Вязані килимки гачком на підлогу: схеми з описом роботи для початківців

01.08.2015

І повірте, вироби з цих матеріалів виглядають дуже оригінально і цікаво, а в побуті практичні і довговічні.

Майстер класи, запропоновані в цій статті, розкажуть вам, як зв’язати гачком килимок з різних матеріалів. Вже що-то ви точно відкладіть собі в «вибране», а може бути, надихнуло і відразу ж візьметеся за в’язання цих виробів для свого будинку.

Кращий варіант для початківців

Навіть самі недосвідчені в’язальниці зможуть без проблем впоратися з майстер-класом для початківців. Починати рекомендується з квадратного килимка на підлогу. На фото ви бачите приклад такого виробу.

Для в’язання такої моделі знадобиться товста бавовняна пряжа, яку в’язальниці називають «спагеті». Кольору пряжі вибирайте на свій смак.

Покроковий майстер-клас з описом

  1. Набрати ланцюжок з в. п. потрібної вам довжини.
  2. 1 ряд. Всі петлі в’язати ст. з/н В’язання повернути на виворітну сторону.
  3. 2 ряд. Всі петлі в’язати ст. б/н. під передню стінку петлі. В’язання перевернути на лицьову сторону.
  4. 3 ряд. В’язати ст. б/н. під обидві стінки петлі.
  5. 4 ряд. В’язати так само, як і 2-й.
  6. 5 ряд. Стовпчики з/н. в’язати під задню стінку петлі.
  7. 6 ряд і всі наступні ряди в’язати візерунком, повторюваним від 2-го до 5-го ряду.

Приклад такої роботи дивіться на відео.

Бабусине спадщина

у дитинстві В більшості з вас у кімнаті напевно були так звані «бабусині килимки». Це різнокольорові круглі килимки на підлогу, пов’язані зі смужок тканини гачком.

Для того, щоб зв’язати «бабусин» килимок з клаптів, знадобиться гачок № 10, обрізки тканини. Клапті потрібно порізати на смужки і зшити (або зв’язати між собою, змотати в клубок.

В’яжемо по колу стовпчиками без накиду. Для цього потрібно знати розроблене вязальщицами «правило кола»: набрати 3 в. п. і з’єднати їх у кільце. Далі в кільце з 3 в. п. пров’язати 6 ст. б/н. Тепер поділити коло на 6 клинів і в кожному ряду рівномірно додавати по 6 ст. б/н. на кругової ряд. Іншими словами має виходити так: 1 ряд — 6 ст. б/н. 2 ряд — 12 ст. б/н. 3 ряд — 24 ст. б/н. і т. д.

Схема в’язання круглого килимка гачком виглядає так:

Якщо зв’язати виріб за цією схемою, але тільки стовпчики без накиду провязивать за задню стінку петлі, то килимок вийде більш рельєфним. На фото нижче показано, як в’язати ст. б/н. за задню стінку петлі.

Такий аксесуар можна простелити і на підлогу, і вкрити їм стілець або крісло.

Докладніше процес роботи дивіться у відео-уроці.

З ганчірок

Ось така цікава річ виходить, якщо в’язати її із смуг тканини, які вирізаються з старого одягу. Так ви вбиваєте «двох зайців відразу»: позбавляєтеся від непотрібних речей і створюєте практичну потрібну річ для дому.

Щоб виготовити килимок з ганчірок, в’язаний гачком, насамперед, заготовте матеріал для в’язання. Для цього переберіть свій гардероб, вибрані непотрібні речі розпір по швах і ріжте по спіралі на смуги по 1,5-2 см завширшки. Смуги зшиваємо між собою і сматываем в клубки. Гачок для в’язання смуг знадобиться товстий — № 10 або більше.

В’язання починати з 8 в. п. які потрібно замкнути в кільце. Далі в’яжемо ст. б/н. «правилом кола», методика в’язання якого описана в цій статті вище. Рівномірні додавання потрібні для того, щоб коло виходив плоским і не опуклим, як шапка. Якщо в процесі в’язання коло виходить хвилястим, то виправити цю проблему можна шляхом подальшого відпарювання прасування виробу.

Все просто і ясно. За пару вечерков ви легко зв’яжіть теплий домашній аксесуар.

Відео-урок:

Щоб оновити свої старі речі, є багато технік.

Зірка

Оригінально і цікаво виглядає в інтер’єрі житла ось такий п’ятикутний в’язаний аксесуар. Опис роботи нижче.

В’язати такий килимок у формі зірочки можна з будь-якого бажаного матеріалу: пряжа, пакети, клапті.

В’язання починається від центру. Потрібно набрати 5 в. п. і замкнути їх у кільце.

1 ряд. 3 ст. п. підйому, 2 ст. з/н 1-ї в. п. попереднього ряду, 2 ст. п. * 3 ст. з/н 2 в. п. Пров’язати від * до * 5 раз для формування п’ятикутника.

2 ряд. 3 ст. п. підйому, 2 ст. з/н 1-ї в. п. попереднього ряду, 2 ст. п. 3 ст. з/н 1 в. п. і далі продовжити в’язання за схемою, показаної на фото нижче.

П’ятикутник в’яжеться круговими рядами до потрібного вам розміру, а потім кожен «промінь» довязывается окремо.

Схема в’язання Зірки

Якщо пов’язати цей аксесуар з м’якої товстої пряжі, то його цілком можна використовувати як покривало або плед.

З пакетів

Чудовим відкриттям наших домогосподарок стало використання поліетиленових пакетів для в’язання домашніх речей. Килимки з пакетів, в’язані гачком, хороші тим, що їх можна легко мити і сушити, вони приємні на дотик. Для ванної, туалету і кухні — це просто незамінна річ. Поліетиленове виріб не боїться води, його достатньо струсити і просушити.

Для початку нам потрібно підготувати, власне, самі пакети. Для цього будь-які поліетиленові пакетики ріжуться на смуги шириною 2-3 см, зшивають ниткою або склеюються теплою праскою через тканину і змотуються в клубок. В’язання виконувати гачком № 4. На фото зверху показаний килимок із сміттєвих різнокольорових пакетів. На один такий примірник йде близько 40 пакетів.

Зазвичай використовуються два види петель: повітряні петлі, стовпчики з 1 накидом. Ця модель килимка овальної форми.

Набрати потрібну кількість петель. У цьому зразку набрано 12 в. п. + 3 ст. п. підйому = 15 в. п.

1 ряд. Ввести гачок у 4-ю від краю петлю ланцюжка і зв’язати 5 ст. з/н. Далі в кожну в. п. в’язати по 1 ст. з/н 10 разів. В останню в. п. ланцюжка в’язати 6 ст. з/н В’язання повернути. Таким же чином в’яжемо іншу сторону, формуючи овал. Ряд замкнути з’єднувальним стовпчиком.

2 ряд і всі наступні ряди в’язати за схемою. Таким чином, середина полотна буде залишатися прямій, а краї розширюються і закруглюються, завдяки прибавкам в полукругах. Таким чином, виходить прямокутне полотно.

Схема в’язання овального килимка зі сміттєвих пакетів:

Виріб виходить блискучим та яскравим. А головний плюс цього виробу в його дешевизні і практичності. Приклади роботи дивіться на відео:

філейної сітки

Якщо Ви зовсім новачок у в’язанні, дізнатися, що таке филейное в’язання — це одна з найбільш знаменитих технік!

В’язання килимків на філейної сітки — це ще одне нововведення, придумане рукодільницями. Виглядають такі вироби багато і пишно. З першого погляду, здається, що пов’язати що-небудь в цій техніці дуже складно. Насправді робота виконується легко і досить швидко. Навіть починаюча майстриня впорається з цим завданням, якщо вже вміє в’язати повітряні петлі і стовпчики з накидом.

Пряжу можна брати будь-яку бажану вами і відповідний за номером гачок. Починається процес в’язання з виконання філейної сітки потрібного вам розміру. На фото нижче показана схема в’язання.

Коли сітка пов’язана, приступайте до в’язання зовнішньої частини виробу. Починати в’язання рекомендується з середини полотна, тоді візерунок буде рівним і «хвилі» будуть йти в одну сторону. Кожну бік клітки слід обв’язати ст. з/н Їх може бути від 1 до 3 на кожну сторону. Чим тонше у вас нитка, тим більше стовпчиків потрібно в’язати.

Таким чином, орієнтуючись на схему-малюнок, обв’язуйте всі «клітинки» філейної сітки.

Ось так має виглядати виворітна сторона роботи.

Схема обв’язки основи рюшами:

Схема в’язання малюнка:

Такі вироби мають привабливий вигляд, а завдяки своїй структурі виглядають дуже нарядно і багато.

Родом з Японії

Японські килимки на підлогу, зв’язані гачком — це особлива методика в’язання. Вироби, пов’язані з цією методикою, унікальні і неповторні. Переплетення кілець, смуг, цікаві поєднання кольорів підкорюють з першого погляду. Подивіться на це фото. Погодьтеся, що це просто шедевр!

Про в’язання з кілець нам розповість наступний майстер клас з описом роботи покроково.

Основа килимка — коло. Для початку наберіть ланцюжок з 6 в. п. стисніть її в кільце.

1 ряд. В кільце зв’яжіть 3 ст. п. підйому, 7 ст. з/2н.

2 ряд. За 5 пишних ст. з/2н. між ними по 3 в. п.

3-4 ряд. По 2 ст. з 4-х пишних ст. з/2н. провязанных разом, під в. п. попереднього ряду.

5 ряд. Зв’язати ланцюжок з в. п. приєднуючи її до попереднього ряду полустолбиками.

Колечка. Набрати ланцюжок з в. п. з’єднуємо в кільце. Довжина ланцюжка залежить від бажаного вами діаметра кільця. Обв’язати кільце ст. з/2н.

Друге кільце в’яжеться так: набрати ланцюжок з в. п. протягнути її через перше колечко і з’єднати першу і останню петлю з допомогою полустолбика. Так два кільця з’єднуються один з одним. Друге кільце обв’язати ст. з/2н.

Таким чином в’язати і з’єднувати всі кільця. Перше і останнє колечко з’єднати один з одним.

Потім колечка пришити до круглої основі килимка. А можна відразу, в процесі в’язання кожного кільця, приєднувати його до основи.

Схема в’язання японського килимка:

Вязані килимки гачком на підлогу: схеми з описом роботи для початківців

Вязані килимки гачком на підлогу: схеми з описом роботи для початківців

Вязані килимки гачком на підлогу: схеми з описом роботи для початківців

Працювати з цією технікою — це дуже захоплююче заняття. Тут акцент потрібно зробити на правильний підбір кольорової гами пряжі. І тоді стильні і барвисті речі в японському стилі оновлять і доповнять інтер’єр вашої кімнати.

На стільці

Всі з вище представлених моделей килимків можуть служити покривалом для стільців або табуретів. Але хочеться показати вам ще одну дуже симпатичну модель — плетений килимок на стілець, який сподобається в першу чергу вашим дітям. Подивіться на фото нижче. Краса — не відірвати погляд, правда?

Нам буде потрібно світла пряжа (шерсть або напіввовна) і залишки червоних, чорних і рожевих ниток.

Основа-коло в’яжеться з пряжі світлого відтінку. У в’язанні кола використовуються повітряні петлі і стовпчик без накиду. Коло в’язати відповідно «правилом кола», яке описано в цій статті вище і за схемою. Щоб килимок вийшов теплим, рекомендується зв’язати два кола і зшити їх між собою. Для діток, які сильно мерзнуть, можна між колами вставити ще і шар синтепону.

Потім, орієнтуючись на схеми, які представлені на наступному фото, виконати очі, рот і вуха, пришити їх до основи і все — виріб готовий.

Схеми:

Таке плетене покриття для табурета припаде до душі вашому малюку. Він з задоволенням буде на ньому сидіти, а також грати, і може бути навіть спати.

Щоб зв’язати чохол на табуретку в іншій цікавій техніці, швидше відкривайте вибрану статтю .

Продовженням цієї ідеї килимків-іграшок можуть стати покриття на стільці у вигляді мордочок інших тварин. І яскраво, красиво і весело!

Всі моделі домашніх килимків, представлені в цій добірці, відрізняються простотою у виконанні (підійдуть для початківців) і привабливим виглядом. Не бійтеся, що саморобний домашній килимок не впишеться у ваш сучасний інтер’єр. Підійдіть з творчістю і натхненням до підбору моделі і колірної гами майбутнього виробу і результат вас приємно здивує. Експериментуйте і все вийде. Приємного вам проведення часу в компанії гачка і клубка!

Короткий опис статті: майстер клас з в’язання гачком Плетіння килимків на підлогу гачком — це просто! Килимки, пов’язані своїми руками в нашому майстер-класі для початківців з фото і відео. в’язання килимків гачком майстер клас

Джерело: В’язані килимки гачком на підлогу: схеми з описом роботи для початківців

Також ви можете прочитати