Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

20.08.2015

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

Майстер-клас провідних архітекторів Росії і України, який відбувся в Одесі 14 серпня на базі компанії «Модуль Південь», став по праву одним з найяскравіших архітектурних події в Україні за все літо. Блискучі виступи кращих професіоналів в області проектування і будівництва викликали живий відгук і широкий резонанс в архітектурному середовищі. Захід організований журналом «Дім та Інтер’єр» і компанією «Модуль Південь».

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

Більше двохсот архітекторів з Одеси, Миколаєва, Маріуполя, Харкова та Києва зібралися в конференц-холі Фінбанку, щоб послухати майстер-класи видатних майстрів, об’єднані темою котеджного будівництва і ландшафтної архітектури. Аншлаг був цілком передбачуваний: не кожен день до Одеси приїжджають презентувати свої проекти такі архітектори як Євген Асс (Москва) і Віктор Зотов (Київ). Компанія «Модуль Південь» в особі її директора Ігоря Ступко презентувала нову для України технологію модульного будівництва. Технічне і наукове обґрунтування нової технології дав керівник кафедри ОДАБА професор Володимир Стоянов.

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

У своїй блискучій, чітко структурованої презентації Ігор Ступко вичерпно розповів про величезні переваги модульного будівництва і ті можливості, які вони відкривають для замовників і архітекторів, які зважилися використовувати цю технологію. Дивовижна своєчасність цього проекту і якість виконаної для його здійснення роботи підкорили аудиторію. Судячи з живої реакції залу, вона багатьом здалася дуже перспективною, тим більше, що модульне будівництво вже давно оцінена по достоїнству і активно практикується в більшості розвинених країн. У другій частині заходу виступали Віктор Зотов і Євген Асі, і нам складно передати словами те враження і ту атмосферу, які панували в залі.

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

Метафорично світлі за настроєм роботи Зотова дивно перегукувалися з контексту з глибиною проектів і роздумів Євгенія Асса. Видатний російський зодчий і талант архітектури сказав пресі, що дуже радий можливості опинитися в Одесі у ці літні дні: з цим містом у нього пов’язано багато приємних спогадів. На прес-конференції Євген Вікторович зауважив, що якісна ландшафтна архітектура в наших краях зустрічається рідко, і що ця галузь, на його думку, повинна активно розвиватися, адже може перетворити вигляд наших міст і передмість.

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

Діі: Євген Вікторович, в чому суть вашого підходу до векторів розвитку сучасної ландшафтної архітектури?

ЕА: Сучасний архітектор повинен піти від «точкового» бачення, він поки що в основному мислить «будівлями», а йому варто навчитися мислити «просторами», де його об’єкт повинен стати максимально органічною частиною цілого світу. Ця цілісність мислення і сприйняття увазі певний рівень загальної культури, який включає в себе глибоке розуміння природного та історичного контексту, в який ви вбудовуєте» свій об’єкт, і шанобливе ставлення до нього.

Діі: Ви привезли в Одесу проекти, які найбільш наочно демонструють цей підхід?

ЕА: Зрозуміло. Я привіз кілька наших проектів: один проект котеджного селища, великий проект парку в одному з районів Москви, великий містобудівний проект для Краснодара, — там вже повноцінна міське середовище. А в акомпанемент до цього — кілька проектів будівель, як маленьких приватних, так і великих суспільних об’єктів, які, на мій погляд, відповідають темі архітектури в ландшафті.

Діі: Що стало найсильнішим враженням від поїздки в Україну?

ЕА: Дивовижне відчуття свободи і легкості, який я тут відчув. Атмосфера, неймовірне одеська гостинність. І найголовніше — люди. Я їду з почуттям, що тут у мене багато друзів, є ідеї цікавих спільних проектів. Я дуже зворушений тим увагою, з яким тут мене слухають, московська публіка дуже розпещена і пересичена, і на її тлі мені дуже імпонує спрага і відкритість новому досвіду моїх українських колег.

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

На наші запитання люб’язно погодився відповісти і київський архітектор Віктор Зотов.

Діі: Віктор, поділіться, будь ласка, своїми враженнями від заходу в Одесі, що було найцікавішим?

ВЗ: Самого цікавого було 2: Євген Асс. В черговий раз (за 25 років, протягом яких я його знаю і люблю). Знову розумні витончені тонкі делікатні зворушливі роботи. І що особливо важливо для мене — правильні.

Окремий кайф — Асс — розповідач і співбесідник.Висока планка самого «заходу». Загальне відчуття «своїх», близьких людей.Як говорить Михайло Рева, — територія любові.Спасибі.

Діі: Ваш майстер-клас мав великий резонанс серед одеських архітекторів. Що для вас є найважливішим у тому, що ви сказали? Назвіть самий коханий, самий вистражданий проект, з тих, що ви там показали.

ВЗ: Можна любити однаково сильно «ставних чоловіків, пиріг з яблуками і ім’я Роланд. ». Моє ставлення до наших показаним проектів схоже. Бібліотека Б. Ж. була зроблена на одному диханні, клаузурой, майже жартом,- захопила ідея просторового закручування ландшафту в урбаністичний освіта. Тут є ще удача, елемент «попадання» — надрукували в «А10», навіть «Wallpaper» дзвонили з Лондона, цікавилися, як розвивається проект.Neopolis був рекомендованим міжнародним конкурсним проектом. Це вже само по собі почесно і хвилююче, коли тебе відбирають до числа семи команд (Данія, Голландія, Франція, Польща) на великій амбітний проект: поселення нового типу на 50 га. В нашому бюро в проекті взяли участь понад 10 архітекторів, пробували залучати «чужу» молодь. Для нас великий і дуже корисний експеримент. Квартири в лісі-тиха радісна пісня з Юрою Ринтовтом. Вийшов новий тип житла, в якому тонко співіснують Приватне, Публічне і Природа.Музей Івана Марчука-теж експеримент. Дуже відповідальний. в сенсі місця, відповідальніше майданчики в Києві важко уявити: поруч з Михайлівською та Андріївською церквами, на Дніпровських схилах, в зеленій зоні, в самій історичній точці. Важливий тест на профпридатність, і зараз сумніваюся, чи потрібно там взагалі щось будувати. Було цікаво зрозуміти: якщо все-таки потрібно, то як?

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

Ми задали кілька питань Ігорю Ступко, директору та засновнику компанії «Модуль ПІВДЕНЬ»:

Діі: Ігор Леонідович, розкажіть нашому читачеві про нової технології, яку ви сьогодні презентували перед архітекторами.

ІС: Система об’ємно — модульного домобудівництва є найсучаснішою, технологічною і прогресивною системою дерев’яно-каркасного будівництва. Модульний дім — це будинок, побудований з великих об’ємних блоків (модулів). Модулі виготовляються на заводі конвеєрним способом, доставляються на будмайданчик спеціальним транспортом, де з цих модулів на заздалегідь підготовленому фундаменті збирається додому. Завдяки цій технології більша частина будівельних робіт була перенесена з будмайданчика у виробничий цех і вибудувана в єдиний технологічний процес, що забезпечує високу продуктивність і якість експлуатації і забезпечує високу якість будинків. Крім того, якість отриманого об’єкта: об’ємно-модульному житловому будівництві якість результату є наслідком виробництва модулів конвеєрним способом в заводських умовах. Тільки так можна забезпечити високу якість виконання робіт на всіх ділянках. Це — результат праці висококваліфікованих фахівців. Важливо й наявність сучасного обладнання, технологічної оснастки. Продукція, що випускається під торговою маркою «Сучасна садиба». відповідає всім стандартам якості, нормам і правилам, гарантіями надійності і довговічності. Компанія несе гарантійні зобов’язання по всіх використовуваних матеріалів: 10 років гарантії на конструкцію, 1 рік — на оздоблювальні матеріали і від 20 до 30 років — на покрівлю.

Надійність: будинки, створені за цією технологією, мають кращі характеристики по теплозахисту і сейсмостійкості. Використання в конструкції будинків сучасних матеріалів в подальшому дозволяє економити на рахунках за енергоносії і не хвилюватися за свій будинок в разі навіть девятибалльного землетрусу.

Екологічність: всі несучі конструкції виготовлені з екологічно чистої деревини. Дерев’яні стіни «дихають», створюючи в будинку затишок і сприятливу атмосферу. На будмайданчику проводиться тільки монтаж доставлених модулів, їх з’єднання і підключення до зовнішніх мереж. Таким чином, терміни будівництва скорочуються до мінімуму. Як ви розумієте, все це дуже сильно позначається на вартості об’єкта, вона дуже демократична і ніяк не міняється, на відміну від кошторису на будівництво будинку традиційними методами.

Діі: Екологічне і недороге житло — це, безумовно, дуже актуально зараз для нашої країни. Але у багатьох архітекторів напевно виникає питання про естетичну складову — адже це типові будинки. Більшість замовників хочуть, щоб житло носило якийсь відбиток їх індивідуальності.

ІС: Це питання задають ті, хто не встиг ще по-справжньому познайомитися з цією темою. У архітектора і замовника є маса можливостей зробити проект індивідуальним. Я сьогодні на майстер-класі показав, наскільки різний зовнішній вигляд можуть мати модульні будівлі. Об’ємно-модульні будинки універсальні і можуть задовольнити будь-якого замовника. Вони практично не мають архітектурних обмежень, властивих типового багатоповерхового житла. Компанія пропонує 20 базових проектів. При цьому кожен базовий проект може бути видозмінений. Мало того, архітектор може принести в наш проектне бюро свій проект і ескізи, і ми там адаптуємо його під нашу технологію, щоб втілити цей проект у всій її індивідуальності. З типових модулів можна зібрати абсолютно «нетиповий» об’єкт будь-якого призначення.

Діі: Які ще переваги об’ємно-модульного методу будівництва ви можете назвати?

ІС: Два ми вже назвали: це стислі терміни будівництва і демократична ціна. Крім них можна назвати ще захист від зовнішніх впливів. технологія об’ємно-модульного будівництва дозволяє максимально захистити конструкції від зовнішніх впливів-дощу, снігу, вітру, низьких температур і підвищеної вологості, що значно продовжує термін експлуатації.Енергетика, якою насичена деревина, позитивно позначається на мешканцях будинку, підвищуючи їх життєвий тонус. Дерево — дуже благородний і респектабельний матеріал. Сервіс: особливо ефективна модульна технологія при забудову котеджних селищ і мікрорайонів. Об’ємно-модульні будівлі проводяться практично у Вас на очах — операція за операцією — і підвозяться в готовому виді на власній колісної бази до місця установки. За короткий термін можуть бути реалізовані всі проектні та підрядні роботи і все це — протягом одного сезону. Завдяки цьому, модульні житлові будинки — поза конкуренцією. Також модульна система дозволяє з успіхом будувати готелі, офіси та магазини.

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

Невеликий коментар до того, що відбувалося дав нашій редакції засновник проекту «Модуль Південь» Ігор Фруман.

ДІІ: Ігор, скажіть, ніж сьогоднішній захід стало особисто для вас?

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

ІФ: Цей захід — це презентація останнього проекту, який ми реалізували в Одесі, чому ми, до речі, дуже раді. Це проект по створенню модульних будинків.Ця технологія відома дуже давно, вона багато років розвивається в Америці, Канаді, скандинавських країнах. Проблема полягала в тому, що вона не відповідала прийнятим в Україні стандартам, адже в кожній країні вони свої. Але нам вдалося її вирішити. Завдяки зусиллям нашої ініціативної групи — інженерів, конструкторів і ряду підприємців, нам вдалося поєднати американські та українські стандарти і побудувати перший завод, який збирає модульні будинки, які потім встановлюються на території замовника.

Ми вважаємо проект є дуже перспективним, і не тільки як бізнес. Тут, безумовно, є і соціальна складова: тепер дуже багато людей, у яких не було такої можливості, можуть дозволити собі отримати якісне та комфортне житло, і не через два-три роки, як це буває при звичайному будівництві, а через два — три місяці. Для мене особисто це вже не мало.

Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

На заході ми зустріли відомого одеського архітектора Сергія Славського (арх. бюро «КПРС»).

ДІІ: Сергій, які у вас враження від майстер-класів, вам було цікаво?

СС: Дуже приємно, що в Україні проводяться заходи такого високого професійного рівня. Я отримав велике задоволення, тому що всі говорили тільки по справі, нічого зайвого, чітка структура у кожного виступу і у всього вечора в цілому. Кожен отримує те, що йому потрібно-дизайнери і архітектори, які слухають, збагачуються новою інформацією, а ті, що дають майстер — клас, мають можливість презентувати щось своє, отримують аудиторію, зворотний зв’язок. Спілкування професіоналів відкриває великі можливості і після заходу. Адже головне — не застілля, не фуршет, а обговорення почутого, дискусія. Спілкування між професіоналами різних міст і країн дає архітектурне збагачення України в цілому. До заходу я не був знайомий з Євгеном Асом. Але мене вразило те, що, будучи вже у зрілому віці, він створює дуже сучасну, на вістрі актуальності архітектуру. А таке вдається далеко не кожному, дуже складно стає з плином часу не почати тиражувати себе, не потрапити в полон власних вироблених кліше і прийомів. Та й взагалі приємно, що проводяться заходи такого рівня у нас!

Будинок і Інтер’єр №9 (87) 2009.

Короткий опис статті: країна майстрів майстер клас Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

Джерело: Майстер-клас провідних архітекторів в Одесі.

Також ви можете прочитати