Митний союз уроки історії . Микола Старіков

03.07.2016

Митний союз – уроки історії

Історія рухається по спіралі. Багато чого з того, що відбувається сьогодні, вже відбувалося в недавньому минулому. Сьогодні активно зростає Митний союз, в який входять Білорусія-Казахстан і Росія. Це лише перший шанс до відновлення єдиного економічного і політичного простору.

Між тим, в історії все це вже було. Митний союз вже відновлював Єдину країну, служачи першою сходинкою до Об’єднання і Возз’єднання.

Тільки це було в Німеччині.

Спочатку трохи історії: по закінченні 30-річної війни (1618-1648), в результаті укладення Вестфальського миру, Німеччина була розділена на безліч клаптевих держав.

Германій відразу стало дуже багато. Що було дуже зручно для всіх її сусідів: Франції, Голландії, Великобританії, які. поряд з іспанцями боролися за світову гегемонію. Європейські держави захоплювали колонії, воювали один з одним, торгували, багатіли. А Німеччина беднела і занепадала, будучи європейським прохідним двором. Німецькі солдати воювали майже в усіх європейських війнах, воювали один проти одного.

(Наприклад армія Наполеона у 1812 році мала у своєму складі масу німецьких солдатів, а вторгнувшиеся разом з нею на територію Росії «незалежні» від Бонапарта австрійці і пруссаки, також були етнічними німцями)

Тільки до інтересів єдиної Німеччини вся ця діяльність не мала ніякого відношення.

Як же німцям вдалося відновити єдину країну?

Першим кроком до цього стало створення Митного союзу.

Перший крок до основи такого союзу був зроблений Пруссією, уклала в період 1819-30 рр. ряд угод з дрібними німецькими державами. Серйозний вага Митного союзу додало приєднання до Пруссії Гессена, з яких повинно було відбутися повне митне єднання.

18 січня 1828 року Баварія і Вюртемберг уклали договір про створення Південно-Німецького митного союзу.

Та незабаром два німецьких митних союзу (Південно-Німецький і Пруссько-Гессенський злилися в одне єдине утворення.

Реальною структурою Німецький митний союз стає в 1834 році, коли був заснований

Пруссько-Німецький митний союз, спочатку включав в себе 18 держав.

Не вдаючись в усі перипетії функціонування Митного союзу на німецькій землі, хочеться відзначити, що кількість присоединявшихся до нього німецьких держав все збільшувалася.

Змінювалися назви союзу, але суть його залишалася незмінною. Загальна культура, спільна історія і логіка здорового глузду і ЕКОНОМІКИ нестримно вабила частини єдиного народу до відновлення своєї єдності. До створення Єдиної країни.

На платформі Митного союзу, зростав і міцнів вже ПОЛІТИЧНЕ об’єднання.

В 1866 році був утворенийПівнічно-Німецький союз, в який увійшли 28 північних, низка західних і південно-німецьких держав. В наступному 1867 році було прийнято конституцію Північно-Німецького союзу, і на світ з’явився Загальносоюзний рейхстаг – тобто парламент, в якому засідали представники всіх 28 держав.

Так потроху, в рамках Митного союзу була закладена основа відновлення єдиної німецької держави. Німеччина стала єдиною країною, що завдяки Митному союзу.

В 1871 році канцлер Бісмарк відновив цілісність і єдність своєї Батьківщини.

Таким чином, шлях до єдності зайняв у німців 45 років (1834-1879).

У цьому зв’язку хочеться відзначити:

1. Керівники Росії-Білорусі – Казахстану добре знають історію. Тому, що саме форму Митного союзу вони вибрали для відновлення Єдиної країни. У сьогоднішньому швидкоплинне світі терміни відновлення можуть і повинні бути більш швидкими в рази.

Крім того, територію нашої країни, до щастя «реформаторам» і лібералам не вдалося дрібно нарізати так часто, як це було з Німеччиною.

2. Кінцевою метою Митного союзу є створення Єдиної держави. Зараз про це не говорять, але неминучість і доцільність створення одного великого державного об’єднання, на просторах де воно було протягом століть, очевидна і безперечна.

3. Історію знають і наші політичні партнери». Тому протидія розширенню і зміцненню Митного союзу з боку Заходу обов’язково і неминуче.

Ось, що треба розуміти і усвідомлювати, кожному патріоту Єдиної країни.

І, виходячи з цього розуміння, будувати свої дії і надавати максимальну підтримку курсу на розширення і зміцнення Митного союзу. І надавати максимальну протидію і виражати крайню ступінь невдоволення протидії спробам відновлення Єдності з боку П’ятої колони всередині майбутніх частин Єдиної країни.

Нас будуть намагатися збити з пантелику розмовами про «неефективності», «надуманості», «безперспективність», «приреченість», «очевидну дурість», «високої собівартості», «крайньої корумпованості». Будуть говорити все, що завгодно, лише б частини одного народу не возз’єдналися.

Але невже ми гірші за німців, які за два століття вже двічі відновлювали єдність свого народу?

Батьківщини немає собівартості.

Ось, що нам всім треба пам’ятати.

Короткий опис статті: уроки історії

Джерело: Митний союз – уроки історії | Микола Старіков

Також ви можете прочитати