Майстер-клас Використання казки на уроках в початковій школі, Для

10.08.2015

Статті

майстер-клас «Використання казки на уроках у початковій школі»

Тема майстер-класу « Використання казки на уроках в початковій школі»

Як зробити навчання найбільш ефективним? Якими методами, засобами підтримувати інтерес до навчання? Слайд 2

Всім відомо, що використання ігрових моментів і уроків в ігровій формі, особливо в 1-му класі, є необхідним засобом активізації пізнавальної діяльності учнів. Особливо цікаво проходять урок-екскурсія, урок-подорож, урок-спектакль, урок-казка. Вони дозволяють зробити навчання доступним, допомагає підвищити активність дітей.

Я розповім сьогодні про використання казки на уроках у початковій школі. Уміле використання текстів казок дозволяє зробити урок яскравішим, змістовнішим, цікавішим.

Виконання «казкових» завдань допоможе формуванню навчальної мотивації, згуртуванню колективу, вміння працювати в команді.

Існує безліч прийомів використання казок. Ось деякі з них:

· Слайд 3 Якщо необхідно виконати багато одноманітних вправ, треба включити їх в ігрову оболонку, в якій вони виконуються для досягнення ігрової мети. У таких випадках використовую прийом «Приваблива мета». Дітям може бути поставлена мета — допомогти Альоші Поповичу відновити своє добре ім’я, повернути золото і прогнати плем’я басурманское з землі руської.

· Слайд 4 «Чарівна паличка» Ручка ( олівець ) передається по класу в довільному порядку. Передача супроводжується мовленням по якомусь заздалегідь заданому замовлення-правилом. Наприклад, передавальний називає математики: будь-яке число, а приймає — число на 2 (3, 4) одиниці більше (менше); російською мовою: іменник — прикметник (дієслово) до нього; на літературі: назву казки, оповідання, повісті — одного з персонажів цього твору.

· Слайд 5 Прийом «Фантастична добавка»: учням пропонується уявити себе прутиком, за допомогою якого жаба мандрувала з казки Гаршина «Жаба мандрівниця» і спробувати переказати цю історію з позиції прутика. Ніщо так не привертає уваги і не стимулює роботу розуму, як дивовижне.

· Слайд 6 Прийом «Казкові пазли». Пазли націлені на створення творчої і багато в чому ігровий середовища. Дітям можна запропонувати наступні завдання:

-переказ даного епізоду казки, зображену на картинці;

-опис персонажа;

-твір свого продовження казки.

· Слайд 7 Прийом «Знайомі герої в нових обставинах»

Обставини можуть бути суто фантастичними, неймовірними (лисиця і заєць замість своїх крижаних і луб’яних хатинок мешкають на літаючих тарілках), а можуть бути близькими до життя дітей (лисиця, заєць і півень з допомогою чарівної палички опинилися в одній клітці міського зоопарку).

Слайд 8 Діти дуже люблять подорожувати. Тому прийом «Подорож з казковим героєм» не дасть дитині нудьгувати на уроці.

Вгадайте, з якої казки герой: » Омелько, відпусти мене в воду, я виконаю все, що

ні побажаєш «. З казки » По щучому велінню «. Вирушаємо в дорогу на печі.

На шляху нам зустрінуться різні перешкоди. Щоб подолати їх, треба бути

сміливими, кмітливими, кмітливими, уважними.

Такі уроки сприяють розвитку інтересу до предмету, уваги і співпереживання літературним героям.

В сучасних умовах для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках і в позаурочний час доцільно використовувати комп’ютерні технології.

Уривок з уроку математики 1 клас (УМК будь -)

Тема: УЗАГАЛЬНЕННЯ: ДОДАВАННЯ ОДНОЗНАЧНИХ ЧИСЕЛ

Цілі: удосконалювати навички рахунку.

— Сьогодні ми вирушимо в подорож і зустрінемося зі своїми старими знайомими-героями відомої казки. А який ви дізнаєтеся, зібравши пазл. Слайд 9 (учень збирає пазл на інтерактивній дошці)

Що за казка? Теремок! Як ви пам’ятаєте, всі герої цієї казки хочуть жити в теремку. Але спочатку звірі повинні пройти маленькі випробування. Давайте дізнаємося, що це за випробування і допоможемо героям казки. Слайд 10

Ось наш теремок, а де ж герої? Подивіться на зображення на ваших партах. (додаток 2) Вийде сюди той, у кого герой, співаючий цю пісеньку (включити пісню мишки – кнопка пісня ). Виходить учень. На слайді Теремок з оголошенням.

Вчитель:

В чистому полі теремок,

Він не низький, не високий.

Мишка сіра, Шкряботушка,

Вийшла в поле погуляти,

Бачить мишка теремок

В чистому полі самотній.

Мишка дуже здивувалася,

Щоб мої двері відкрити,

Завдання треба вирішити. Слайд 13

На слайді читають і вирішують завдання.

«Раді ми тебе впустити,

але не можемо відкрити двері.

Відповідай-ка посмелей

На питання якомога швидше.

-Назви склад числа 8 Слайд 15

Слайд 16 Зайшла лисичка в теремок і залишилася в ньому жити.

…………

Що сталося, коли прийшов ведмедик? Розчавив теремок. Але наші герої вирішили дружно побудувати новий теремок, за сучасним проектом! Слайд 17

В кінці казки звучить фінальна пісня – кнопка пісня. виходять учні – герої, будують новий теремок з деталей танграма ( на магнітній дошці). Зразок слайда.

А зараз я пропоную всім учням посадити клумбу біля нашого теремка. Ви повинні вибрати і посадити той квітка (додаток1), який близький вашому настрою на уроці.(квіти заздалегідь розкладені на партах)

Дякую за увагу! Слайд 18

Використана література:

Матеріал створений з різних джерел в інтернеті:

Короткий опис статті: майстер клас

Джерело: майстер-клас «Використання казки на уроках у початковій школі» — Для вчителів — Статті — Сайт вчителя початкових класів

Також ви можете прочитати