слова — це (в першу чергу!) запам’ятовувати їх зміст, а не послідовність букв, з яких вони складаються.

Ще раз іншими словами: щоб запам’ятати англійське слово, потрібно розібратися з його значенням. «Ти маєш уявлення, про що говориш?» — грізно запитує вчитель учня, який видав неправильну відповідь. Вчитель прав в тому плані, що недостатньо прочитати (або навіть визубрити багаторазовим повторенням) параграф у підручнику, — потрібно мати уявлення про прочитане.

Що означає «мати уявлення про значення англійського слова». Як перевірити сформоване уявлення чи ні? Відповідь дуже проста: якщо ви можете створити образ російського перекладу англійського слова, що означає уявлення про це слово у вас сформовано.

Повернемося до appreciate. Переклад — «високо цінувати, бути вдячним». Щоб створити відповідний образ, потрібно спочатку розібратися в цьому чудовому почутті: «бути вдячним» — — що це таке. Потім потрібно визначити людину, до якої ми відчуваємо це почуття (для цього потрібно знайти відмінності від інших схожих почуттів, поваги, любові, симпатії, вдячності тощо). Наприклад, якщо мене спитають: «Кому ти радий?», то я відразу відповім «Євгену Олександровичу!». Таким чином, у мене образ Євгенія Олександровича (далі — Е. А.) служить сполучною ланкою між «бути вдячним» і «вдячний». Залишилося тільки встановити зв’язок між англійським словом і Е. А.

Для цього використовуємо звучання англійського слова. Appreciate вимовляється як «епрИшиейт». До цій абракадабрі потрібно підібрати співзвучні російські слова і повісити їх на Е. А. Існує два варіанти підбору слів.

Перший варіант. Для тих, хто збирається запам’ятовувати англійські слова у великій кількості. У слові appreciate є два елементи, які будуть зустрічатися ще багато раз:

1) початковий ненаголошений звук, який позначається першою літерою «a» і вимовляється приблизно як звук, позначуваний російською літерою «а» в слові «компас». Саме тому на всі образи англійських слів, що починаються на цей звук, ми будемо навішувати компас. Це такий своєрідний сигнал: якщо в образі присутній компас, то слово починається зі звуку проміжного між росіянами Е і А.

2) суфікс –ate, який читається як «ейт» [eit], часто зустрічається в англійських дієсловах і прикметників. Тому цей суфікс також слід закодувати яким-то постійним словом, наприклад, флЕЙТа .

Отже, представляємо картинку: Євген Олександрович за допомогою компаса (щоб всі стібки був в одному напрямку) Пришиває флейти до рукавів сорочок; за цю роботу його цінують всі родичі: компАс + ПРИШИ + флейти = епрИшиейт.

Другий варіант. Для тих, хто має намір вивчити всього лише кілька сотень слів. У цьому випадку запам’ятовувати окремі елементи, напевно, буде занадто витратним у часовому відношенні. Тому запам’ятовуємо без елементів: Євген Олександрович говорить дочці: «Сестра тебе дуже цінує! Е львира, потрібно ПРИШ ить ЇЙ Т елефон до спідниці, щоб вона його не втратила».

Таким чином, головний компонент процесу запам’ятовування англійських слів — це інтелектуальна робота зі словниковим матеріалом. Зрозуміло, це зовсім не означає, що для поповнення словникового запасу потрібно займатися філологічним аналізом слів. Під інтелектуальною роботою розуміється переклад англійського слова на мову, зрозумілу нашому мозку.

Незважаючи на різноманіття існуючих мов, мозок розуміє один спільну мову — це мова образів. Тому основним способом запам’ятовування англійських слів є створення образів, які визначаються змістом кожного конкретного слова.

Короткий опис статті: вивчити англійські слова Як запам’ятовувати англійські слова: інтелектуальна робота з російським перекладом і англійською вимовою слова на прикладі appreciate як запам’ятовувати англійські слова, appreciate

Джерело: Як запам’ятовувати англійські слова

Також ви можете прочитати