Вяжемо бере гачком. Майстер-клас, Майстер-класи, Пелюстка, Любительське

24.09.2015

без Рубрики

Вяжемо бере гачком. Майстер-клас, Майстер-класи, Пелюстка, Любительське
Вяжемо бере гачком. Майстер-клас, Майстер-класи, Пелюстка, Любительське
Скажу без лукавства — навчитися в’язати бере гачком завжди хотіла, але скільки не намагалася розшифрувати різні схеми — затію залишала на потім, не вистачало терпіння розібратися. У минулому році обмацала інтернет на предмет вивчення майстер-класів з в’язання беретів гачком. Знайшла кілька цікавих варіантів, які зібрала у темі форуму «Крючкотворные досягнення «. І навіть в минулому році довела пробну спробу зв’язати бере до кінця. В’язаний берет встигла поносити. Але в цьому році якось критично подивилася на ту роботу і вирішила перев’язати. Тим більше, що на форумі відомого сайту «Осинка» знайшла цікаву схему з описом, в якій змогла розібратися. В результаті так надихнулася, що вирішила зв’язати з однією і тією ж схемою відразу два берета. Так мені сподобалася ідея — і форма, і візерунок. Взагалі до беретам ніколи не залишалася байдужою, завжди носила фетрові — цельноваляные, але останнім часом не вдавалося знайти беретик мого розміру. Всі траплялися якісь занадто великого діаметра — такі «тарілки» виглядали на голові занадто величезними, і вже тому хотілося зв’язати самої беретик за розміром, щоб сидів на голові ідеально: і по діаметру відповідав, і по глибині.

Спробую викласти тут свій майстер-клас з в’язання берета гачком з покроковими фото — як мені це вдалося.

Для в’язання берета гачком нам знадобиться:

  • Дві схеми — див. картинки клікабельні! — одна для в’язання верхній частині берета — самої «тарілки», і друга схема з зменшенням петель в лавах для в’язання нижній частині берета — самого кільця.
  • Гачок — у мене № 4.
  • Нитки відповідні номер гачка (у мене для білого берета використовувалася пряжа Merino Light в мотках по 100 гр довжиною 225 метрів, складу 70% шерсть і 30% акрил, пішло 2 мотка такої пряжі і трохи залишилося).
  • Безпечна шпилька
  • Лінійка

Приступимо до роботи:

Фото 1. Схема 1 в’язання «тарілки» — верхній частині берета, коло виконується по спіралі, без петель підйому на початку рядів і ббез з’єднувальних стовпчиків в кінці ряду. Зазначений раппорт повторюється по колу до кінця ряду, кінець ряду необхідно примічати шпилькою, вдевая її в останню петлю ряду. Останньою петлею в раппорте (і в ряді відповідно) згідно зі схемою постійно залишається повітряна петелька.

ФОТО 2. Схема 2 нижній частині берета — самого кільця, в якій вказані збавляння петель чергуються в рядах. Зазначений раппорт повторюється по колу до кінця ряду, кінець ряду необхідно примічати шпилькою, вдевая її в останню петлю ряду. Останньою петлею в ряду за схемою постійно залишається повітряна петелька.

ФОТО 3. Зробивши кільце з ниток обв’язуємо перший ряд за схемою 1 — робимо навколо колечка 12 стовпчиків без накидов.

ФОТО 4. Пров’язуємо 2 ряд за схемою 1 — з кожного стовпчика без накиду треба провязать по 2 стовпчика без накиду, уеличив кількість петель в цьому ряду до 24.

ФОТО 5. Пров’язуємо 3 ряд за схемою 1, який складається з 24 стовпчиків без накиду (в кожну петлю попереднього ряду).

ФОТО 6. В кінці ряду в останню (24-ту) петлю вколюємо шпильку.

ФОТО 7. На фото провязан перший раппорт четвертого ряду схеми 1 таким чином: 1 сбн, 2 сбн з однієї петлі попереднього ряду, 1 повітряна петля.

ФОТО 8. Повторюючи раппорт в’яжемо до кінця 4 ряд схеми.

ФОТО 9. Початок 5-ого ряду, ряппорт складається з: 1 сбн, 1 сбн, 2 сбн з однієї петлі попереднього ряду, повітряна петля.

ФОТО 10. Повторюючи раппорт, в’яжемо весь 5 ряд до кінця кола (до петельки зі вставленою в неї шпилькою). Зверніть увагу — повітряні петлі попереднього ряду не провязываются, ми їх просто пропускаємо в вязани. А два стовпчиків без накиду провязываются один ряд на інших (в стовпчик з пари попереднього ряду, який стоїть перед повітряної петлею попереднього ряду). Також по спіралі, згідно схемі 1 пров’язуємо і 6 ряд: 1 сбн, 1 сбн, 1 сбн, 2 сбн з петлі попереднього ряду, 1 повітряна петля.

ФОТО 11. Починаємо в’язати 7-ий ряд. Тут будьте уважні — ми додамо новий «елемент», щоб клини в нашому берете стали опуклими і злегка закручувались. Цей ряд в’яжемо таким чином: 1 сбн пров’язуємо через 2 петлі попереднього ряду (тобто зменшуємо, як показано на фото 11 — витягуємо нитку на гачок спершу з однієї петлі, потім з наступною і обидві нитки на гачку пров’язуємо одним стовпчиком як на фото 12), 1 сбн, 1 сбн, 2 сбн з однієї петлі попереднього ряду, 1 повітряна петля.

ФОТО 13. На цьому фото провязан раппорт 7-ого ряду (2 петлі разом одним сбн, 1 сбн, 1 сбн, 2 сбн з однієї петлі, 1 повітряна петля).

ФОО 14. Весь сьомий ряд провязан по колу до кінця (до петлі з булавочкой).

ФОТО 15. У 8-му ряду провязан перший раппорт: 1 сбн, 1 сбн, 1 сбн, 1 сбн, 2 сбн з однієї, 1 вп.

ФОТО 16. Повторюючи раппорт, провязали весь восьмий ряд по колу до кінця (до петлі з булавочкой).

ФОТО 17. В’яжемо 9-ий ряд як сьомий, починається з провязывания 2 петель разом одним стовпчиком без накиду — фото 17,18. Не забуваємо починаючи новий ряд вставляти булавочку наприкінці кожного попереднього ряду.

ФОТО 19. Провязали один раз раппорт 9 ряду, що складається з: 1 сбн дух з попереднього ряду, 1 сбн, 1 сбн, 1 сбн, 2 сбн з однієї петлі попереднього ряду, 1 вп.

ФОТО 20. Довязали дев’ятий ряд по колу до кінця (до булавочки).

ФОТО 21. В’яжемо 10 низку — на фото провязан один раппорт цього ряду, що складається з: 1 сбн, 1 сбн, 1 сбн, 1 сбн, 1 сбн, 2 сбн з однієї петлі попереднього ряду, 1 вп.

ФОТО 22. Закінчили в’язати 10 ряд, довязав по колу до булавочки.

ФОТО 23. Чергуючи ряди в’яжемо за схемою 1 тарілочку нашого берета потрібного діаметру. Нагадаю, для дитячої голови діаметр берета приймається 22-25 см Для дорослої голови діаметр берета приймається 26-28 див. Для моєї голови ідеальним я вибрала діаметр 26 див.

ФОТО 26. Вставляємо булавочку в останню петлю попереднього ряду (але не в тільки що провязанный сбн з двох петель!).

Короткий опис статті: майстер клас з в’язання гачком Майстер-клас з в’язання берета гачком стовпчиками без накидов, з додатком схем в’язання і покрокових фото. бере гачком майстер-клас, бере гачком по спіралі, бере гачком стовпчиками без накидов, схема берета гачком, в’язаний гачком бере

Джерело: В’яжемо бере гачком. Майстер-клас — Майстер-класи — Пелюстка — Любительське квітникарство

Також ви можете прочитати