МБОУДОД ДЮЦ АЛЬЯНС р. Тольятті

25.07.2015

ТЕЗИ ВИСТУПУ
Тема: «Паперова філігрань — в техніці квіллінг»

майстер-клас )

МБОУДОД ДЮЦ АЛЬЯНС р. Тольятті

Бакланова Любов Михайлівна,

педагог додаткової освіти

МБОУДОД ДЮЦ «Альянс» г. о. Тольятті

Мета майстер — класу: оволодіти технологією квілінгу.

 • познайомити з квілінгом — паперовою філігранню;
 • навчити скручувати смужки в спіральки і видозмінювати їх форму;
 • викликати інтерес до техніки, бажання самовиразитися.

Структура майстер-класу:

 • Виставка робіт в техніці квіллінг.
 • Теоретичні аспекти проблеми. З історії квілінгу.
 • Презентація «Дивовижна подорож у світ квілінгу». Поетапне опис роботи.
 • Практикум. Залучення слухачів до ходу майстер-класу. Обмін ідеями. Подібна інтерпретація.
 • Рефлексія учасників майстер-класу.

Обладнання:

 • електронна презентація «Дивовижна подорож у світ квілінгу»;
 • матеріали для практикуму;
 • виставка дитячих робіт у техніці квілінгу.

Діяльність керівника :

 • робота під девізом «знаєш сам — навчи іншого»;
 • уміння володіти увагою аудиторії;
 • максимальне залучення учасників.

Хід заходу

МБОУДОД ДЮЦ АЛЬЯНС р. Тольятті
Актуальність проблеми. Розвиток дрібної моторики рук — одна з актуальних проблем. Вирішити цю проблему можна за допомогою моделювання смужок з паперу — квілінгу. Це простий вид рукоділля, що не вимагає великих витрат, доступний кожному. Познайомившись на нашому майстер-класі з найпростішими елементами квілінгу, ви зможете захопити цим своїх дітей, і я запевняю Вас, це заняття їм дуже сподобається. Доказом тому служить наша виставка. Це перші кроки наших вихованців у дивовижний світ чарівної філіграні, який їх заворожив.

Історія квілінгу. Мистецтво бумагокручения виникло в Європі в кінці 14 — на початку 15 століття. У середньовічній Європі монахині створювали витончені медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера папір з позолоченими краями. При близькому розгляді ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію того, що вони виготовлені з тонких золотих смужок. На жаль, папір — недовговічний матеріал, і мало що збереглося від середньовічних шедеврів. Однак ця стародавня техніка збереглася і до наших днів і дуже популярна в багатьох країнах світу. Папероскручування швидко поширилося в Європі, але, тому, що папір, особливо кольоровий і високоякісна, була дуже дорогим матеріалом, паперова пластика стала мистецтвом для дам з вищих верств суспільства. В елітних школах проводилися курси з квілінгу. Ценительницами цього мистецтва вважаються такі короновані особи, як дочка Георга Елізабет, яка, кажуть, подарувала своєму лікарю ширму, виконану в техніці квілінгу: королева Марія і цариця Олександра, У цієї техніки багато прихильників у всьому світі. В Англії в 1983 році був створений «Квілінг союз Англії». У 1992 році був проведений перший міжнародний фестиваль квілінгу.

У наші дні папероскручування широко відоме і популярне як хобі в країнах Західної Європи, особливо в Англії та Німеччині. Але саме широке поширення це мистецтво отримало, коли воно «переїхало» на Схід. Багатющі традиції найтоншої графіки і пластики, виготовлення паперу та роботи з нею дали мистецтву паперової пластики нове життя.

У Південній Кореї існує ціла Асоціація любителів паперової пластики, що об’єднує послідовників різних напрямів паперового творчості

В 15 столітті це вважалося мистецтвом. У 19 — дамським розвагою. Більшу частину 20 століття воно було забуте. І тільки в кінці минулого століття квілінг знову став перетворюватися в мистецтво.

З папером у нас пов’язано уявлення про неміцність і недовговічність. Але квілінг спростовує це твердження — на філігранну об’ємну підставку можна поставити, наприклад, чашку або покласти важку книгу, і ні один завиток паперового мережива при цьому не постраждає. Можна зібрати з паперових елементів вазу для цукерок і спокійно використовувати її за призначенням — не розвалиться і не зламається. Загалом, квілінг — це можливість побачити незвичайні можливості звичайного паперу.

Треба зауважити, що корейська школа квілінгу (вони називають його папероскручування) дещо відрізняється від європейської. Європейські роботи, як правило, складаються з невеликої кількості деталей, вони лаконічні, нагадують мозаїки, прикрашають листівки, рамочки. Європа завжди поспішає, тому любить швидкі техніки. Східні ж майстри створюють твори, що нагадують шедеври ювелірного мистецтва.

— А зараз я запрошую Вас в дивовижну подорож у світ квілінгу

Презентація «Дивовижна подорож у світ квілінгу».

МБОУДОД ДЮЦ АЛЬЯНС р. Тольятті
Основна техніка виконання квілінгу. Всі секрети і прийоми для отримання найрізноманітніших форм, що використовуються в квиллинге, від фантазійних до строго геометричні, майже завжди починаються з простих кругових форм. Ось цей щільний кружечок скручений з смужки паперу називається ролом, а вже з ролів робляться основні форми елементів квілінгу. Ось деякі найчастіше зустрічаються при роботі в цій техніці (Додаток 1).

Основні форми:

 • спіраль — намотайте вузьку смужку паперу на спицю, зняли, взявши за обидва кінці, розвели в сторони — вийшла спіраль;
 • туга спіраль — скрутіть стрічку і приклейте кінчик, не знімаючи спіралі з голки, щоб стрічка не розкрутилася;
 • вільна спіраль — скрутити стрічку, зніміть спіраль з голки і, перш ніж приклеїти кінець, дайте їй розкрутитися;
 • крапля — зробіть вільну спіраль і стисніть її з одного боку, щоб вона набула форми краплі;
 • вигнута крапля — зробіть краплю і загніть її куточок;
 • очей — зробіть вільну спіраль і стисніть протилежні сторони, надавши їй форму очі:
 • лист — зробіть вільну спіраль і стисніть її у вигляді очі і загніть куточки в різні сторони;
 • ромб — зробіть очей і стисніть обидва куточка, щоб надати заготовці форму ромба;
 • трикутник — зробіть вільну спіраль і стисніть її в трьох місцях, щоб вийшов трикутник.

З допомогою цих прийомів Ви зможете створити незвичайні композиції: від простого квітки, до самих вишуканих проектів (Додаток 2 ). Зробите цікавим дозвілля своїх дітей, навчити їх мислити, говорити і працювати руками.

Список літератури, що використовується при підготовці матеріалу:

Короткий опис статті: квілінг майстер клас

Джерело: МБОУДОД ДЮЦ «АЛЬЯНС» р. Тольятті

Також ви можете прочитати