Печворк: три майстер-класи з клаптикового шиття для початківців .

05.09.2015

Печворк: три майстер-класи з клаптикового шиття для початківців

Сьогодні клаптевим шиттям займається безліч самодіяльних майстрів і художників-професіоналів.

З основами печворку, технікою і схемами ми з вами вже познайомилися. А тепер, з допомогою наших рад і майстер-класів для початківців, і ви зможете долучитися до створення чудових речей в техніці печворк, і, може бути, станете справжнім продовжувачем національних традицій. Російські візерунки для клаптикової техніки завжди відрізнялися різноманіттям фарб, яскравістю, багатством орнаментів і життєрадісних фарб. Не відступайте і ви від цих правил, та нехай клаптеві вироби, створені вашими руками, принесуть у ваш дім затишок, тепло і подарують всім частинку вашої душі!

Варіанти простих виробів в стилі печворк — 3 майстер-класу з покроковими фото інструкціями

Тепер давайте спробуємо перейти від теорії до практики і зробити нескладні заготовки для виробів в стилі «печворк».

Для того, щоб відпрацювати навички зшивання клаптиків та їх обробку, давайте спробуємо зробити заготовку «трояндочка», яка дуже проста і не вимагає ні викрійок, ні підрахунків. Головне — підібрати яскраві клаптики!

1. Центром нашого «квіточки» буде багатокутник, і бажано, щоб кількість його кутів було більше чотирьох, тоді «трояндочка» буде пишною, з безліччю пелюстків.

2. Подальше нашивание лоскутов на цей багатокутник виконується дуже просто — по колу, і для складання «квітки» знадобляться різні клапті, всіляких форм, єдине правило — дотримання колірної гармонії. Після сточування пелюсток не забувайте шви проутюживать.

3. Коли ваш «квітка» досягне бажаного розміру (наприклад, четверту частину сидіння для стільчика), його потрібно обрізати за допомогою лінійки. Склавши з декількох заготовок бажане виріб, ви отримаєте яскравий, ошатний, унікальний предмет інтер’єру, який порадує і вас, і ваших близьких!

  • «Квадратик в квадратику»

Тепер спробуємо скласти більш складний візерунок, але тим він і цікавіше!

  1. Спочатку зшиваються разом чотири рівнобедрених трикутника (розміри визначте самостійно, початковий внутрішній квадратик не повинен бути занадто великим). Послідовність їх сточування ви можете простежити за схемою, просто дотримуйтеся зазначеного порядку. В результаті у вас повинен вийти рівний, акуратний квадрат.
  2. До сторін отриманого квадрата пришийте такі трикутники, їх розмір визначити просто — гіпотенуза (довга сторона) буде дорівнює по довжині стороні вашого вже готового квадрата.
  3. Подальші операції повторюють попередні, причому трикутники у вас повинні весь час збільшуватися в розмірах. Коли зупинитися — вирішувати вам, це буде залежати від вашої задумки, від того, який виріб ви потім із своїх квадратиків зберете, це може бути й кухонні прихватки, і серветка.

Рекомендуємо чергувати клаптики темних і світлих відтінків, так ваші квадратики будуть ошатними і більш виразними. Строкаті і яскраві вироби з таких квадратиків особливо порадують дітей, адже їм так подобається все кольорове і веселе!

А ось так створюється «Українська квадрат» :

  • «Універсальні квадрати»

Сподобалося збирати красиві вироби з клаптиків? Тоді настав час для більш серйозного вироби, наприклад, покривала, а для цього, природно, нам знадобиться велика кількість квадратиків. Щоб не витрачати велику кількість часу на заготівлю кожного квадратика окремо, ми розповімо, як такі «універсальні квадратики» заготовити швидко, просто і з однією головною перевагою — вони виходять однаковими за розміром і гармонійно чергуються по орнаменту. Як раз те, що потрібно для великої вироби!

  1. Для заготовок квадратів — «напівфабрикатів» нам знадобиться три види тканини, з яких два можуть бути в подібній кольоровій гамі (наприклад, в квіточку і смужку), а третій — яскравий і ошатний (в нашому випадку — лілових тонів).
  2. Для підкладки покривала знадобиться однотонна тканина, вона може бути в єдиній колірній гамі лицьовій клаптикової боку, а може бути контрастною.
  3. Для окантовки покривала приготуйте атласну стрічку шириною 6-8 сантиметрів, яку для зручності роботи можна запрасувати, склавши уздовж навпіл.
  4. З тканин у квіточки і смужку потрібно викроїти дві смуги, їх довжина для початку нехай буде не більше метра. Надалі, коли ви зрозумієте принцип заготовки «універсальних квадратиків», такі смуги можуть бути набагато довшим. Шириною такі смужки повинні бути однакової, вдвічі менше ваших передбачуваних квадратиків.

5. Тканинні смуги в квіточку і смужку сточуємо між собою по довжині, шов заутюживаем.

6. Тепер з яскравої тканини вирізаємо смужку, рівну ширині вже нашим зшитим двох смугах. Складаємо яскраву широку смугу і дві вузькі лицьовими сторонами і сточуємо. У нас повинна вийти своєрідна плоска «труба».

7. А тепер — найцікавіше: ми не будемо знаходити, сточувати, збирати по шматочках потрібні маленькі квадратики, а всього лише одним рухом ножиць будемо відрізати від нашої «труби» готові красиві, абсолютно симетричні заготовки. Для цього нам знадобиться спеціальна лінійка — квадрат (хоча цілком підійде великий косинець з прямим кутом). Подивіться, як правильно потрібно відрізати квадрати нашій «труби». Правда, зараз вони на квадрати схожі мало, поки це тільки складені вдвічі трикутники, але для отримання потрібного результату робити все потрібно акуратно! Зверніть увагу, що початок лінії відрізу має лежати на шві, а не краї тканинних зрізів.

8. Пересуваючи зигзагом лінійку, відрізайте трикутники до тих пір, поки не закінчиться «труба». Тепер, розгорнувши трикутнички, ви побачите, які чудові у вас вийшли квадратики. Вони повинні бути двох видів, подивіться, як цікаво їх можна з’єднати разом в різних варіантах.

9. Визначте, скільки ще квадратів вам потрібно для завершення роботи і приготуйте потрібно кількість.

10 Верхню частину покривала змітайте з однотонною підкладкою, при бажанні можна прокласти стачной шов уздовж декількох смуг, захоплюючи і клаптикової верх і підкладку — так підкладкова частина буде краще «триматися», а вам буде зручніше обробляти краї.

11. Атласною стрічкою обтачайте краю покривала, накладаючи її на подвійні зрізи тканин і на кутах загортаючи «конвертиком». Чи Не правда, просто дивно, як мало часу знадобилося на виготовлення такого шедевру!

Короткий опис статті: майстер клас по шиттю

Джерело: Печворк: три майстер-класи з клаптикового шиття для початківців | Леді.Gazeta.kz

Також ви можете прочитати