Майстер-клас: як зробити великодні яйця з бісеру . Lady-Zaza

28.10.2015

Прикраса яєць деякі майстри звели в ранг великого мистецтва — чого, наприклад, варті знамениті яйця Фаберже – унікальні і воістину божественні творіння! До великого свята Великодня залишається зовсім небагато часу, але його цілком вистачить, щоб і ми з вами спробували виготовити прекрасне, рукотворне диво – писанку з бісеру. Зроблений з любов’ю у супроводі чистих, добрих помислів, такий подарунок стане справжнім оберегом, захистом будинку від негараздів.

Майстер-клас: як зробити великодні яйця з бісеру

Для виготовлення пасхального бісерного яйця нам знадобляться:

  • Заготовки – дерев’яні або пластикові «яйця», вони будуть нам служити основою для бісерного плетіння. «А якщо немає ні дерев’яних, ні пластикових?» — запитаєте ви, — «Творчість не відбудеться?»

Не потрібно впадати у відчай, у нас все вийде, тільки знадобиться трохи більше часу. Заготовки можна зробити з пап’є-маше, їх виконання зовсім нескладно, а якщо ви залучите до цієї роботи дітей, справа взагалі піде весело! Порожні яєчні шкарлупки потрібно обклеїти за допомогою клею ПВА шматочками серветок в декілька шарів, потім покрити акриловою фарбою, білою або кольоровою, теж кілька разів. І клей, і фарба повинні повністю висохнути – кожен шар. Наждачним папером вирівняйте поверхню – ось і ваші заготовки! При дружній, злагодженій роботі на виготовлення декількох заготовок піде не більше двох вечорів – один на обклеювання, інший на забарвлення.

  • Бісер – його колір і форма залежить від того варіанту малюнка, який ви бажаєте відтворити своїми силами. Можна скористатися готовими схемами, а можна придумати свій візерунок, для початку нехай нескладний, з двох-трьох поєднаних кольорів. Наша порада: дуже красиво виглядають великодні яйця з бісеру пастельних відтінків, таке ніжне поєднання фарб обов’язково створить весняний настрій! Кількість бісеру можна підрахувати за допомогою спеціальної таблиці, врахуйте, що він продається в грамах, а не штучки!
  • Нитка для бісеру – тоненька, схожа на волосінь. При покупці такої нитки в магазині для рукоділля радимо довіритися продавцю – купіть ту, яка підійде вибраному вами бісеру.
  • Голка для бісеру – спеціальна, дуже тонка, з дуже маленьким вушком.

Покрокове виконання великоднього яйця з бісеру

Отже, необхідні матеріали приготовані. З чого ж почати? Якщо у вас є початкові навички бісероплетіння, то ви впораєтеся з виготовленням нескладного великоднього яйця без праці. А що робити початківцям майстриням, вперше приступає до роботи з бісером? Найголовніше – вірити! Вірити в свої сили, ні в якому разі не жаліти витраченого часу і пам’ятати, що ви створюєте рукотворне диво.

    Першим ділом потрібно сплести так званий поясок, ось тут стануть в нагоді готові схеми «сіточка», тільки колір і орнамент підберіть свій. Розмір паска визначте по висоті і ширині заготовки, це її середня частина, найширша. Поясок замкнути в коло, гарненько затягнувши кінці нитки. Розташуйте поясок на заготівлі, намітьте його межі (щоб потім не змістився). Тепер можна починати оплітку верхівок. Слідкуйте за тим, щоб в кожному наступному ряду кількість бісеринок було менше, ніж у попередньому. На скільки? Це можна визначити тільки досвідченим шляхом, в залежності від конфігурації вашої заготовки, по ходу роботи. Зменшувати кількість бісеринок потрібно рівномірно – через однакову кількість бісеринок з попереднього ряду, не допускаючи перекосів і пропущених місць. Наша порада: якщо ви помітили, що ряди виходять занадто вільними, не полінуйтеся, розпустіть вже сплетені ряди і переробіть заново. Неохайна робота надто помітна, а наша виріб повинна бути по можливості виконана зі «знаком якості»! Останню бісеринку закріпіть, просмикнувши нитку через неї і кілька сусідніх бісеринок, затягнувши кількома вузликами. Ретельно закріплювати нитку, щоб робота не «розпустилася», а кінчик нитки постарайтеся замаскувати в серединку бісеринки.

Подивіться, яка краса вийшла! А тепер уявіть, що може у вас вийти, якщо трохи попрактикуватися і «набити руку» — ви зможете створювати справжні шедеври! Тільки не забувайте, що крашанка – це не звичайний сувенір, потрібно запастися терпінням, старанням і тоді робота вас по-справжньому захопить, а ваші творчі ідеї дадуть чудовий результат!

Яйця з бісеру: схеми плетіння

Короткий опис статті: бісер майстер клас Традиція готувати для великоднього столу крашанки, писанки з бісеру, а також прикрашені за допомогою інших, часом дорогоцінних матеріалів, має великодні яйця з бісеру схеми

Джерело: Майстер-клас: як зробити великодні яйця з бісеру | Lady-Zaza

Також ви можете прочитати