Майстер-клас з скрапбукінгу

20.10.2015

Майстер-клас з скрапбукінгу

Сьогодні я хочу представити вам вироби в техніці — скрапбукінг. (слайд 1)

Що таке скрапбукінг?

(Слайд 2) З англійської воно означає «книга з вирізок».

Скрапбукінг – це прикрашення фотоальбомів та листівок, рамок для фотографій, скриньок, коробочок і будь-яких інших речей аплікаціями, т. е всіляке паперове творчість.

(слайд 3 ) Аплікації можуть складатися з безлічі різних матеріалів, але основний матеріал, як правило, папір або картон. Для прикраси знадобляться: бантики, неживі квіти, намистинки, навіть фантики від з’їдених цукерок, наклейки. Також для скрапбукінгу знадобляться клей, кольорові олівці, крейда, фломастери, степлер, дирокол, двосторонній скотч, ножиці фігурні.

(Слайд 4) Дану техніку доцільно використовувати у виховно-освітньому процесі дошкільного закладу при реалізації відразу декількох освітніх областей. Це «Художня творчість», так як скрапбукінг тут дозволяє удосконалювати вміння створювати зображення за поданням, розвивати почуття композиції, почуття прекрасного: смак, стиль, уява, а також закріплювати різні прийоми вирізування, обривання паперу, наклеювання зображень.

В освітній галузі «Пізнання» ми знайомимо дошкільнят з історією та особливостями техніки скрапбукінг, з необхідними для роботи матеріалами.

Крім цього, через скрапбукінг можливо вирішувати завдання освітньої галузі «Соціалізація». При виготовленні виробів ми можемо запропонувати дітям працювати колективно, в підгрупах, в парах, що дасть змогу виховувати дружні стосунки між дітьми, формувати вміння домовлятися, допомагати один одному. Також ця продуктивна діяльність може зіграти позитивну роль у взаємодії з сім’єю.

Поряд з цим скрапбукінг вимагає від дітей безпечного поводження з ножицями, клеєм, дрібними предметами і так далі, що вирішує певні завдання освітньої галузі «Безпека».

Ця техніка також відмінно розвиває дрібну моторику пальців рук, тренує посидючість і концентрацію уваги, а також акуратність.

(Слайд 5 Перше, що знадобиться для скрапбукінгу – вибрати цікаву дитині картинку, навколо якої будуватиметься вся композиція. Наприклад, виріжте з журналу фото красивого квітки, ляльку, машинку – чого завгодно! Головне, щоб дитині це сподобалося. У хід підуть навіть картинки з упаковки печива, пластівців для сніданку! Вирізуйте все, що сподобається.

Приготуйте аркуш картону і починайте разом з дитиною клеїти аплікацію.

Створити доброзичливу і сприятливу атмосферу. І нехай творчість буде для дитини радість.

(Слайд 6) Яким скрапбукінг може бути для вас?

Все залежить від того, наскільки далекий політ Ваших думок. Пробуйте і у Вас все вийде.

Зараз я вам покажу і розкажу і ми разом з вами зробимо Коробочку з сюрпризом, використовуючи техніку – скрапбукінг. (Слайди 7 – 20)

Необхідні матеріали та інструменти: Білий картон, лінійка, простий олівець, канцелярський гвоздик, два кольори клейкого паперу, двосторонній скотч, оксамитова папір, дріт, бантики, стрази, вирізки з листівок, паєтки, дирокол.

1. Спочатку робиться шаблон коробочки з білого щільного картону і вирізується (форма коробочки може бути будь-яка). У коробочки є підстава і чотири сторони.

2. На шаблон з допомогою лінійки та канцелярського гвоздика наносимо розмітку з підстави для згину.

3. Згинаємо по підставі краю.

4. Беремо два кольори клейкого паперу (можна вирізка з журналів, шпалери, коробки з-під цукерок, гофрований картон, кольоровий фольгинированный картон, старі листівки).

5. Далі потрібно обклеїти зовнішні сторони коробочки. Потім обклеїти внутрішні сторони.

6. Згинаємо по основі.

7. Робимо діркопробивачем дірочки зі всіх 4 сторін для стрічки.

8. Приступаємо до виготовлення сюрпризу. Вирізаємо дві однакові метелики. На одну приклеюємо двосторонній скотч.

9. Потім потрібно зробити пружинку. Беремо дріт намотуємо на пензлик. Знімаємо.

10. Прикріплюємо метелика до дроту двостороннім скотчем.

11. Вирізаємо з поролону квадрат трохи менше підстави.

12. Проколюємо дротом поролон і з зворотного боку закріплюємо двостороннім скотчем і приклеюємо його до основи всередині коробочки.

13. Прив’язуємо бант.

14. Далі починаємо прикрашати коробочку. Тут ваша фантазія.

Короткий опис статті: майстер клас з скрапбукінгу Майстер клас з скрапбукінгу майстер-клас

Джерело: Майстер-клас з скрапбукінгу

Також ви можете прочитати