Майстер-клас з вязання пінеток. Вязання для дітей. У рукоділлі

14.08.2015

Майстер-клас з в’язання пінеток

Майстер-клас з вязання пінеток. Вязання для дітей. У рукоділлі
Автор Ганна Листопад 26, 2011 Коментарів немає »

В’язання на п’яти спицях – найбільш зручний спосіб для створення шкарпеток, шапок, рукавичок. Головна його перевага – відсутність швів на виробі, що дуже важливо для дитячих речей. Тому зв’язати пінетки для малюка краще і швидше саме на п’яти спицях.

Дана модель пінеток розрахована як на новонародженої дитини (якщо він народився великим), але і 8-місячній дівчинці вони будуть якраз. Довжина підошви – 10 див.

Отже, для роботи знадобляться:

— Нитки двох кольорів (для самого виробу і його обробки). Кращий варіант – пряжа «Дитячий каприз», для верхньої обв’язки частини, підошви, шнурочки можна взяти будь-яку декоративну нитку.

— Набір з п’яти спиць. Їх товщина залежить від товщини ниток. Тобто чим товще спиці і нитки, тим об’ємніше і крупніше буде виріб.

— Гачок. Товщина також вибирається в залежності від нитки.

— Набрати на 2 спиці 40 петель.

— Витягнути одну спицю. Починаємо в’язати перший ряд лицьовій гладдю, розподіляючи всі петлі на 4 спиці (по 10 петель на кожну). Лицьовою гладдю пров’язуємо 2-й і 3-й ряди. Тобто ми почали в’язання з верхньої частини пінетки.

Важливо врахувати деякі особливості кругового в’язання. Перша петля не знімається, остання не провязывается виворітного! Лицьова гладь – тільки лицьові петлі.

— В’яжемо 4 ряди гумкою 1х1 (1 петля лицьова, 1 виворітна). Таким чином, черевичок виходить трохи щільніше у верхній частині, щоб вона не розтягувалася.

— Далі в’яжемо 15 рядів англійської гумкою (1-й ряд: знімаємо, не пров’язуючи, лицьову петлю з накидом, виворітну пров’язуємо; 2-й ряд: пров’язуємо накид зі знятою лицьовій петлею, виворітну просто знімаємо з накидом; повторюємо 1-й ряд, потім 2-й і т. д.). Цей візерунок виглядає об’ємним і досить щільний, тому підійде для дуже теплих пінеток. Якщо важко впоратися з накидами, то можна ці 15 рядів в’язати гумкою 1х1 або 2х2.

— Робимо отвори для того, щоб протягнути в них шнурок. Для цього наступний ряд в’яжемо так: 1 накид і 2 петлі пров’язуємо разом лицьовою. Потім ряд в’яжемо гумкою 1х1.

— Далі – 2 ряди англійської гумкою. Верхня частини пінетки готова!

— Відкладаємо 28 петель (вони залишаються на трьох спицях). На четверту спицю (на ній було 10 петель) перекидаємо по одній петлі з сусідніх спиць. Починаємо на двох спицях в’язати верхню частину підйому пінетки – 12 петель лицьовій гладдю, 14 рядів. Т. к. це не круговий в’язання, то лицьова гладь виконується так: 1-й ряд — першу петлю знімаємо, в’яжемо лицьовими, остання петля виворітна; 2-й ряд – першу петлю знімаємо, в’яжемо виворітними і т. д.

— Знову розподіляємо петлі на 4 спиці. Тобто починаємо вив’язувати висоту підйому стопи англійської гумкою. Після 14-ти рядів платочної в’язки на двох спицях пров’язуємо ці 12 петель (англійської гумкою), набираємо з одного боку підйому пінетки 7 петель, цієї ж спицею в’яжемо 9 петель (ми їх залишали після того, як зв’язали верхню частину пінетки, див. попередній пункт), на третій спиці в’яжемо 10 петель, на четвертій – 9 петель і набираємо ще 7 з іншого боку підйому. Це перший ряд висоти підйому, продовжуємо в’язати по колу англійської гумкою всі ці 56 петель ще 9 рядів, останній ряд – гумка 1х1.

— Починаємо вив’язувати підошву платочної в’язкої (всі петлі лицьові, першу в кожному ряду знімаємо) на двох спицях. Вона виходить з тих 12 петель, які у нас на першій спиці, тимчасово відклавши 44 петлі на 3-х спицях (на двох по 16 петель, на одній- 10) — їх будемо з кожним рядом приєднувати до підошви. Перші 26 рядів в’яжуться так: 1-й ряд — першу петлю знімаємо, 10 лицьових, останню пров’язуємо лицьовій разом з петлею, яка знаходиться на спиці, де 16 петель; 2-й ряд – першу петлю знімаємо, 10 лицьових, останню пров’язуємо виворітного разом з петлею, яка знаходиться та іншої спиці з 16-ма петлями, і т. д. Таким способом, приєднуючи залишилися петлі в’яжемо до кінця підошви, але після 26-ти рядів починаємо збавляти петлі, щоб зробити частину п’яти трохи вже. Тобто в 27-му ряду підошви 2-ю і 3-ю і 10-ю та 11-ю петлі пров’язуємо разом. Те ж робимо в 31-му ряду (в кінці 8-а і 9-а петлі провязываются разом). Довязываем останні 2 ряди підошви.

— Залишилося з’єднати 16 петель, які залишилися на 2-х спицях. Принцип той же, що і при закритті петель, які знаходяться на одній спиці: пров’язуємо дві перші петлі разом на одній спиці лицьовий, перекидаємо цю петлю на другу спицю, пров’язуємо 2 разом виворітної, перекидаємо петлю на першу спицю, і т.д. до кінця.

— Тепер треба обв’язати верхню частину пінетки і підошву ниткою іншого кольору. Для цього потрібно знати, що таке в’язання гачком. Обв’язуємо стовпчиками без накиду.

— Робимо шнурок для пінетки. Набираємо гачком ланцюжок з повітряних петель (довжина така, щоб зручно було зав’язувати на ніжці малюка). Кінчики з обох сторін шнурка можна розтріпати – вони будуть виглядати як пензлика. Протягуємо з допомогою гачка шнурок в отвори, які ми вывязали внизу верхній частині пінетки.

— Другий черевичок в’яжеться аналогічно.

Пінетки готові!

Незважаючи на те, що опис роботи довге, але дуже докладний, в’язати виріб дуже легко. Навіть при нетривалому досвіді в’язання спицями одну пинетку можна створити за 3-4 години.

Теги: Дитячий одяг. Пінетки Майстер-клас з вязання пінеток. Вязання для дітей. У рукоділлі
Майстер-клас з вязання пінеток. Вязання для дітей. У рукоділлі
закладки

Короткий опис статті: майстер клас Як зв’язати своїми руками красиві пінетки з зелених ниток. Ваші дітки не будуть мерзнути.

Джерело: Майстер-клас з в’язання пінеток / В’язання для дітей / В рукоділлі

Також ви можете прочитати