Монограма у техніці квілінг, Квілінг, Види рукоділля, Каталог

16.09.2015

Майстер-класи

Монограма у техніці квілінг

Ви коли-небудь замислювалися придумати свою іменну монограму, як свого часу це робили папи, королі і важливі персони, якій надалі скріплювали свої грамоти і наказували

вирізати на своїх печатках? Монограма може складатися із заголовних букв імені і прізвища, переплетених між собою, а може і представляти собою скорочення цілого імені.

Автор цього проекту, Кара, вирішила зробити витіювату фамільну монограму (вензель) у техніці квілінг, яка належала б не тільки їй, а всім членам її сім’ї. Тепер її готова монограма висить у холі біля сходів і є центром тяжіння усіх її гостей.

Автор перекладу Ася (Тигра)

Copyright MagicWork ©

Матеріали та інструменти:

  • Рамка
  • Кольоровий папір (Кара використала двосторонній папір для скрапбукінгу, однотонну для самої монограми і кольорову для паспортом)
  • Роздрукована буква
  • Ножа
  • Шило для квілінгу
  • Кисть для клею

1. Роздрукуйте букву для монограми сірим або іншим близьким до кольору паперу кольором.

Можна вибрати будь-який шрифт, наявний у вас на комп’ютері, підійде широкий шрифт із зарубками або без, курсивний з завитками буде декорувати складніше, але ви можете спробувати придумати прикраса і для нього. Кара використовувала шрифт Lucida Fax. Не забудьте, коли будете підбирати шрифт, що вам потрібно буде закрити віддруковану монограму папером, щоб вона не просвічувала.

2. Виберіть колір паперу, яким ви будете «обводити» букву і наріжте з неї смуги шириною 6 міліметрів.

3. Починайте згинати смуги паперу, щоб вони повторювали контур літери.

Для того, щоб не збитися робіть маленькі крапочки у місцях перетинань і згинів ліній.

Згинайте смужки по шаблону (роздрукованої монограмі), але поки не приклеюйте їх. Намагайтеся, щоб смужка не закінчилася на кутах літери, т. к. склеїти рівний кут складніше.

4. Після того, як підготуєте всі контури літери, приклейте їх на папір. Мастіть край смужки клеєм за допомогою тонкої кисті, притримуйте смужки за ребро, поки клей не схопитися. Робота на цьому етапі буде йти дуже повільно, використовуйте приклеєні кути в якості опорних пунктів.

Ретельно мийте руки, щоб випадково не забруднити зовнішні краї смужок клеєм. Покладіть поруч собою вологу ганчірку і періодично витирайте пальці від клею.

Після того, як ви закінчите приклеювати контур літери, він повинен виглядати приблизно ось так:

В принципі, Ви можете закінчити і на цьому етапі, Кара дуже любить завитки, тому продовжуємо.

5. Виріжте смужки паперу шириною 6 мм 4-5 кольорів. Кара для своєї монограми використовувала смужки 4-х кольорів.

Про те, як згорнути спіраль за допомогою шила для квілінгу Ви знайдете в нашій статті Квілінг .

Підготуйте кілька спіралей різних кольорів, в процесі декорування монограми ви можете змінювати їх: скручувати більш щільно, розкручувати, вкорочувати хвостик або навпаки укладати з них плавні хвилі.

6. Починайте розкладати спіралі, якщо Ви зробили не достатня їх кількість, докрутите ще спіралей потрібних кольорів.

Після того, як Ви складете композицію, нанесіть клей на нижню сторону спіралей за допомогою тонкої кисті. Потім притисніть їх до основи і притримуйте кілька секунд. Для більш точного розміщення використовуйте пінцет. Якщо спіраль стосується стінок літери, то наносите клей не тільки на нижнє ребро спіралі, але і за її стороні, яка буде торкатися цієї стінки.

7. Для того, щоб довгі кінці спіралей візуально перетинали боку літери, використовуйте невеликі шматочки дуг. Спочатку формуйте рисунок перетину повністю, і тільки після того, як переконаєтеся в ефектності ліній (безперервності кривих) приклеюйте його.

Короткий опис статті: квіллінг майстер клас

Джерело: Монограма у техніці квілінг — Квілінг — Види рукоділля — Каталог статей про рукоділля — Магія рукоділля

Також ви можете прочитати