Вчимо літери . Дитина і Мама

02.07.2016

Вчимо літери

Вчимо літери з дитиною у формі гри. Наприклад, такими способами:

*Кубічний спосіб .

За допомогою методики М. Зайцева малюк вже з двох років зможе запам’ятовувати букви і навіть навчитися читати. Зміст методики в тому, що автор перетворив абстракцію в конкретику. Наприклад, кубики з дзвінкими голосними пофарбовані в срібний колір і у них «дзвінкі голоси.

А ось склади з глухими приголосними схожі на дерев’яні і звучать глухо, якщо їх потрясти. Дитина комбінує кубики і вчиться поєднувати звуки і запам’ятовує букви. Однак, перш ніж почати заняття, добре вивчіть методику, такий вид навчання підходить не всім дітям. Якщо дитина швидко втомлюється, відволікається, неуважний — треба вибрати інший спосіб вивчення букв.

* Комп’ютерний спосіб .

В інтернеті є безліч спеціальних програм: літера на екрані, і голос озвучує букву. А потім функція перевірки: вимовляється звук, а малюк шукає букву. Деякі такі програми доповнені простими піснями про алфавіті і мультфільмами про букви. Тільки треба враховувати, що тривалі заняття на комп’ютері — шкідливі для зору.

* Асоціативний спосіб .

Зміст такий: для кожної літери створюється образ. Якщо прикрасити «А» копитами, головою і ріжками – вийде «Антилопа». «В», прикрашена дзьобом і крилами, стане «Вороний» і так далі. Для початку треба крупно роздрукувати літери. А потім разом з дитиною беріться за творчість.

* Естетичний спосіб .

Приготуйте картки для кожної літери. Дорослий робить макет — малює букви олівцем, а дитина розфарбовує. Одна літера — у вигляді веселки, інша — як квітуча вишнева гілка…Коли все буде зроблено — кожну картку треба розрізати на 3-4 частини, і гарненько перемішати.

І нехай малюк складає імпровізовані пазли. А потім він повинен чітко і розбірливо назвати букву. Можна букви не тільки малювати, але і робити аплікації з будь-якого підручного матеріалу. Так буде легко запам’ятати кожну букву.

Такі розвиваючі методики для дітей дозволяють швидше запам’ятовувати дитині літери.

* Наочний спосіб .

У 78 % людей зорове сприйняття розвинене краще, ніж слухове. Зробіть так, щоб букви були весь час на виду. Стінки холодильника прикрасьте літерами на магнітиках, а в кімнаті на видному місці розмістіть плакат з алфавітом і яскравими малюнками. Можна з допомогою плаката грати в «Алфавітний дартц». Кидайте тенісний м’ячик в яку-небудь букву і називайте її. Якщо букви на магнітиках на холодильнику переставляти, по мірі того, як малюк їх називати, то з кожним днем у нього буде виходити все краще. І Ви покажете дитині, що вивчати щось нове зовсім не нудно, а весело.

З особистого досвіду скажу: вчили з дитиною літери спочатку комп’ютерним способом. Включала синові заняття на 10-15 хвилин, 2-3 рази в день. А потім показувала в абетці букви і озвучувала. В результаті, дитина в 2 роки 2 місяці знав всі букви, повністю алфавіт, а у 2 роки 3 місяці — цифри від 0 до 10. Навіть якщо дитина не проявляє спочатку інтересу до буквах, а просто дивиться в комп’ютері на зображення, нехай дивиться, а в пам’яті у нього відкладається і він запам’ятовує. А потім в один прекрасний день видасть свої знання. І ще порада, не намагайтеся дитини долучати до мультфільмів. Це зручно: посадити дитину, поки він дивиться мультфільми — встигнути щось зробити. Краще поставте дитині щось корисне, наприклад, заняття з літерами, цифрами, щось пізнавальне. І тоді з часом йому буде цікавіше позайматися, ніж просто дивитися мультфільми.

Короткий опис статті: вчимо літери Вчимо літери з дитиною у формі гри. Наприклад, такими способами. пам’ять дитини, заняття, гри на розвиток дитини,заняття,гри на розвиток дитини,заняття з дитиною,розвиваючі ігри

Джерело: вчимо літери | Дитина і Мама

Також ви можете прочитати