СКРАПБУКІНГ, Форум

28.10.2015

Скрапбукінг (англ. Scrapbook) – це декорований фотоальбом або альбом фотоколажів. Альбом складається з окремих аркушів, листом вважається –розворот (2 аркуша), де кожен лист – це окрема історія про подію за допомогою фотографій і пам’ятних дрібниць (квитків у кіно, талончиків, театральних афіш ).

Фотоальбом в стилі «скрапбук» відрізняється від звичайного альбому тим, що береже щось більше, ніж просто фотографії: настрій, емоційне ставлення до відбитому події. Також особливістю є невеликі замітки до фотографій і пам’ятні дрібнички (записки, дитячі малюнки, квитки, листи, тощо).

Створення такого альбому – трудомісткий процес, тому в цьому стилі оформляються тільки обрані фотографії які об’єднуються в тематичні альбоми.

СКРАПБУКІНГ, Форум

Нижче ми розглянемо етапи створення такого альбому, але спочатку розберемося які матеріали та приладдя, які можуть вам знадобитися в ході роботи:

* Альбом. Існує два стандартних розміру альбомів 8.5″ x11″ (розмір А4, 21см х 27см) і 12″ x12″ (розмір 30 см х 30 см). Також зустрічаються альбоми менших розмірів. Краще вибирати альбом розміром 30х30, його розмір дозволить вмістити більше фотографій і більше різних прикрас. До альбому входять аркуші білого паперу, які можна використовувати як підкладку і пластикові кишені, які вбережуть вже готові листи з фотографіями (Layouts) від пошкоджень.

* Ножиці з довгими прямими ріжучими кінцями або різак для фотографій, клей, різна папір (однотонна кольорова, фактурна, тематична), ручки, олівці.

* Фотографії.

* Пам’ятні дрібнички, з якими пов’язана пам’ять про подію, це можуть бути квитки в музеї, транспортні квитки, рекламні буклети, етикетки і фантики від продуктів, запрошення, побажання, упаковки від подарунків та ін.

* Тематичні наклейки. (Сад, город, подорож, весілля, сердечка, предмети побуту, іграшки тощо), бірочки і ярлички

* Наклейки у вигляді літер алфавіту, цифри, конвертики, замочки і т. д.

* Дирокол. Інструмент, з допомогою якого можна проробляти «дірочки» різної форми.

* Прикраси і декор (бантики, стрічки, ниточки, шнурочки та ін.). Декор не обов’язково повинен бути плоским, може бути об’ємним (намистинки, гудзики, кнопки тощо).

* Декоративні крейди (пастель), що не містять кислоту.

* Штампи.

* Різнобарвна тематична папір.

* Ножиці з фігурними лезами.

СКРАПБУКІНГ, Форум

Та багато іншого, що може допомогти вам в оформленні!

Коли ми розібралися і визначилися з використовуваними матеріалами, можна приступати до створення власних колажів.

перший Етап.Перед тим, як почати оформляти сторінку скрапбука, слід розібратися зі своїми фотографіями.

Треба розібрати фотографії і помістити їх в одне місце, так як вони можуть зберігатися в різних місцях. Знайдіть і зберіть всі разом пам’ятні речі, які могли залишитися після усіляких подій. Зробіть невеликі позначки на липкою папері і приклете їх на зворотний бік фотографій або на окремий аркуш коротко випишіть невеликі позначки з планом подій. Це допоможе в подальшому легко розібратися з фотографіями надалі і мати уявлення про те, де вони знаходяться.

Потім слід відсортувати фотографії. Є кілька варіантів сортування: в хронологічному порядку і сортування по подіям. Якщо наявні фотографії охоплюють великий проміжок часу, то спочатку слід розібрати їх по десятиліттях, а тільки потім по подіям.

Існують наступні основні події: відпустка, пікнік на природі чи на дачі, день народження, весілля, перші роки життя дитини, дитячий садок, школа, служба в армії, ювілей і т. д.

Далі потрібно підписати фотографії. Спочатку ми радили описувати події на фотографії на липкою папері, тепер вам належить більш докладно описати подію на знімку, а саме відповісти на питання: яка подія відбувалося? коли? хто зображений на фотографіях?

Мета все цього процесу — зробити кілька підписів, які допоможуть згадати якісь моменти, вибрати тему для скрапбука і зорієнтуватися у тому, які фотографії ви хотіли б включити в нього.

Не підписуйте фотографії ручками і олівцями, тому що чорнило і грифель можуть пошкодити їх.

Тепер, коли ви всі отсортировали і підписали, фотографії слід розмістити по різних пакетах в залежності від теми. Не забудьте і про негативи – він теж повинні зберігатися в бережних умовах.

Перший етап завершено — пора приступати до другого, а саме до планування майбутнього скрапбукінгу.

другий Етап.Отже, вибрані фотографії і тема майбутнього скрапбука визначена. Щоб вдало спланувати скрапбук, радимо прислухатися до трьом радам: при створення використовуйте знімки, зроблені недавно, кількість знімків повинно бути невеликим, описуйте події, при яких були присутні особисто ви. Ці правила допоможуть вам розвинути свою ідею — від простого до складного.

Метою цього етапу служить остаточне визначення теми скрапбукінгу та відбір потрібного числа фотографій.

третій Етап. На цьому етапі потрібно вибрати сам скрапбук і декоративні деталі.

На ринку зараз представлено багато видів альбомів, з різними видами кріплень, складу сторінок, розмірів та дизайнів.

СКРАПБУКІНГ, Форум

Існує кілька видів кріплень аркушів в альбомі:

* на болтах,

* на кільцях,

* на клею,

* книжкове кріплення.

СКРАПБУКІНГ, Форум

У перші два можна додавати додаткові аркуші, по мірі необхідності.

Листи в альбомах теж можуть бути різними:

* картонні листи з вирубкою для фотографій,

* звичайні білі аркуші,

* листи, вкладені в прозорі пакети/файли,

* листи з поліпропіленовими кишеньками і т. д.

Деякі скрапбуки поєднують у собі різні типи листів, що дуже зручно для ведення щоденника/записів і фотографій в одному альбомі. Такі альбоми дуже креативні.

Аркуші можуть бути різних кольорів, але важливо, щоб фон аркушів не відволікав уваги від фотографій і від кольору фонової папери.

Розміри скрапбуків можуть бути різними. Серед них найпоширеніші: 12″x12″, (тобто 305х305 мм) на один аркуш яких можуть поміститися відразу від 3 до 6 фотографій, 8″x8″ та найменші 6″x6″. Розмір альбому вибирається в залежності від кількості розміщуваних та наскільки він зручний у користуванні.

У будь-якому випадку, вибирати дизайн потрібно відштовхуючись від теми, яку ви хочете зробити, наприклад, рожевий для маленької дівчинки, білий для весілля. Головне, щоб він радував вас.

Основи скрапбукінгу

Вибір декоративних елементів.Існує велика різноманітність декоративних елементів, які допоможуть прикрасити скрапбук і зробити його більш яскравим і незвичайним: кольорова і рисунок папір, декоративні елементи, наклейки, куточки для фотографій, стрічки і т. д. вибирати їх потрібно у відповідності з темою скрапбука. Вони можуть продаватися цілим набором, присвячених одній темі і оформленим в одному стилі. Переглянути їх ви можете в спеціалізованих магазинах.

Наприклад, приблизний набір для оформлення скрапбука:

* кольоровий папір, різна по щільності і колірній гамі.

* кольорові рамочки для фотографій,

* різні наклейки (букви, малюнки та ін.),

* трафарет, фігурні ножиці і клей (можна використовувати Acid Free, Non-toxic – він не псує фотографії, а також ніжно приклеїть папір, фотографії, тканини) або двосторонній скотч (тонкий і товстий),

* тривимірні декоративні деталі, які приклеюються на двосторонній скотч,

* різні штучки, пов’язані з подією (карта міста, квитки на літак, запрошення, монетки і т.д.),

* дитячі штампи і печатки,

* штемпельна фарба різних кольорів,

* штемпельна подушечка,

* блискітки – паєтки різної форми, плоскі гудзики, пришивні стрази,

* бісер і стеклярус,

* ярлички.

СКРАПБУКІНГ, Форум

Основи скрапбукінгу

четвертий Етап.Створюємо сторінку скрапбукінгу.

При оформленні альбом потрібно дотримувати кілька правил, які допоможуть створити скрап-альбом приємним і цікавим.

* Вибираючи центральну фотографію ви підбираєте основний тон, додатковий фон і підкладку, потім додатковий декор саме до неї. Пам’ятайте, що фотографія завжди повинна бути поміщена на підкладку.

* Папір (фонова, додаткова і підкладка) підбирається з урахуванням кольору, фактури, одягу та інших елементів, присутніх на фото.

* Не перевантажуйте лист безліччю дрібних додаткових деталей, так ви можете відвернути увагу від центральної фотографії. Пам’ятайте, що перший погляд повинен падати саме на неї, а все інше має тільки її доповнювати.

* Обов’язково на сторінці повинні бути заголовок і позначку до фотографій. Все повинно гармонійно вписувати в загальний дизайн сторінки. Не робіть занадто викликають або великих заголовків.

* Не намагайтеся використовувати всі наявні фотографії. Виберіть тільки кращі, так ви зможете створити більш цікавий альбом.

Тепер вам знадобляться фотографії, які ви приготували. Виберіть кілька пов’язаних між собою фотографій. Їх кількість залежить тільки від розміру сторінки. Приміряйте їх до сторінки та виберіть розташування, при якому вони виглядають найкращим чином. Основну фотографію, на якій планується акцентувати увагу, додайте в центрі. Не обов’язково, щоб фотографії бути одного розміру, ви можете використовувати на сторінці знімки різного розміру, форм, наприклад, у вигляді трикутників або овалів, це дозволить внести динаміку в колаж, але пам’ятайте, що все повинно бути витримано в одному стилі

Перед приміщенням фотографій на сторінку, необхідно оформити саму сторінку. Для цього запам’ятовуємо два простих правила:

* малюнок підкладки повинен поєднуватися з фотографіями і доповнювати сторінку,

* має залишатися місце для записів.

Тепер папір або використовуючи декілька видів паперу, розміщуємо її на аркуші. Ви можете обрізати її як завгодно, поєднувати кілька кольорів або текстур, з неї можна зробити рамки для фотографій; можна підкласти її під фотографії, виділяючи їх; можна розмістити поруч з фотографіями і написати на них текст; можна використовувати для оформлення полів сторінки і т. д. Все залежить тільки від фантазії! Після того, як ви знайшли саме вдале розміщення на аркуші фотографій, так і папери, їх потрібно приклеїти за допомогою клею, двосторонньої липкої стрічки або куточків для фотографій.

Після того як фотографії і папір приклеєні, приступаємо до оформлення записів. Пам’ятайте питання, про які ми відповідали на самому початку: хто на фотографії? де вона була зроблена? коли? яка подія відбувалося? і чому саме ця фотографія виявилася в скрапбуке, настав час вписати їх на лист.

Крім них ви можете використовувати у записах рядки з пісні, їх афоризми, висловлювання друзів, все що завгодно, що допоможе найбільш повно виразити почуття, пов’язані з подіями на фотографіях і передати емоційне враження. Мета – описати забавні історії, яскраві події, які приємно буде прочитати через кілька років. Також, не забудьте використовувати заготовлені заздалегідь різні фрази на наклейках. Підписувати слід спеціальними ручками, які не повинні блякнути з часом, бруднити або псувати фотографії.

Тепер прийшов час самовираження, а саме час додавання декоративних елементів. Вони допоможуть підсилити враження від перегляду, додадуть яскравості і креативу в ваш твір. Декоративні елементи можуть підходити за змістом до обраної теми чи ні, це ваше рішення. Не забудьте про пам’ятні речі – адже ви не дарма зберігали їх собі на пам’ять, зараз саме час додати їх на лист.

Не забудьте додати ярлики (або теги) на аркуш, вони майже обов’язковий елемент сторінки в скрапбукінгу. Ярлик і його форма підсилює настрій композиції, підкреслює тему. Йому приписується декілька функції:

* Інформаційна – на ярличках розміщують короткі замітки, заголовки, дати, імена, назви міст, примітки і т д.

* Декоративна — створення ярликів для скрапбукінгу давно перетворилося на справжнє мистецтво, деякі ярлички не містять ніякої інформації будучи прекрасним прикрасою.

* Місце для додаткового фото – ярличок — рамка

* Тег часто допомагає врівноважити і збалансувати композицію сторінки, заповнює порожнечі, створює настрій.

Після того як ви закінчили з розміщенням декоративних елементів – сторінка готова!

Тепер ваші спогади можна зберігати завжди!

Оволодівши цим видом дизайну ви завжди зможете оформити свої фотографії у відповідності зі своїм смаком і висловити через нього ваші художні та дизайнерські здібності!

Адміністратор інтернет-магазину виробів ручної роботи www.SmitHanna.at.ua

Короткий опис статті: майстер клас з скрапбукінгу

Джерело: ДЕКОР — Форум

Також ви можете прочитати