Миловаріння: 3 способи зробити це вдома

13.07.2015

Миловаріння: 3 способи зробити це вдома

Однокласники

Google

Миловаріння: 3 способи зробити це вдома

Захоплення миловарінням входить в число найпопулярніших хобі в Росії. Милу присвячуються ілюстровані видання, заголовки форумів і інтернет-спільноти рясніють заголовками про мило, гості рейтингових телепрограм, присвячених рукоділлю, готують мило в прямому ефірі. А все тому, що миловаріння процес творчий і захоплюючий.

Історія миловаріння йде корінням глибоко в давні часи, коли тільки людина гостро усвідомив потребу в гігієні. До винаходу мила наші предки очищали власне тіло глиною, лугом, бобової борошном, клеєм, пемзою, ячмінної закваскою.

Згадка про мило починається з часів давніх великих цивілізацій. Давньоєгипетські папіруси містять рецепти приготування мила з тваринних і рослинних жирів, попередньо нагрітих і змішаних лужними озерними солями. У стародавньому Римі мило робили з суміші золи і тваринного жиру.

У Росії мило почали робити за часів Петра I, але доступно мило було тільки для знаті. Простолюдини ж користувалися лугом (розпареного золою).

Масовий безперервний виробничий процес миловаріння, як каже Вікіпедія, досягла свого апогею у 20 столітті. А зараз поновлюється інтерес до штучному мила ручної роботи. і ринок відразу «відчувши кон’юнктуру» наповнився бутіками з ароматним шедевральним милом на будь-який смак, колір і гаманець. Відроджується інтерес до маленьких мыловарням, мають вікову сімейну історію. З подорожей ми воліємо привозити аж ніяк не мас-маркетовое мило в сяючій штампованої обгортці, а мило, знайдене, наприклад, у маленькій лавці, що торгує маслами і оливковими брусками мылящейся радості.

Але одна справа «покупне», а інше домашнє мило власного виробництва. Це як пиріжки — коли готуєш сам, точно знаєш, що туди поклав та впевнений у всіх інгредієнтах. Ти можеш сам вибрати форму, аромат і навіть колір твого творчого плода. Ось чому миловаріння стає актуальним — це вихід творчості, прояв художнього смаку. А так же неймовірно корисний в господарстві продукт. А ще приголомшливий подарунок (я ще не зустрічала тих, хто залишився байдужим, крім, мабуть, моєї бабусі, яка сказала, «що правнуки — це самий незамінний подарунок. Але про це пізніше).

Миловаріння: 3 способи зробити це вдома

Як зробити мило самим? Є три способи.

1 спосіб. Дитяче мило.

Кому підходить: Новачкам, спраглих експериментів

готуємо. Береться готове магазинне дитяче мило будь-якого виробника (наприклад, 2 шматка). Треться на дрібній тертці. Стружка змішується з водою (у кількості однієї склянки). Потім вариться в каструлі на водяній бані на повільному вогні до стану рисової каші (процес варіння займе 10-30 хвилин). Потім в кашку додаються бажані добавки: сухі трави, скрабящие добавки (кава, мак, пемза), ефірні олії. Суміш укладається у формочки і залишається остигати протягом години.

Плюси. Дуже доступний спосіб

Миловаріння: 3 способи зробити це вдома

2 спосіб. Мило з основи.

Кому підходить: Творчим людям, що люблять колір, яскравість.

готуємо. Основа основ — мильна основа Буває прозора, біла, органічна та кремоподібна. Купується в інтернет-крамницях. Мильна основа нарізається кубиками, плавиться в мікрохвильовій печі або на водяній бані до рідкого стану. Далі «присмачується» що душі завгодно: твердими і рідкими базовими маслами, ефірними маслами, ароматизується, підфарбовується. За бажанням творця, начиняється скрабящими добавками — кокосовою стружкою, порошком пемзи, вівсянкою. Або прикрашається сухоцвітом — бутонами троянд, конюшини, квітками жасмину. Особливі вигадники додають намистини, скибочки сухих фруктів, палички ванілі… всього не перерахуєш. Далі рідка основа розливається по формах. Остуджується при кімнатній температурі або для нетерплячих :-)
в морозильній камері .

Плюси. Необмежений простір для експериментів і прояви фантазії.

Миловаріння: 3 способи зробити це вдома

3 спосіб Мило з нуля.

Кому підходить: Тим, хто любить «процесність», «дійти до самої суті» і магію очікування.

готуємо. з масел, омыленных лугом. Рецепт компонентів прораховується досконально на мильних калькуляторах. У розтоплені базові олії (кокосова, оливкова, пальмова та ін) додається розчин лугу. Залежно від способу приготування — гарячого або холодного — готова маса відправляється в духовку або застигає по формочках. Вилежуєься мило до готовності близько 3 тижнів.

Даний спосіб вимагає детального опису та опрацювання та я раджу осягати основи миловаріння з нуля під шефством досвідчених миловарів або пройти навчальний майстер-клас. Адже необхідно найсуворіше дотримання техніки безпеки і рецептури мила.

Плюси. Творіння мила з нуля — таємне дійство. Відчуваєш себе чарівником. А результат завжди дивує.

Миловаріння: 3 способи зробити це вдома

Матеріал надано сайтом Комірчину — все для мила ручної роботи.

Опубліковано 24 квітня 2010 р. у рубрику Очманілі ручки

Короткий опис статті: миловаріння майстер клас Захоплення миловарінням входить в число найпопулярніших хобі в Росії. Милу присвячуються ілюстровані видання, заголовки форумів і інтернет-спільноти рясніють заголовками про мило, гості рейтингових телепрограм, присвячених рукоділлю, готують мило в прямому ефірі. як варити мило, як приготувати мило в домашніх умовах, варимо мило будинку, як варити мило з основи, мило з нуля

Джерело: Миловаріння: 3 способи зробити це вдома

Також ви можете прочитати