Скрапбукінг для початківців, як оформити сторінку альбоми для

22.10.2015

Майстер-класи

Скрапбукінг для початківців — як оформити сторінку альбоми для фотографій

Багато хто з наших постійних відвідувачів вже знайомі з творчістю редактора розділу скрапбукінгу на нашому форумі Катериною Нерукотворної, її майстер-класи завжди цікаві, яскраві, незвичайні, а роботи в техніці Скрапбукінг просто вражають уяву.

У цьому майстер-класі Катерина знайомить нас з основними поняттями скрапбукінгу і пропонує зробити першу сторінку в цій техніці разом з нею. Хочете спробувати? Для роботи Вам знадобиться: набір паперу для скрапбукінгу, білий картон, стрічки або тасьма і готові декоративні прикраси.

Автор Катерина (Нерукотворна)

Copyright MagicWork ©

Скрапбукінг для початківців, як оформити сторінку альбоми для

Матеріали та інструменти:

  • 4 види паперу для скрапбукінгу, білий картон
  • Стрічки, тасьма
  • екоративные інструменти: квіти, гудзики, стрази і т. п.
  • Клей, олівець, лінійка, ножиці або макетний ніж.

Скрап-сторінка включає в себе, як правило, кілька стійких елементів: заголовок, журналінг*, підкладка** під фотознімок, декоративні елементи.

*Що таке Журналінг – це текстова замітка, призначена для запису коротких відомостей про знімках, пояснень, дат. Він може являти собою готові картки невеликого формату, штампи різних форм з нанесеною розміткою, декоративні плівки.

**Що таке Підкладка — папір, що розташовується безпосередньо під фотознімком таким чином, щоб її краї виступали приблизно на 0,5-1,5 см від зображення.

Для того щоб вибудувати композицію нашої роботи скористаємося скетчем***.

***Скетч (розкладка)- це схематичне зображення основних елементів скрап-роботи. Скетч не вимагає строго виконання, розміри і розташування деталей можуть змінюватися, а так само доповнюватися різними елементами декору.

Початківцям скраперам скетчі можуть значно допомогти в роботі, оскільки вони не обмежують фантазію і матеріальну базу майстра, але в теж час сприяють побудови грамотного візуального образу.

1. За основу візьмемо 2 аркуша паперу різного відтінку розміром 11х20см (1) і 10х20см (2).

2. На аркуші 11х20см (1) відступаємо 1см від меншої сторони, проводимо лінію і по ній склеюємо деталі. Отримуємо квадрат 20х20см.

3. По лінії з’єднання прошиваємо деталі на швейній машині або вручну. Кінчики ниток закріплюємо із зворотного боку за допомогою клею.

Роблячи сходинку руками, заздалегідь намітьте отвори і зробіть проколи за допомогою тонкої голки за напрямом з лицьового боку паперу до вивороту.

4. Вирізаємо три деталі з паперу для декорування 7х13(1) ,8х16 (3) і 8х10см (4) і одну деталь 9х12см з білого картону для підкладки під фотознімок. Олівцем розмічаємо їх розташування на основному аркуші 20х20см за наступною схемою: починаючи з лівого боку і відступаючи від краю за годинниковою стрілкою 2,1,1 і 2см. «Приміряємо» композицію.

Не варто відразу ж склеювати деталі, так як в процесі остаточного закріплення, вам може знадобитися частково накласти їх один на одного.

5. Для додання роботі фактурності і обсягу деякі деталі посадимо на картон. Для цих цілей можна також використовувати об’ємний клей і клейові подушки.

Склеюючи деталі, скористайтесь рушником або серветкою, разладьте поверхні від центру до країв. Тоді папір буде лежати більш рівно і не утворює повітряних бульбашок.

6. Приступаємо до декорування області фотознімку.

Тут можна дати собі повну волю фантазії, але потрібно бути уважним: постаратися не переборщити з деталями і стежити за тим, щоб елементи не були хаотично розкидані по сторінці, а представляли собою єдину стилістичну та візуальну взаємозв’язок.

Оскільки з першої ж роботи досить складно гармонійно підібрати всі складові скрап-проекту, починаючому майстрові можуть допомогти готові набори для скрапбукінгу. У них входять кілька аркушів паперу, а так само прикраси, виконані в єдиній кольоровій гамі.

7. Оформляємо нижню частину роботи. Для журналінга використовуємо готову картку, прикріплюємо її на роботу з допомогою братс****.

**** Що таке Братс — це декоративні металеві цвяшки, які можуть застосовуватися як для прикраси роботи, так і для з’єднання деталей.

8. Вирізаємо з картону 4 квадрата 2х2см і 4 аналогічних квадрата з паперу, по дві кожного кольору (2,4). Розміщуємо їх на однаковій відстані один від одного і декоруємо за допомогою гудзиків, квітів, бантиків та ін.

9. Оформляємо заголовок нашої роботи. Для нього використовуємо декоративну заготовку з щільного картону на клеїть основі.

Так само для створення заголовка можна роздрукувати літери або текст на комп’ютері і вирізати макетним ножем або гострими ножицями. Не варто захоплюватися рукописними заголовками якщо ви не володієте гарним почерком. У противному випадку робота може виглядати неохайно.

10. Прикріплюємо фотозображення і наша сторінка готова!

Є питання? Катерина з задоволенням Вам на них відповість у коментарях до цього майстер-класу. Покажіть фотографії ваших готових робіт з цього майстер-класу і отримаєте коментарі та поради фахівця. Давайте вчитися скрапбукінгу разом! (Коментарі незареєстрованих користувачів додаються після схвалення адміністрацією в цілях виключення спаму)

найближчим часом на нашому сайті стартує спільний проект з навчання скрапбукінгу та кардмэйдингу (виготовлення листівок). Ми разом з нашими відвідувачами будемо вчитися секретів і тонкощів техніки скрапбукінгу. Не пропустіть перший етап проекту.

Переглянути інші роботи Катерини, її майстер-класи, та просто познайомитися з нею ближче Ви зможете, прочитавши її інтерв’ю на нашому сайті. або відвідавши розділ Скрапубукинг на нашому форумі.

Для журналу «Модне хобі»

Короткий опис статті: майстер клас з скрапбукінгу

Джерело: Скрапбукінг для початківців — як оформити сторінку альбоми для фотографій — Скрапбукінг — Види рукоділля — Каталог статей про рукоділля — Магія рукоділля

Також ви можете прочитати