Растаманське шапка, схема вязання гачком « МИ РОБИМО ВСЕ СВОЇМИ

13.07.2015

МИ РОБИМО ВСЕ СВОЇМИ РУКАМИ
Растаманське шапка — схема в’язання гачком

15 Січ

Мій чоловік давно мріяв про растаманської шапці. Точніше, ні, не так, почати треба було з того, що я давно і з успіхом в’яжу гачком і спицями. Так-так, я не тільки розписую скло і батік Растаманське шапка, схема вязання гачком « МИ РОБИМО ВСЕ СВОЇМИ
До того ж я дуже люблю в’язати шапки і постійно придумую нові моделі в’язаних шапок. Їх у мене безліч, та плюс ті шапки, які я в’язала на замовлення знайомим і родичам. Чужі схеми в’язання шапок я не використовую, в основному користуюся власними напрацюваннями та досвідом в’язання. Зараз я віддаю перевагу більше гачок, але досвід в’язання шапок спицями теж немаленький.

Отже, чоловік захотів мати растаманскую шапку. Попередня шапка, яку я йому зв’язала спицями, теж була трошки растаманської — на чорному тлі були тоненькі червоно-жовто-зелені смужки. Ширше смужки на той момент він посоромився б носити Растаманське шапка, схема вязання гачком « МИ РОБИМО ВСЕ СВОЇМИ
Але тепер чомусь осмілів і попросив зв’язати йому шапку з широкими растаманскими смугами.

Ми вибрали з них пряжу в магазині — зізнатися, це було непросто. Тому що для растаманської шапки потрібні були певні відтінки кольорів, яких не можна було знайти в одній колекції. Особливо було складно з зеленим, я не хотіла ніяких відтінків типу смарагдового або теплого і темно-зеленого, потрібен був чистий зелений колір. В одній колекції такий колір вдалося знайти, але пряжа виявилася в два рази товще за іншу. Тоді я вирішила в’язати інші кольори (чорний, червоний і жовтий) в дві нитки, а зелений — в одну.

Я трохи пораздумывала над тим, як зв’язати растаманскую шапку, потім однозначно вирішила в’язати гачком і стовпчиками з накидом — щоб швидше Растаманське шапка, схема вязання гачком « МИ РОБИМО ВСЕ СВОЇМИ
Шапку в’язала по колу, для краси в’язки щоб з’явилася опукла горизонтальна лінія стовпчик з накидом провязывала тільки за задню стінку петлі. Передні стінки створювали горизонтальні смужки.

Зв’язала гачком 90 повітряних петель чорної пряжею в дві нитки і провязала 2 ряди стовпчиками з накидом цієї пряжею. Потім 2 ряду червоною пряжею в дві нитки. Потім зеленої пряжею в одну нитку (вона виявилася набагато товщі інших) — теж 2 ряду. Як виглядала в’язку ви бачите на фото. Перехід від кольору до кольору ззаду давався мені нелегко, як не крути. а смужки трохи зміщувалися відносно один одного (витрати в’язання шапок гачком)

Наступний ряд — вже чорної пряжею в дві нитки я почала збавляти. Убавляла так — 6 стовпчиків з накидом, а 7 і 8 стовпчики з накидом провязывала разом.

2-й ряд чорної пряжею — вже 5 петель стовпчики з накидом, а 6 і 7 стовпчики разом. Розподіляла убавленій петлі цього ряду так, щоб вони виходили посередині між убавленными петлями попереднього ряду.

3-й ряд чорної пряжею — як попередній. Петлі убавляла посередині між убавленными в попередньому ряді.

4-й ряд чорної пряжею — так само. Раніше пров’язуємо 6 і 7 стовпчики разом.

5-й ряд — так само, як попередній.

6-й ряд — пров’язуємо разом 5 і 6 стовпчики разом.

7-й ряд — пров’язуємо разом 4 і 5 стовпчики.

8-й ряд — вже майже маківка. Пров’язуємо поспіль по дві петлі. Тобто 1 і 2 разом, 3 і 4 разом і т д. В’яжемо так, поки не закінчимо маківку. Це приблизно 1.5 ряду (у мене так вийшло).

Тепер обрізаємо і закладаємо з вивороту хвостики ниток. Растаманське шапка готова — можна носити!

Підпишіться на оновлення блогу поштою і отримуйте повідомлення про нові дописи.

Короткий опис статті: майстер клас з в’язання гачком Авторський блог дизайнера Наталії Ширяєвої. Роблю все своїми руками, в’яжу гачком, малюю картини, мастерю вироби, декорую пляшки і так далі.

Джерело: Растаманське шапка — схема в’язання гачком « МИ РОБИМО ВСЕ СВОЇМИ РУКАМИ

Також ви можете прочитати