Як ефективніше вивчати ІНОЗЕМНУ МОВУ: З УЧИТЕЛЕМ АБО БЕЗ?

26.06.2016

ЯК УЧИТИ ІНОЗЕМНУ МОВУ: З УЧИТЕЛЕМ АБО БЕЗ?

Вивчити іноземну мову самостійно — це МОЖЛИВО! Є люди, які таким чином долають з однієї мови на рік, а то й на півроку чи навіть на квартал. Звичайно, це не означає, що за такий короткий термін вони оволодівають ним досконало.

Інше питання — чи зможете це зробити особисто Ви. І справа тут не тільки в Ваших здібностях, в яких я аніскільки не сумніваюся. Чи є у Вас сильна воля, терпіння, а також серйозний мотив для вивчення мови?

Остання умова може виявитися вирішальним. Не секрет, що багато людей, що володіють силою волі, терпінням і старанністю, і будучи людьми цілком здатними успішно вивчити все, що завгодно, часто кидають самостійні мовні заняття. Причина — відсутність серйозного мотиву.

Краще всього, якщо мотиви продиктовані життєвою необхідністю, наприклад: підготовка до навчання, роботи або просто життя за кордоном, вступ до вузу, складання міжнародного іспиту, робота в представництві західної компанії. Або ж Ви хочете навчитися читати книги та періодику або пояснюватися в турпоїздках за кордон. Правда, в останньому випадку Вам буде потрібно докладати більше зусиль, щоб змусити себе займатися. Але не можна приступати до самостійних занять, якщо Ви хочете «просто вивчити мову» або «зайнятися хоч чимось корисним» — з таким настроєм Ви протягнете від сили місяць.

Англійський письменник Ентоні Берджес писав: «Якщо ви раптом виявите, що не можете нічому навчитися — не звинувачуйте ні мова, ні свою бездарність. Ще раз обдумайте ваші мотиви. Чи дійсно вам хочеться вивчити цю мову? Якщо ви хочете по-справжньому, ідіть додому і беріться за навчання».

Викладач може прискорити Ваше навчання, зробити його більш легким, цікавим — але не замінять самостійної роботи. Автор популярних у свій час (на жаль, безнадійно застарілих) підручників англійської мови Н.А. Бонк писала: «Для тих, хто коли-небудь брався за навчання іноземної мови або його вивчення, вже давним-давно стало ясно, що чужої мови не можна навчити — йому можна тільки навчитися. Навчання не дасть бажаного результату, якщо його не підкріплювати регулярної, цілеспрямованої самостійної роботою».

Іноземну мову можна вивчити тільки самому, і це справжня робота. Завдання викладача (або курсу) полягає в тому, щоб провести учня до його мети самим коротким шляхом. по можливості зробивши навчання захоплюючим.

Loading.

Доводи ЗА самостійне вивчення мови

1. Головна перевага самостійної навчання — повна незалежність: Ви самі вибираєте необхідні спосіб і режим роботи і не відчуваєте себе зобов’язаним нікому, крім себе самого. Це практично незамінний для людей творчих професій, а також для тих, хто не може з упевненістю планувати свої дії на тижні вперед або постійно зайнятий.

Ви можете приступити до занять в будь-який час дня і ночі, не відчуваючи себе зв’язаним по рукам і ногам розкладом уроків і планом занять.

Займаючись у власному темпі, Ви можете просунутися у вивченні іноземної мови швидше, ніж Ваші «колеги», які відвідують курси або беруть приватні уроки.

2. Ви можете робити те, що Вам подобається, а не те, що нав’язує вчитель або підручник. Можете застосувати власноруч створену систему навчання, наприклад: один тиждень вчити граматику, зубрити нові слова і шукати їх у прочитаних книгах, а іншу активно застосовувати вивчені слова і граматичні структури у усного та писемного мовлення, не торкаючись до підручників і словників. Не кажучи вже про те, що Ви самі підганяєте програму занять під Ваші інтереси, в тому числі професійні — тоді як навіть кращий педагог сам навряд чи швидко зорієнтується у Вашій спеціальної літератури, в якій Вам дещо і так зрозуміло завдяки загальній кваліфікації.

3. Ви заощадите купу грошей. Хороший словник обійдеться вам приблизно у стільки ж, у скільки обійшлося б двогодинне заняття з професійним педагогом.

4. Ви можете значно розширити коло спілкування, знайомлячись через Інтернет з іншими людьми, так само, як і Ви, вивчає мову самостійно, а не задовольнятися зустрічами на курсах з тими, хто займається з вами в одній групі.

5. Вивчаючи граматичні довідники і словники, Ви придбаєте і розвинете здібність до узагальнення та аналізу інформації, так необхідну при вивченні іноземних мов — так само як і багатьох інших дисциплін!

6. Займаючись паралельно з кількох посібників (що я всім рекомендую), а не за яким-небудь одним (як практикують багато педагоги), Ви не томітесь в полоні певної методики або концепції, а купуєте більш широкі мовні горизонти.

7. Придбавши навички самоосвіти і продовживши заняття і після досягнення мінімально достатнього рівня, Ви незабаром перевершите деяких випускників мовних вузів, так як вони, як правило, після отримання диплому поповненням своїх знань і удосконаленням мовних навичок займаються мало.

Доводи ПРОТИ самостійного вивчення мови

1. У Вас не буде контролю зверху, який не дозволяє Вам прогуляти заняття, смошеннічать при виконанні вправ (хто з нас ніколи не заглядав у відповіді раніше, ніж доробить завдання?). «Сьогодні я не в змозі, краще пройду завтра відразу два уроку. «; «Цей фільм я просто не можу пропустити. Позаймаюся пізніше. «; «Скільки можна повторювати одне і те ж?!»; «Ні, це зрозуміти неможливо. А, втім, можна обійтися і без цього. «; «Все це марно. Нічого не виходить. Вчу-вчу, і ніякого толку».

2. При самостійних заняттях Вам не так легко буде знайти співрозмовника для розмовної практики.

Працюючи навіть з найкращим посібником, дуже важко виробити навички усного спілкування. Навіть Ваша собака або кішка може відмовитися розуміти вас, а повноцінний діалог із самим собою вести непросто:)

3. Тим, кому в навчанні допомагає дух суперництва, не вижити без еженощного порівняння своїх успіхів з успіхами сусіда по парті.

4. Самостійне навчання потребує багато часу і зусиль, особливо на початковому етапі. Ніхто, крім Вас самих, не буде гарантувати Вам успіхів на ниві вивчення іноземної мови — все залежить тільки від Вас.

Люди влаштовані так, що витрачені зусилля повинні компенсуватися отриманим задоволенням. У разі вивчення чужої мови задоволення від його знання сильно віднесено в часі від початку процесу вивчення. Ви легко можете відступитися від намічених планів, не виявивши негайних і значних зрушень в умінні спілкуватися по-іноземному. Ніхто Вас, на жаль, не втримає від припинення занять (на курсах втримав би факт попередньої оплати циклу занять).

5. При самонавчанні непросто уникнути помилок і їх закріплення на рівні автоматизму — а перевчитися важче, ніж навчитися! При заняттях один на один з викладачем всі помилки негайно помічаються і при необхідності коректуються.

6. При самостійному навчанні у будь-якої людини виникають питання, відповіді на які не знайти ні в одній наявної у Вас (і не тільки у Вас) книзі.

7. До відносних недоліків самостійних занять іноді відносять відсутність переспективи отримання документа, що підтверджує Ваше знання мови. Правда, якщо Ви займаєтеся не для «галочки», а для себе, або з метою скласти будь-який іспит, це зовсім не принципово.

Короткий опис статті: іноземна мова

Джерело: Як ефективніше вивчати ІНОЗЕМНУ МОВУ: З УЧИТЕЛЕМ АБО БЕЗ?

Також ви можете прочитати