Майстер-клас писанку з бісеру

10.09.2015

Пасхальне яйце оплетене

У мозаїчної техніки можна виконати дуже красиві обплетення для великодніх яєць. Така оплетка буде щільним, як ткана, але нижется вона в кілька разів швидше. Оплетення яйця дуже схоже на оплетення кульки і зазвичай починається з низання пояса. Проте яйце має більш складну форму з тупим і гострим кінцями. Для оплетення їх бісером можна використовувати два прийоми зменшення кількості бісерін в лавах (рис. 168). Перший спосіб дозволяє вивести з полотна більшу кількість бісеринок, тобто швидше закрити бісером поверхню. Він використовується для обплітання тупого кінця. Другий спосіб дає можливість зменшити кількість бісеринок більш плавно. Він використовується для обплітання гострого кінця особливо в яйцях великого розміру (висотою від 8-10 см).

Особливу красу обплетенні надають мозаїчні розетки, які виконуються на вершинках яйця. Для отримання потрібної форми використовуйте відкриту мозаїчну розетку на п’яти центральних бісеринках. Застосування цих трьох прийомів дозволить створювати якісну і дуже красиву оплітку для яєць будь-якої величини.

Давайте обплетено яйце, користуючись цими прийомами. Для роботи приготуйте керамічний бісер 10/про шести кольорів: темно-коричневого, коричневого, червоного, оранжевого, світло-оранжевого і жовтого кольорів. Основою для яйця служить дерев’яна болванка, розмір і форма якої наведено на рис. 169.

Оплетення почніть з пояса. Довжина поясу повинна дорівнювати довжині окружності яйця в самій широкій частині (9 см). Пояс нижите двома голками. Відріжте нитку довжиною 1 м і всуньте обидва її кінця в бісерні голки. Користуючись схемою на рис. 170 наберіть пояс і замкніть її в кільце. Кінці нитки підтягніть так, щоб всі бісеринки щільно прилягали один до одного і закріпіть нитки. Пояс не повинен роз’їжджатися в процесі роботи. Натягніть його на дерев’яну заготовку і додайте в середній частині яйця. Пояс повинен щільно облягати поверхню і добре на ній триматися. Тепер розширте пояс спочатку однією, а потім іншою голкою на висоту, яка дозволяє низать полотно без зміни кількості бісеринок в рядах по схемі на рис. 171. Ви побачите, що форма яйця починає різко змінюватися і довжину рядів необхідно зменшувати щоб бісер щільно облягав заготовку. Всі наступні ряди нижите за схемами на рис. 172 а і б.

Короткий опис статті: бісер майстер клас писанку з бісеру Майстер-клас Майстер-клас, писанку з бісеру, схеми

Джерело: Майстер-клас писанку з бісеру

Також ви можете прочитати