Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

19.02.2017

Тема: «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші» | Авторська платформа Pandia.ru

Тема: «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші»

Конспект майстер — класу

проведеного в МБОУДОД ДШМ «Джерело»

викладачем Дерезюк А. М.,

на художньому відділенні, 3 рік навчання ,

у декоративно-прикладній композиції.

Тема: «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші».

Тип уроку: комбінований.

Цілі і завдання: Познайомити з технікою канзаші; Навчити виготовляти з атласних стрічок об’ємні квіти ; Розвинути образну пам’ять, ініціативність у художній творчості. емоційно-естетичну чуйність, смак, творчі здібності; Долучити до історичним традиціям японської культури.

Обладнання: Для вчителя – атласні стрічки, тканина різного кольору і фактури, ножиці, лінійка, запальничка, пінцет, голки, нитки, голки швейні, клей, паєтки, бісер, ілюстративний матеріал виробів виконаних техніки канзаші (заколки, резинки, каблучки, брошки і т. д.). Для учнів – матеріал для виготовлення канзаші.

Час майстер — класу: 40 хвилин.

План майстер — класу:

Організаційний момент. Бесіда за темою майстер — класу. Наочна демонстрація послідовного процесу виготовлення квітів техніки канзаші. Підсумок майстер-класу.

Хід майстер – класу.

1. Організаційний момент: (1-2 хв). Вітаю учасників майстер — класу, повідомляю тему, перевіряю наявність приладдя.

2.Бесіда за темою майстер – класу: (10-15 хв). Кандзаси (яп. у транскрипції ромадзі — kanzashi, в російській мові іноді використовується некоректна транскрипція «канзаші» або «канзаси») — прикраси для волосся, які використовуються в традиційних китайських і японських зачісках.

Приблизно 400 років тому в Японії змінився стиль жіночої зачіски: жінки перестали зачісувати волосся в традиційній формі taregami, а довгі прямі волосся стали укладати в вигадливі і химерні форми — nihongami. Для укладання волосся використовували різні предмети — шпильки, палички, гребені. Саме тоді проста гребінець-гребінь перетворюється у витончений незвичайної краси аксесуар, який стає справжнім витвором мистецтва. Японські kushi (гребені) і kanzashi (шпильки) стали виразом жіночого характеру, соціального становища та сімейного статусу. Дивлячись на жіночу зачіску, можна було сказати, до якого соціального класу належить жінка, чи була вона в шлюбі чи ні, її вік і, навіть скільки у неї дітей. Таким чином, прикраси для волосся стали відігравати дуже важливу роль в гардеробі японської жінки. Найчастіше витрати на прикрасу волосся перевищували вартість найдорожчого розшитого шовкового кімоно. До початку сучасної епохи декоративні гребені і шпильки, відомі під загальним ім’ям kanzashi, були важливою частиною японської моди і соціальної культури.

В даний час кандзаси найчастіше носять нареченої і ті, хто одягає кімоно, або люди, пов’язані з кімоно за родом своєї діяльності — такі як гейші, таю і юдзо або знавці японських традицій, на японській чайній церемонії і під час створення ікебани. Проте з деяких пір спостерігається відродження традицій кандзаси серед молодих японських жінок, які бажають додати витонченості і елегантності своїм зачіскам.

Кандзаси виготовляються з широкого діапазону матеріалів — таких як лакируемое дерево, золото і срібло, різні метали (найчастіше покриті сріблом або золотом), панцирі черепах і шовку (втім, зараз стали виробляти кандзаси з пластмаси).

Особливе місце серед кандзаси займають Hana kanzashi — квіткові прикраси: шпильки, шпильки, палички і гребені з шовковими квітами. Вони створюються японськими майстрами з квадратів шовку технікою, відомої як tsumami (складання). Кожен квадрат тканини, згорнутий за допомогою щипців, перетворюється в один пелюстка квітки. Вони приєднуються до основи, щоб створити цілі квіти, або збираються з допомогою шовкової нитки, щоб вийшла послідовність кольорів. Гейші носять різні hana kanzashi в залежності від місяця або свята. Сезонні кандзаси повторюють природне цвітіння рослин у різні пори року. Це відноситься насамперед до гейш — саме вони носять кандзаси майже постійно і змушені звертати увагу на зміну сезонів.

На сьогоднішній день прикраси в техніці Kanzashi tsumami знаходять свою популярність далеко за межами Японії. До слова сказати, «канзашки в сучасному варіанті, це не тільки прикраси для волосся у вигляді різноманітних шпильок, їх можна використовувати і в якості брошок, різного декору і всього того, на що вистачить Вашої фантазії! Зробити ці милі квіткові прикраси не так складно, як може здатися на перший погляд.

3.Наочна демонстрація послідовного процесу виготовлення квітів техніки канзаші. (15-20 хв). Матеріали та інструменти. Справжні тсумами-канзаші виготовляються з натурального шовку, але, в принципі, на них можна пустити шматочки практично будь-яких тканин потрапили вам в руки. Я зазвичай використовую креп-сатин, атласні стрічки, капрон і органзу.

креп-сатину широка колірна гамма і, відповідно, простіше знайти певний відтінок, квадрати потрібного розміру нарізаються самостійно — не виникає проблем з пелюстками одного кольору і різної величини. Він м’який — круглі пелюстки виходять ніжніше і їм простіше надати потрібну форму. Для створення гострих пелюсток м’якість креп-сатину це скоріше мінус – заготовки при складанні доведеться пропрасовувати праскою. Однак, все залежить від того, який пелюстка ви хочете отримати. З явних мінусів – при опаливании чорніє, тому зі світлими відтінками виникають проблеми. Якщо зазіватися – не плавиться, а горить.

Органза – добре плавиться, не змінює колір під час оплавлення. Але сиплеться сильніше, ніж креп-сатин і легко деформується, тому поводитися з нею доведеться дуже обережно.

Капрон. має те ж саме перевага, що і органза – чудово плавиться. Однак, на відміну від неї, він не сиплеться і зовсім не деформується. Працювати з ним дуже просто, але він дуже жорсткий, круглі пелюстки з нього виглядають незграбно. Але для гострих він – цілком підходить.

Атласні стрічки – добре опаляются, майже не деформуються, легко нарізати на квадратики. Жорсткіше, ніж креп-сатин, але м’якше капрону. Однак, з пошуком потрібного відтінку і, особливо, стрічок одного кольору, але різної ширини можуть виникнути проблеми.

Якщо ви тільки починаєте займатися канзаші – раджу взяти атласну стрічку шириною 5см. Чим ширше стрічка – тим більше пелюстка і тим простіше з ним працювати. Але, повторюся, підійде будь-яка не дуже сильно сыплющаяся тканину.

Намистини, фурнітуру, стрази, паєтки і бісер додавати за смаком.

Також вам знадобляться голка з ниткою, ножиці, пінцет – підійде будь-який довгий пінцет, з протяжною площею притиску на кінцях. Наприклад, медичний, який можна дістати в аптеці. Або швейний – з магазинів для рукоділля .

Для розмітки тканини знадобляться лінійка, ручка, кравецькі олівець білого кольору або шматочок мила (для темних тканин).

Також вам потрібні свічка або запальничка для опаления країв, шпильки і клей. В оригінальних канзаші використовується рисовий клей, зварити його не складно, але сохне він ДУЖЕ довго, і потрібен певний навик спілкування з ним.

Найчастіше я використовую клей для тканини Gutermann creativ – він багаторазово перевірений під дощем і в пранні, швидко схоплюється, міцно тримає і залишається прозорим після висихання. Добре клеїть тканину до металу і пластику, паєтки, стрази та інше тримає дуже добре. Продається в магазинах для рукоділля. Також можна використовувати Момент-кристал, він дешевший, його простіше знайти. Але користуватися ним не так зручно, і при висиханні він іноді біліє.

Іноді, для додання квітці жорсткості, використовую лак для волосся. З часом, правда жорсткість пропаде, але щоб зафіксувати форму до збірки, перед подальшим закріпленням клеєм – цей спосіб прекрасно підходить. Можна, звичайно, попередньо тканина «нажелатинити», але тоді ви отримаєте жорстку тканину, що для круглих пелюсток не дуже добре. Простіше розправити пальцями м’який пелюстка і пшикати на нього лаком.

до Речі, спочатку спробуйте лак на шматочку тканини і дайте йому повністю висохнути – у деяких тканин після лаку змінюється колір.

Багато радять, зберігати тканина вже нарізаною, мені зручніше нарізати потрібну кількість квадратиків для кожної конкретної роботи. Деякі складають шматочки пінцетом, інші пальцями.

загалом, робіть так, як вам буде комфортніше.

Якщо тканина сильно сиплеться, краю квадратиків можна обережно оплавить. Майте на увазі, натуральні тканини будуть горіти, а не плавитися! Обпалювати, якщо ви використовуєте свічку, слід не на кінчику вогню, а ближче до його основи – там, де помаранчеве полум’я, швидко проносячи краєчок квадратика через вогонь, а в деяких випадках — поруч, не опускаючи в полум’я – це залежить від самої тканини і з’ясовується методом тику.

Іноді, для тієї ж мети я використовую клей для обробки зрізів тканини, Prym Fray Check наприклад. Але він робить тканину жорсткою і, іноді, змушує її міняти колір.

Основних пелюсток два – гострий і круглий. На їх основі робиться більшість хана-канзаші.

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Почнемо з гострого пелюстки.

Складаємо квадратик навпіл:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

..і ще раз навпіл:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Якщо у вас м’яка тканина, а пелюстка хочеться зовсім гострий, з вузьким краєм – складену заготовку можна пропрасувати праскою.

А потім, ви не повірите, потрібно ще раз складіть навпіл:

Якщо тепер подивитися на складений квадратик з боку діагоналі – у нас вийшов гострий пелюстка:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Кінчик пелюстки «б» підрізаємо і опаляем.

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Той, який ви хочете отримати квітка – високий, низький, з нахилом або без – визначає положення лінії «а», за якою потрібно підрізати пелюстка.

Квітка з цілими і підрізаними по лінії «а» пелюстками:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Можна залишити дірку в серединці пелюстки, її можна запаяти наглухо, можна взагалі не різати по лінії «а» — це залежить від бажаного виду квітки.

Ось, наприклад, у цього на зовнішніх пелюстках залишено отвір, а на маленькому внутрішньому квітку, пелюстки наглухо запаяні:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Якщо тканина не сиплеться – її можна і не спалювати. Але обпалені краю зазвичай сплавливаются, і тримаються самі, а щоб не розгортався неопаленный пелюстка — вам доведеться закріпити його шпилькою. Готові пелюстки відкладаємо в сторону.

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Зробивши необхідну кількість пелюсток, збираємо їх на нитку і зводимо в кільце:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Замаскуйте серединку пайеткой або чашкою для намистини – і квітка готова. Кількість пелюстків і їх розміри можна варіювати, отримуючи різні варіанти кольорів. Ось тут, наприклад, склеєні три ряди підрізаних пелюсток, пірамідкою, кожен наступний ряд складається з пелюсток меншого розміру:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

А тут, просто пелюстки різних розмірів і кольорів:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Щоб зробити двокольоровий пелюстка, перед останнім згинанням накладіть одну заготовку на іншу, трохи змістивши вниз, і перегніть останній раз:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Щоб було простіше, квадратик для внутрішнього пелюстки можна робити міліметрів на 5 менше, ніж для зовнішнього.

Круглі пелюстки.

Складаємо квадратик навпіл:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Тепер крайні кути трикутника складаємо до середнього:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Складений куточок можна прошити, щоб не розвалився в процесі подальших маніпуляцій:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Переверніть заготовку і складіть бічні закутки до центру

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Складіть навпіл, так, щоб тільки що загорнуті куточки опинилися всередині:

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Розправте пелюстка, закріпіть шпилькою і капніть на закладені куточки трохи клею. Відкладіть в сторону, нехай підсихає. Можна скропити його лаком, щоб краще зберіг форму. Але тоді вам доведеться почекати, поки лак остаточно висохне.

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Зробивши потрібну кількість пелюсток, переконавшись, що клей/лак висохли, відріжте підшиті куточки і зберіть пелюстки на нитку. Прикрасьте, і квітка готовий.

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Щоб зробити подвійний пелюстка – накладіть другу заготовку на першу після того, як зігнете квадратик навпіл, і потім складайте їх кути як одне ціле. Як і у випадку з гострим пелюсткою, «внутрішню» заготовку треба трохи зрушити вниз, або робити її із квадратиків розміром трохи менше, ніж квадратики для зовнішнього пелюстки.

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

4. Підсумок майстер – класу: (1-2 хв). Сьогодні, я вас познайомила з цікавою технікою виготовлення квітів, з атласних стрічок. Вам сподобалося? А в якій країні зародилася ця техніка? Правильно в Японії. Тепер знаючи послідовність виконання кольорів канзаші, ви зможете виготовити ефектний аксесуар до сукні. зробити картину з квітів або просто прикраса на голову (ободок, шпильку, гумку).Ось, власне і все.

Творіть, комбінуйте і створюйте.

Удачі вам.

Тема «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші. Авторська платформа Pandia.

Короткий опис статті: квіти з атласних стрічок майстер клас

Джерело:

Тема: «Виготовлення квітів з атласних стрічок в техніці канзаші» | Авторська платформа Pandia.ru

Також ви можете прочитати