СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

21.09.2015

Скрапбукінг альбом. Майстер клас для початківців

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців
Що ж таке скрапбукінг. Скрапбукінг (від англійського scrap — це вирізка,а book — книга) — мистецтво оформлення та виготовлення оригінальних листівок. фотоальбомів, буклетів ,рамок для картин і фотографій,панно,подарункових упаковок.Скрапбукінг — порівняно молодий вид рукоділля,але вже завоював широку популярність у багатьох країнах світу.

В мистецтві скрапбукінг існують різні техніки і напрямки — створення опуклих картинок (ембоссінг ), зістарювання сторінок альбому (дистрессинг ), створення цікавих ефектів з допомогою штампів,чорнил,аплікаторів (штампінг ),а також безліч інших стилів скрапбукінгу,що використовуються для оформлення сторінок фотоальбому або листівок.

Використовуючи різноманітні підручні прикраси та матеріали,можна змайструвати унікальні коробочки,подарункові упаковки,фотоальбоми, скрап-листівки. За допомогою техніки плетіння можна зробити вельми оригінальні подарунки своїми руками. які порадують Ваших рідних і близьких. Прикрасити сімейний фотоальбом або зробити вітальну листівку зможе навіть дитина,який вже навчився робити аплікації і різні колажі з паперу. А показувати скрапбукінг альбом з сімейними фотографіями друзям і знайомим стане вдвічі приємніше — адже в оформленні фотоальбому брав участь Ваша дитина !

Створюючи скрапбукінг альбом. можна використовувати абсолютно будь-які матеріали для рукоділля — бісер,намистини,гудзики,стрічки, природні матеріали. мережива, красиві камінчики химерної форми і т. д. Ці речі Ви без праці знайдете у себе вдома. в тому числі і серед «мотлоху»,який Ви от-от збиралися викинути. Крім того,Ви без праці зможете знайти в спеціалізованих магазинах набори для скрапбукінгу ,в які входять такі корисні для роботи інструменти і матеріали, як трафаретки,стікери-прикраси,штампи, голки для гравіювання,формувальні інструменти,бісер,камінці.

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

Тепер ми розповімо докладніше про те,які інструменти і матеріали використовуються при виготовленні виробів у техніці скрапбукінг.

Скрапбукінг альбом .

Крім прикраси вже існуючого фотоальбому різними елементами,є можливість придбати спеціальний скрапбукінг альбом ,призначений для красивого оформлення. Правда в продажу такі альбоми зустрічаються досить рідко. Але в деяких спеціалізованих магазинах,що пропонують товари для творчості,можна зустріти різні варіанти скрапбукінг альбомів. Скрапбукінг альбоми можуть сильно відрізнятися за зовнішнім виглядом і функціональним пристроєм. У продажу можна зустріти альбоми на гвинтах,на кільцях,спіралі, на скріпках,альбоми-книжки.

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

Картон і папір,що застосовуються в скрапбукінг рукоділлі.

Істотних обмежень при виборі картону і паперу для скрапбукінгу немає. Цілком придатною є папір для пастелі або акварельний папір. продається в художніх магазинах. Єдиний нюанс,який слід враховувати — папір для скрапбукінгу не повинна містити в своєму складі лігнін і кислоти,які пов’язують волокна (лігнін,наприклад,використовують друку для виготовлення газет — тому газети жовтіють з часом). Не можна допустити того,щоб створена скрапбукінг виріб зруйнувалася,потьмяніла або пожовк з часом.

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

Прикраси,які використовують у техніці скрапбукінг.

В методах прикраси і виборі самих прикрас для плетіння виробів немає ніяких особливих обмежень — хіба що тільки фантазія самого майстра. Багато майстри використовують у своїй роботі красиві аксесуари і дрібні деталі: ґудзики,скріпки,швейна фурнітура,намистини,бісер,стрази,квіти з паперу,елементи та вироби з термопластику ,тасьму,шпильки,гербарії і безліч інших декоративних елементів.

Тканини для скрапбукінг виробів.

Так само як і з вищезазначеними матеріалами,ніяких особливих обмежень немає при виборі тих чи інших тканин. Дуже красиві скрапбукінг вироби виходять при використанні різних текстильних матеріалів, — мережива,органзи,сітки,повсті.

Інструменти для скрапбукінгу.

1. Фломастери,кольорові олівці,чорнило,пастельні і воскові крейди,фарби

2. Трафарети і штампи

3. Ножиці та ножі

4. Різні скріплюють інструменти — степлери,дироколи,ізолента

5. Клей різних видів: ПВА,моментальний клей,клеючий пістолет,клейстер. Той чи інший вид клею застосовується в залежності від того,які поверхні ми склеюємо один з одним.

Сьогодні ми Вам розповімо про те,як зробити гарний скрапбукінг альбом для малюка.

1. Для початку потрібно вибрати подію,на честь якого буде створюватися скрапбукінг альбом з фотографіями. Це можуть бути різні знаменні події ( День народження дитини. весілля ,ювілей батьків ),а також маленькі приємні радості — похід до лісу,поїздка до друзів і родичів,а також просто зафіксовані на фотографіях події вихідного дня.

2. Потім займемося сортуванням фотографій — виберемо найбільш якісні і вдалі фотографії. Не варто перевантажуватискрапбукінг альбом безліччю практично однотипних фотографій. Будемо вибирати найбільш яскраві,емоційні фотографії — те,що пробуджує приємні спогади і фантазію.

3. Тепер треба підібрати певний стиль для оформлення нашого альбому. Важливо враховувати на даному етапі,щоб оформлення відповідало темі альбому. Якщо ми створюємо скрапбукінг альбом ,присвячений дитячій тематиці,то будуть доречні милі дитячі малюнки в оформленні і ніжні,світлі тони. І найголовніше — дотримуйтесь своєму почуттю гармонії.

4. Наступний етап — це вибір елементів оформлення і відповідних виразних засобів. У відповідності з обраним стилем оформлення і тематикою альбому підбираємо найбільш цікаві, на Ваш погляд, декоративні елементи для прикраси і визначаємо кольорову гаму майбутнього скрапбукінг альбому.

5. Тепер придумаємо написи,які будуть супроводжувати фотографії кожної сторінки альбому. Способи нанесення написів можуть бути самими різними — це і вирізки букв з журналів,і за допомогою трафаретів, штампів і, звичайно ж, від руки.

6. Після цього займемося компонування кожної сторінки. Для цього будемо укладати на ту чи іншу сторінку відповідні фотографії та елементи декоративного оформлення. Домагаємося найкращого поєднання всіх елементів,пробуючи різні варіанти,перемішуючи і додаючи додаткові елементи при необхідності. Кожна сторінка скрапбукінг альбому повинна бути акуратною і не занадто перевантаженою фотографіями або елементами оформлення.

7. Визначившись з елементами оформлення сторінок,послідовно вклеюємо вибраний фон,декоративні елементи,фотографії, підписи (якщо Ви не будете підписувати фотографії від руки) і дайте гарненько просохнути приклеєним елементів на кожній сторінці альбому,придавивши композицію чимось важким.

8. Скрапбукінг альбом практично готовий. Залишилося тільки оформити обкладинку

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

А тепер ми розповімо докладніше про те,як зробити дитячий альбом в техніці скрапбукінг.

Отже,скрапбукінг Майстер клас для початківців:

Як змайструвати і красиво оформити дитячий альбом з дитячими фотографіями,починаючи з самого народження малюка ?

Дуже багато молоді батьки бажають чогось особливого і нестандартного у оформленні дитячого альбому з фотографіями свого улюбленого малюка. І скрапбукінг як не можна краще підходить для цієї завданням. адже скрап-альбом — це не тільки красиво оформлений альбом з фотографіями,але і ціла дитяча історія Вашого дитинчати.

З чого ж краще почати. Для початку зберіть найбільш дорогі Вашому серцю фотографії дитини з самого моменту народження,знакові дрібниці, невеликі фігурки з солоного тіста ,якісь невеликі вироби,які малюк зробив своїми руками. квіти з паперу ,локон найперших волосиків немовляти,знімки УЗД,гудзики і завязочки з першої дитячого одягу,бірочки з пологового будинку і т. д.

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

Але вибрати відповідні фотографії малюка для скрап-альбому не так-то просто,як здається з самого початку — всі фото свого дитинчати здаються такими милими і найкращими. Ми дамо Вам кілька порад для вибору дитячих фотографій для дитячого скрапбукінг альбому:

1. Ви можете відсортувати фотографії малюка за віком — наприклад,по місяців від народження дитини до року

2. Можна також сортувати фото по порам року (оберіть серію кращих фотографій у той чи інший час року)

3. Вибирайте яскраві і якісні фотографії з хвилюючими моментами і знаменними подіями: перші кроки малюка, солодке позевиваніе, перша беззуба посмішка, дитинка перший раз самостійно їсть,перше купання в дитячій ванні,прорізалися перші зубки,знімки крупним планом пухких ручок і ніжок і т. д.

Потім нам потрібно вибрати хорошу і якісну щільний папір. Папір для скрапбукінгу не повинна містити в своєму складі лігнін і різні кислоти,що призводять до зміни її структури і кольору з часом. Намагайтеся вибирати папір для скрап-альбому так,щоб вона не випадала з загального стильового рішення — багато майстрів роблять скрапбукінг альбом з паперу пастельних тонів. Втім,Ви можете вибрати щільну однотонний папір будь-якого кольору і оформляти на ній дитячі фотографії.

Після цього можна приступити до вибору дрібних деталей і аксесуарів для прикраси і оформлення дитячого скрап-альбому. стрічки,стікери,стрази, квіти з паперу,брадси,бісер,пір’ячко,вирізані з паперу і розфарбовані завитки і т.д.

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

Але якщо Ви боїтеся зіпсувати дитячий альбом або окремі фотографії яким-небудь з обраних Вами елементом для декорування,можна придбати в спеціалізованих магазинах для рукоділля готові набори для скрапбукінгу ,укомплектовані необхідними матеріалами та інструментами для прикраси скрап-альбому. Правда в цьому випадку трохи звужується поле для творчості. Але такі набори для скрапбукінгу дуже корисні для початківців і відмінно виглядають в зібраному вигляді. У цих наборах присутні всі необхідні для прикраси елементи, інструкції,а також приклади вже оформлених сторінок альбомів — такі наочні посібники допоможуть Вам складати композицію,правильно підбирати кольори, а що входить в комплект набору спеціальний папір для скрапбукінгу досить самодостатня і не потребує великої кількості прикрас.

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

Тепер важливо визначитися,якої форми і розміру буде наш скрап-альбом,а також вибрати спосіб з’єднання сторінок один з одним. Не варто вибирати дуже маленький формат створюваного альбом,так як повинно бути достатньо вільного місця для гармонійного розподілу фотографій і декоративних прикрас на кожній сторінці. Бажано оформляти кожну окрему сторінку скрапбукінг альбому на щільному папері потрібного розміру,а потім робити аркуші альбому,склеюючи по дві сторінки. Після цього дайте листам як слід висохнути і з’єднуємо їх разом за допомогою кілець, красивою тасьми або яскравої стрічки.

Можна акуратно вирізати за шаблоном вподобану Вам форму і зробити симпатичний дитячий скрап-альбом на кільцях. Нижче Ви можете ознайомитися з деякими шаблонами і схемами скрапбукінгу для сторінок альбомів. Натисніть мишкою на фото,щоб розгорнути схеми.

Скрапбукінг.Схеми і шаблони

У магазинах,що пропонують товари для творчості,можна придбати вже готові заготовки для сторінок скрап-альбому з дуже цікавими формами

А також можна придбати елегантну обкладинку дляскрапбукінг альбому — залишиться тільки красиво оформити сторінки

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

Способів кріплення сторінок у скрапбукінгу дуже багато — можна,наприклад,скріпити скрап-сторінці також,як скріплюють креслення.

Якщо Ви будете робити обкладинку для скрапбукінг альбому своїми руками,то можна зробити м’яку або тверду обкладинку,тканинну або ж з щільного картону.

Важливо також,щоб вибраний Вами спосіб кріплення не занадто сильно стягував сторінки між собою — на кожній сторінці буде досить багато об’ємних декоративних прикрас і якщо між сторінок зовсім не буде зазору,то скрапбукінг альбом буде негарно настовбурчується.

Тепер займемося оформленням підготовлених для скрап-альбому сторінок. Не варто перевантажувати окремо взяту сторінку великою кількістю фотографій — намагайтеся вибирати для кожної сторінки фотографію зі змістом. Але якщо хочеться розмістити на одній сторінці серію тематичних фотографій,то можна зробити для них гарні кишеньки з тканини або паперу,розмістити кілька фоток разом під резиночкою. Можна скласти композицію з однієї великої фотографії та декількох маленьких фоток з великими деталями (личко,пухкі ручки малюка).

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

скрапбукінг альбом вийшов як можна більш живим і динамічним,намагайтеся також прикрашати сторінки красивими підписами і невеликими замітками про те чи іншому знаменну подію,збережену на фото. Це значно «пожвавить» дитячий альбом і допоможе зберегти на довгу пам’ять самі чудесні події та моменти в житті дитини.

також Можна зробити під обкладинкою альбому розворот у вигляді генеалогічного дерева,де будуть розміщені фотографії всієї родини і родичів малюка. Можна розмістити на розвороті невеликі фотографії по кілька штук на кожну сторінку,щоб розворот не вийшов дуже об’ємним.

Володіння яким-небудь видом рукоділля як не можна до речі може допомогти в оздобленні скрап-альбому. Дуже красиво в оформленні дитячого фотоальбому будуть виглядати деталі,зв’язані гачком або вишиті елементи. Акуратно вирізані фігурки з декоративних серветок або з гофрованого картону також можуть прикрасити Ваш альбом. А сторінки скрапбукінг альбому з декоративними елементами з природних матеріалів (невеликі висушені листочки,гілочки,кленові «носики» та інші насіння рослин) будуть виглядати вельми незвично і шикарно.

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

Оформляючи фотоальбом своєї дитини,Ви абсолютно вільні у виборі того чи іншого стилю скрапбукінгу і можете застосовувати будь-які матеріали і декоративні елементи,які підкаже Ваша творча фантазія. А маленька дитина із задоволенням буде приймати активну участь у виготовленні скрап-альбому,допомагаючи батькам створювати історію свого дитинства,відбиту на фотографіях.

Щоб зроблений дитячий альбом не припадав пилом і красиво стояв на поличці,можна змайструвати для його зберігання красиву скрап-коробку.

СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ . Майстер Клас для початківців

Нижче Ви можете подивитися цікаву галерею «Скрапбукінг альбом своїми руками»

Короткий опис статті: майстер клас з скрапбукінгу Як зробити гарний скрапбукінг альбом. Майстер клас для початківців. Набори для скрапбукінгу,матеріали,інструменти скрапбукінг альбом, скрапбукінг майстер клас, набори для скрапбукінгу, папір для скрапбукінгу, скрапбукінг

Джерело: СКРАПБУКІНГ АЛЬБОМ | Майстер Клас для початківців

Також ви можете прочитати