Майстер-клас з фриформу

30.07.2015

Майстер — клас за фриформу

Суть техніки фріформ — можна все. Ніяких обмежень ні за кольором, ні за фактурою пряжі, тільки ваш смак, почуття міри і політ фантазії! В основі будь-якої композиції фриформе — контрастність. Тут все побудовано на цьому принципі. Але не тільки в кольорі, як ми звикли, а ще й у поєднанні опуклих і гладких ділянок, ділянок розрідженого полотна (ажур, сітка) і щільного в’язання, блискучою і матовою нитки. Завжди намагаючись ретельно підбирати колірну гамму в своїх роботах, я прийшла до висновку, що повинна бути тільки тепла або тільки холодна гама, змішувати їх не можна, погано виходить в результаті. Потім повинна бути ідея твору. Що ви хочете отримати на виході? Для себе у фриформе я придумую щось типу девізу, трьох слів, які передають суть роботи-твори, приклад: море-спека-пісок; ялина-дощ-полянка. Далі всі мотиви повинні бути одного стилю, навіть різні за формою. Тобто, якщо це фантазійні мотиви — то всі (листи, круги, закарлюки ) повинні бути — витримані в цьому стилі. Якщо повторення природних мотивів — то відповідно.

На фото — квіткові композиції.

А ось варіант фантазійного візерунка, хоча майже всі елементи одні і ті ж. Заодно зверніть увагу на варіант розкладки скрамблей на спинці.

Зі свого досвіду можу сказати: чим менше складносурядних мотивів, тим простіше вони компонуються, але зате, якщо все різні мотиви, але в одній темі, можна отримати справжню красу. Крім звичайних мушель, спіральок, поштових стовпчиків у різному варіанті, у своїх роботах я активно використовую туніське в’язання, але не довгим гачком, а звичайним. Набираю не більше 10-12 петель прямо від основного полотна. Виходять острівці туніського в’язання в загальній масі. Хочу також додати — не намагайтеся ускладнювати роботу. Найпростіші стовпчики можна обіграти дуже виграшно. Спочатку я в’яжу кілька скрамблий, потім прикладаю їх один до одного — як вони виглядають разом. Бажано, щоб мотив або якийсь елемент одного скрамблия тривав на іншому. Тоді будуть непомітні переходи.

в’язання в техніці фріформ є одна особливість. Дрібні вироби зробити важче, ніж великі. Не вистачає розмаху чи що. Ось зробиш один скрамбль і не зрозуміло, подобається він чи ні. Робиш другий, прикладаєш, і починає щось вимальовується. Тому, якщо щось не виходить на перших порах, продовжуйте в’язати далі і більше розміром.

Починаючи в’язати, запасіться 12-15-ма різних по фактурі пряж. Це мінімальна кількість, при одноколірних полотнах це кількість можна зменшити до 10, зробивши наголос на фактуру пряжі. (Орієнтовні дані для початківців). Намагайтеся не в’язати дуже товстої пряжею (100-150м/100г). З тонкої пряжі мотиви виходять дрібні, але зате їх більше і в загальному полотні це виглядає краще. Маленький секрет для убыстрения роботи — в’яжіть мотиви і обв’язування пряжею тонкою (близько 400-600м100г). а з’єднання скрамблей і мотивів можна зробити більш товстою ниткою (250м100г) виконуючи різні рельєфні стовпчики. На фото нижче показаний приклад скрамблия, виконаного різними пряжками завтовшки не більше 350м/100г

А тепер я покажу вам найпростіші прийоми в’язання, щоб ви усвідомили, що зовсім не обов’язково братися за складні елементи, якщо такого ж успіху можна досягти і з найпростішими елементами. Потрібно тільки трохи подумати, як одні і ті ж мотиви і прийоми можна застосовувати і використовувати по-різному.

1. Елемент «кульочки», можна розташовувати як по колу у вигляді квітки, так і горизонтально у в’язанні по ряду.

2. Далі починаємо в’язати від пов’язаний елемента. Прив’язуємо нитку і починаємо в’язати 2-3 СБН, потім 2-3 СН, потім С2Н. Кількість стовпчиків різного виду за власним бажанням. Потім в’яжемо зворотним ходом рачій крок. Ряди стовпчиків можна повторювати кілька разів — виходить як би веерочек.

3. Наступний елемент — «пуговка», «ягідка»: Зв’язали ланцюжок з 4-5-6 ВП, замкнули в кільце, обв’язали кільце СБН. Щоб було більш опукло — поверху обв’язуємо вже обвязанное кільце ще раз. Далі прив’язуємо ниткою іншого кольору і по отриманому колечку в кожну петлю підстави виконуємо пишні стовпчики на 4-5 накидов. Ось і готовий елемент. Часто роблю незавершені кругові мотиви. На мій погляд, вони краще вписуються у вже готовий скрамбль.

4. Прикладаємо елементи і дивимося як вони виглядають, якщо все подобатися, то зшиваємо.

у результаті У нас вийшов ось такий маленький фрагмент-шматочок з найпростіших елементів і видів в’язання, які я часто використовую у в’язанні.

Короткий опис статті: майстер клас з в’язання гачком Суть техніки фріформ – можна все. Ніяких обмежень ні за кольором, ні за фактурою пряжі, тільки ваш смак, почуття міри і політ фантазії! В основі будь-якої композиції в фриформе — контрастність. Тут все побудовано на цьому принципі.

Джерело: Майстер — клас за фриформу

Також ви можете прочитати