Скачати схеми вишивки атласними або шовковими стрічками, квіти (троянди) та інші картини.

19.02.2017

Вишивка стрічками.

Твори образотворчого мистецтва Стародавньої Греції та Риму свідчать про те, що жінки античної Європи любили прикрашати стрічками свої зачіски. Історія вишивки стрічками починається з шовку. Саме шовкові стрічки знайшли в Європі надзвичайну популярність і породили новий вид декоративно-прикладного мистецтва.

Унікальні властивості шовку і оточували його виникнення легенди зробили струменіє, ніжну на дотик тканина вираженням могутності, розкоші і, мабуть, самим жаданим товаром в Римі на рубежі старого і нового летоисчислений.Шовк був настільки дорогим, що йшов на вагу золота. Таємниця виготовлення шовку — на радість китайцям і торговцям шовкового шляху, у чиї кишені стікалася вся прибуток, — ще довго залишалася нерозгаданою. Нібито навіть сам Нерон припускав, що шовк вичісують з кори тутового дерева або ж отримують з якогось пустельного квітки. Тим часом римляни вже навчилися ткати ніжний шовк. Щодо товста китайська шовкова тканина під невсипущим наглядом римлян обережно поділялася на мануфактурах Близького Сходу на нитки, після чого з них знову ткали невагому, прикрашену різними орнаментами і візерунками тканина. Ці майстерно виткані і чудово пофарбовані одержуваної з пурпурових равликів фарбою дорогоцінні тканини потрапляли по шовковому шляху в Китай, древню батьківщину шовку. Коли ж римським купцям приблизно в 150-200 рр. під час однієї з поїздок у далекий Китай вдалося дізнатися таємницю шовку і познайомитися з його одержанням за допомогою гусениць шовкопрядів, вони все зробили для того, щоб самим розводити дивовижних метеликів. Проте добитися цього вдалося лише в 532 році після розпаду єдиної китайської імперії. За дорученням імператора Юстиніана два візантійських ченця-несторианца ввезли з Китаю контрабандою личинки гусениць в порожнистих посохах. У 533 році в Сирії вивелися з коконів перші гусениці шовкопряда. Більше трьох тисячоліть Китаю вдавалося зберігати таємницю розведення шовкопрядів, і повинно було пройти ще кілька століть, перш ніж Китаю довелося поступитися своє панівне становище на цьому ринку арабам. Тепер виготовлення шовку стало поширюватися разом з ісламом і в Північну Африку, Сицилію і Іспанію. Центром виробництва шовку став Дамаск. Коли в XIII столітті виробництво шовку на території сучасної Італії досягло значних обсягів, то «переможний хід» шовку вже неможливо було зупинити і в решті Європи. Шовком стали торгувати практично всюди.

у Середні віки В Італії стрічками декорували спинки стільців і балдахіни над ліжками, підв’язували стрічками важкі штори на вікна. Одяг вельмож розшивався стрічками. За їх кольором і якістю можна було визначити статус власника. У країнах Західної Європи декоративні стрічки стали невід’ємною частиною туалету привілейованих станів. В епоху Ренесансу камзоли і плащі прикрашали золотою вишивкою і розшиті перлами і дорогоцінними каменями стрічками. При дворі Короля-сонце Людовіка XIV стрічками постачали всі предмети туалету, включаючи взуття. А Франція вже тоді стала законодавцем мод у Європі. У самостійний видом рукоділля вишивка стрічками перетворилася, коли на зміну пишному бароко в моді затвердився стиль рококо, що декларує близькість до природи, витонченість і витонченість. Маленькими шовковими бутончиками і листочками, трояндочками «а ля рококо» прикрашали корсажі дамських суконь, вставляючи в петельки стрічок коштовності. В моду увійшли просторі «летять» сукні з незастроченными складками на грудях і численними стрічками. Слабкий у всіх інших відносинах король Франції Людовик XV слідував моді і сам любив вишивати. Не дивно, що нова мода розквітла у Франції, а звідти поширилася по всьому світу. Вишивка (а не пришивання стрічок) стала застосовуватися не тільки в одязі, але і для декорування дамських капелюшків, парасольок, тканинних абажурів, покривал.

Цей вид вишивки виконується відносно швидко, оскільки стрічка на відміну від нитки має ширину, не вимагає особливо високої точності і дає можливість виконувати на тканини об’ємний малюнок. Вишивати можна практично на будь-якій тканині. З допомогою стрічок можна додати неповторний шарм найпростішим предметів туалету, можна прикрасити інтер’єр або створити об’ємну картину.

По темі вишивка стрічками схеми можна завантажити на нашому сайті.

Короткий опис статті: квіти з атласних стрічок майстер клас Скачати схеми вишивки атласними або шовковими стрічками — квіти (троянди) та інші картини. Фото простих схеми вишивки стрічками для початківців Вишивка стрічками. — Валентина.ру вишивка стрічками схеми скачати, вишивка атласними стрічками схеми, вишивка шовковими стрічками схеми, вишивка стрічками для початківців схеми Вишивка стрічками. — Валентина.ру\

Джерело: Завантажити схеми вишивки атласними або шовковими стрічками — квіти (троянди) та інші картини. Фото простих схеми вишивки стрічками для початківців

Також ви можете прочитати