Майстер-клас по плетінню соломяного капелюха. Мамине рукоділля.

07.07.2016

Майстер-клас по плетінню солом’яного капелюха

Плетіння з соломки є одним з найстаріших видів творчості. Ось тільки якщо раніше вироби з цього матеріалу несли як декоративну, так і практичну функцію, то в даний час другу солом’яні речі втратили. Так, предмети побуту стали просто частиною декору. Саме це сталося і з солом’яним капелюхом.

Для майстер-класу знадобиться:

Соломка, вже оброблена і готова до плетіння

Голка і нитка під колір соломи

Плетіння солом’яного капелюха слід почати з створення стрічки-зубатки, або, як її називають, четырехконцовки. Потрібно зробити 20-25 м такий солом’яної стрічки.

Її скручують у рулон, щоб стрічка не заплуталася.

Далі слід приступити до плетінні денця. Для цього кінчик стрічки складають таким чином, щоб залишився лише невеликий трикутник. Наступні ряди накручують, підгинаючи один край.

Прошиваються ряди за зубчики голкою з ниткою. Якщо ниточка буде проходити через вістря, рельєф шапки буде більш виражений.

Діаметр денця капелюхи для дорослого становить приблизно 17-20 см, а для дитинки 13-18. Після того, як воно готове, потрібно зробити тулью. Для цього тасьму вигинають або плавно, або під кутом 90 градусів. Це залежить від бажання майстра.

Кожні 3-4 ряди солом’яної стрічки потрібно прокатувати звичайної качалкою. Після того як тулія готова, вона отутюживается праскою на самій високій температурі. Це зручніше робити на болванці, але можна обійтися і без неї.

Форма капелюхи повинна відповідати формі голови.

Щоб зробити поля, тасьму потрібно різко зігнути навпіл ширині. В даному випадку шов зробить виріб більш міцним. Ряди солом’яної стрічки пришиваються, трохи присбориваясь.

Після того як поля доплетены, капелюх слід висушити і пропрасувати.

Короткий опис статті: рукоділля майстер клас Статті для мам і поради мамам. Майстер-клас по плетінню солом’яного капелюха поради вагітним, дитяче здоров’я, поради для мам, навчання дітей, клуб мам, здоров’я жінки

Джерело: Майстер-клас по плетінню солом’яного капелюха. Мамине рукоділля. Клуб мам Mamaclub

Також ви можете прочитати