Маска папье-маше на Хэллоуин своими руками мастер-класс с фото . МирСовет.ру

20.07.2015

Маска пап’є-маше на Хелловін своїми руками: майстер-клас з фото

Наближається час вечірок, присвячених самому загадковому свята, який прийшов до нас з берегів Великобританії та Північної Ірландії – Хеллоуїну. Чому б не прийти на свято у всеозброєнні в образі прекрасної і викликає трепет Королеви Темряви? Все що потрібно для цього костюма на Хеллоуїн – в міру відкрите чорне плаття і ефектна маска. Можна, звичайно, пошукати готову в магазинах, але ми спробуємо зробити маску пап’є-маше своїми руками для обраного способу. Техніка пап’є-маше цілком підходить для виготовлення таких виробів.

Матеріали для маски пап’є-маше

Для роботи нам будуть потрібні наступні матеріали:

 • Оргскло або пластик
 • Пластилін
 • Груба туалетний папір
 • Клей ПВА
 • Вода
 • Вазелін (не обов’язково)
 • Шпаклівка
 • Наждачний папір
 • Чорна акрилова фарба
 • Срібний маркер
 • Червона акрилова фарба
 • Кругле дзеркальце ( d =1-1,5 см) або страз
 • Стрічка (резинка) для кріплення

Перш, ніж приступати до створення маски з пап’є-маше – слід зробити для неї основу. Для цього потрібно запастися парою пачок спеціального скульптурного пластиліну (зазвичай продається в брикетах по 200 гр). Підійде і звичайний пластилін для дитячого творчості, але він не повинен бути занадто м’яким (знадобиться близько 32-х стандартних брикетики такого пластиліну). Крім пластиліну потрібна плоска основа-основа – шматок оргскла або пластику. На такий підкладці дуже зручно не тільки моделювати основу маски, але і згодом обклеювати її папером.

Як зробити маску пап’є-маше своїми руками

Приступаємо до ліплення основи. За допомогою сантиметрової стрічки зробіть вертикальний та горизонтальний виміри свого обличчя, додайте до кожного по 2-3 див. Можна вчинити інакше: якщо ви використовуєте прозоре оргскло, змалюйте на ньому контур свого обличчя і вже на його основі приступайте до ліплення. Не обов’язково створювати з пластиліну реалістичне особа, пам’ятайте, що пап’є-маше досить сильно згладжує форму, тому досить зробити кілька акцентів: ніс, губи, надбрівні дуги. При створенні масок часто використовується прийом гротеску, т.е. збільшення якої-небудь однієї частини обличчя, ви теж можете ним скористатися. Якщо вам здається, що пластиліну може не вистачити, закладіть в середину маски грудку газети або, що набагато зручніше, фольги – цей нехитрий прийом допоможе заощадити матеріали.

На першому етапі нам знадобиться вода і груба туалетний папір. Накладайте шматочки паперу на форму і акуратно приглаживайте змоченими у воді пальцями. Перші три шари клеїмо виключно на воду. Перед приклеюванням пластилінову основу можна змастити вазеліном або жирним кремом, щоб потім маску було простіше з неї зняти.

Дайте папері трохи підсохнути (на це потрібно кілька годин). Потім розведіть клей ПВА водою в пропорції 1:1. Наступні шари приклеюйте точно так само, як і попередні три, але вже на розведений клей. Час від часу давайте папері підсохнути. Загальна кількість шарів повинно бути не менше десяти.

він Повністю висохне маску. Якщо покласти її в тепле сухе місце, це займе 1-2 доби. Поверхня вийшла нерівною, зморшкуватою. Що ж, цей ефект можна з успіхом використовувати в масках для Хеллоуїна. Але ми прагнемо до створення іншого образу, тому нанесемо на поверхню маски тонкий шар шпаклівки і загладим поверхню змоченими у воді пальцями. Вже цей простий крок зробить маску значно рівніше. Волога шпаклівка розмочила пап’є-маше, тепер не складе праці гострим канцелярським ножем зробити прорізи для очей і для носа (втім, це можна було зробити і на попередньому етапі). Увага! Все це ми робимо, не знімаючи маску з форми.

Знову сушимо маску, після чого знімаємо з форми і шліфуємо з допомогою дрібнозернистої наждачного паперу. Обрізаємо зайве з боків, проходимся наждачкою по всіх зрізах, в тому числі по прорізах для очей.

Фарбуємо маску чорної акриловою фарбою (матовою!) у 2-3 шари. Чорний колір відмінно приховає нерівності, якщо такі залишилися.

Робимо яскравий акцент на губах, нехай вони будуть червоними. Для губ можна взяти глянцевий акрил.

Тепер нам знадобиться срібний маркер і великий страз або маленьке кругле дзеркальце. Приклеюємо «третє око» на чоло з допомогою «Моменту» або клейового пістолета. Починаємо створювати навколо нього орнамент. Придивіться: він тільки здається складним, насправді ж у його основі найпростіші елементи: пелюстки, точки і краплі. Створити такий орнамент під силу кожному, тим більше, що ми малюємо самим звичайним маркером. Потім додамо кілька яскравих плям.

Отже, декор нашої маски з пап’є-маше ми побудували на протиставленні ажурності її верхній частині і суворої лаконічності нижній. Незважаючи на те, що ми використовували прості матеріали, маска вийшла досить ефектною і запам’ятовується. Можна проколоти шилом з боків маски невеликі дірочки і вставити в них стрічки або тонку гумку.

Залишилося одягатися в свій наряд, спорудити на голові відповідну образу Королеви зачіску на Хеллоуїн. і можна сміливо вирушати на свято. Звичайно, над створенням такої маски доведеться трохи попрацювати, зате не потрібно підбирати відповідний Хелловіну макіяж і старанно його наносити.

Така зроблена своїми руками маска пап’є-маше може стати в нагоді не тільки для Хеллоуїн вечірки, але і для маскараду на Новий рік, якщо її трохи прикрасити, наприклад, стразами або пір’ям.

Якщо час не дозволяє вам скористатися технікою пап’є-маше, але зробити маску своїми руками є бажання, то радимо вам ознайомитися з іншим матер-класом. в якому розповідається, як швидко зробити маску на Хеллоуїн з картону .

Короткий опис статті: пап’є маше майстер клас Майстер-клас з фото з описом, як зробити маску з пап’є-маше. Маска для Хеллоуїна, але може бути використана і для новорічного маскараду маска пап’є-маше, маска на Хеллоуїн, маска пап’є-маше своїми руками, майстер-клас пап’є-маше, маска з пап’є-маше, техніка пап’є-маше

Джерело: Маска пап’є-маше на Хелловін своїми руками: майстер-клас з фото | МирСовет.ру

Також ви можете прочитати