Топіарі майстер клас: новорічна, з серветок і органзи

03.10.2015

Кілька порад для тих, хто хоче зробити топіарі

Топіарі представлений у вигляді саду, з зеленими скульптурами і художньо підстриженими рослинами. Сучасне поняття трактується як мистецтво з багатовіковою історією. Геометричні форми придавались деревах ще в стародавній Персії та Єгипті.

Висячі сади Семіраміди є найбільш яскравим прикладом розглянутого напрямку в мистецтві. Також поняття топіарі можна трактувати як виготовлення маленьких деревець із штучних або натуральних матеріалів. Це декоративний об’єкт і його зовнішній вигляд залежить безпосередньо від фантазії творця. Топіарі своїми руками зробити може кожен, достатньо лише ентузіазму, підручних матеріалів і фантазії.

Прийнято вважати, що вони приносять щастя, а якщо на гілочках закріпити монетки, то ще і фінансове благополуччя. Таку саморобку в якості презенту буде радий отримати кожен. Сенс цього подарунка буде залежати безпосередньо від того, які матеріали ви використовували для створення. Наприклад, на весілля можна подарувати деревце, крона якого декорована монетами або купюрами. Новорічний топіарі можна зробити у вигляді мініатюрної ялинки. Домашній представлений у вигляді оригінального і цікавого прикраси, яке здатне гармонійно вписатися в будь-який інтер’єр.

Якщо ви хочете зробити гарний топіари, майстер клас буде як не можна до речі.

Попередній етап

Підготуйте всі необхідні матеріали, для того, щоб створити топіарі своїми руками:

 • Монтажна піна, цемент або гіпс.
 • Клей. Використовується для фіксації дрібних елементів композиції.
 • Балончик фарби. З її допомогою можна надати кроні, стебла або горшочку будь-який колір.
 • Декоративні матеріали. В якості прикрас для крони можна використовувати паперові або штучні квіти, сухоцвіти, черепашки, кавові зерна, грошові банкноти або монети та інші симпатичні дрібниці. Стебло можна прикрасити за допомогою ротанга, кольорового паперу або тонкої мотузки. Також стебло можна нічим не прикрашати, а просто пофарбувати. Квітковий горщик можна наповнити камінчиками, мушлями або кавовими зернами. За допомогою зеленого сизалю можна створити імітацію трави. Зверніть увагу, якщо ви вирішили зробити кавовий топіари, вся композиція повинна бути прикрашена декоративними елементами, які належать до одного стилю.
 • Квітковий горщик для фіксації конструкції.
 • Основа, в яку буде встановлена крона зі стрижнем. В даному випадку підійде шматок пінопласту або флористична губка. Також підійде будівельна піна.
 • Стрижень. В якості стрижня можна використовувати трубочку з картону, прутик, паличку або звичайний олівець.
 • Основа для крони. Форма основи для крони повинна бути виконана у вигляді кулі з отвором внизу. Ви можете виготовити її з ялинкової іграшки, пластмасового дитячого м’ячика, тканини, будівельної піни або паперу.

Можна зробити дуже красиву декоративну композицію, яка підійде для будь-якого подарунка і буде чудово поєднуватися з будь-яким інтер’єром.

Створення крони

Крона декоративної композиції найчастіше виконується у формі кулі, але це не обов’язкова умова. Базу можна виготовити по техніці пап’є-маше, з оазису для квітів або ж сформувати необхідну форму за допомогою паперу і обмотати її нитками. Не забувайте про отворі для стовбура. Сам стовбур необхідно буде закріпити з допомогою клею безпосередньо в кроні. Для з’єднання всіх елементів бажано використовувати клейовий пістолет, будівельний клей ПВА або ж супер клей.

Створення стовбура

як стовбура можна використовувати гілочку, паличку або будь-який інший подібний елемент, головне – щоб він був досить міцним. Якщо ви віддасте перевагу дроті, то стовбур можна буде зігнути в будь-яку форму.

В якості декору для стовбура використовуйте мотузку, стрічку або нитку. Досить обмотати заготівлю або скористатися фарбою, щоб напівфабрикат придбав необхідний вам колір.

Оформлення підставки-горщика

Квіткові горщики, стакани, баночки, чашки або невеликі вази можна використовувати в якості підставки. Пам’ятайте, що діаметр основи не повинен бути менше діаметра підставки. Щоб декорувати обрану підставку можна використовувати стрічки, папір, тканина, товсті нитки. Вибір елементів декору безпосередньо залежить від вибраного вами стилю. Найбільш популярним прийнято вважати топіари з кави.

Топіарі майстер клас: новорічна, з серветок і органзи

Оформлення горщика

Закріплення топиария в підставці

В даному випадку актуально використовувати будь-швидкотверднучий будівельний матеріал – цемент, гіпс, алебастр.

 • Заготовте розчин обраного матеріалу.
 • Заклейте дірочку на дні підставки, якщо для цього ви використовуєте квітковий горщик.
 • Акуратно залийте розчином підготовлену ємність.
 • Вставити в утворився грунт деревце і встановіть його по центру горщика.
 • Зачекайте, поки суміш не затвердіє, і тоді відпускайте конструкцію.

Топіарі майстер клас: новорічна, з серветок і органзи

Готовий топіари, який можна подарувати на новий рік

Додаткові поради

Поради, представлені нижче дуже допоможуть вам у створенні свого штучного дерева:

 • Якщо ви вирішили прикрасити землю в горщику кольоровий сіллю, піском або каменями, рекомендується робити це, поки цемент або інша фіксуюча будівельна суміш ще не затверділа. Що ж стосується прикрас з паперу або сизалю, їх можна фіксувати з допомогою клею безпосередньо після застигання розчину.
 • Включіть уяву і використовуйте кавові зерна або палички кориці для того, щоб композиція була не тільки красивою, то також виділяла приємний запах.
 • Можна використовувати абсолютно будь-які підручні засоби, красивим буде вважатися навіть топіари з серветок.
 • Заготівля крони повинна бути забарвлена в коричневий колір, якщо ви будете використовувати кавові зерна для її декорування.
 • Топіарі у вигляді грошового дерева можна робити з купюр або монет. Вони можуть бути як справжніми, так і підробленими.
 • В якості декоративних елементів можна використовувати навіть такі горіхи, як фундук, фісташки або волоські горіхи.
 • Щоб оформити композицію в морському стилі, досить використовувати морські зірки і черепашки.

На цьому наша стаття закінчується. Сподіваємося, що наш майстер-клас допоможе вам у створенні свого унікального топиария.

Короткий опис статті: майстер клас Топіарі своїми руками зробити дуже легко, якщо дотримуватися наведеної нижче інструкції і використовувати по максимуму власну фантазію. Даний майстер клас по топіарі новорічний майстер клас з кави з серветок з органзи,Озеленення

Джерело: Топіарі майстер клас: новорічна, з серветок і органзи

Також ви можете прочитати