Майстер-клас папє-маше

23.09.2015

майстер-клас пап’є-маше

Майстер-клас підготували учещиеся 6В класу

Королева Ганна Герасименко Тетяна

Все своїми руками. Майстер-клас папє-маше

Пап’є-маше (франц. papier mache), буквально — жеваная папір), легко піддається формуванню маса, одержувана з волокнистих матеріалів (папір, картон та ін), зазвичай з додаванням клеючих речовин, крохмалю, гіпсу і т. д. З пап’є-маше виготовляються іграшки, навчальні посібники, муляжі, театральна бутафорія, скриньки, шкатулки, вази, украшаемые часто розписом, лакуванням, тисненням. З точки зору сьогоднішньої класифікації, пап’є-маше це конструкційний композитний матеріал і його можна розглядати, наприклад, як одного з попередників деревоволокнистих плит. Подібно ДВП, пап’є-маше складається з волокон целюлози і невеликої кількості клею. Пап’є-маше винайшли на початку 16 століття у Франції і спочатку використовували для виготовлення ляльок. Величезний інтерес публіки до імпортних китайським і японським лакованим декоративним виробам став приблизно в 70-х роках 17 століття поштовхом до розвитку виробництва в Європі виробів з пап’є-маше.

З пап’є-маше виготовляють дуже широкий асортимент виробів. табакерки, шкатулки, іграшки, маски, підноси, архітектурну ліпнину для стін і стель, свічники, рами для дзеркал, декоративні панелі для стін, дверей, карет, а так само різноманітні вироби меблів, включаючи ліжка і гардероби. Пап’є-маше в Росії стало популярно, ймовірно, ще в епоху Петра I, який зробив державною політикою колекціонування предметів мистецтва та підтримку ремесел. Але промислове виробництво художніх виробів з пап’є-маше (лакової мініатюри) виникло тільки в 19 столітті ( Федоскино Палех, Мстера і Холуй). До цього ж часу відноситься розквіт виробництва виробів з папьемаше в самих різних країнах. Наприклад, у часи королеви Вікторії, на британських островах існувало близько 25 компаній з випуску таких виробів. Найбільш відомі майстри цього періоду

Матеріали та інструменти:

Вам буде потрібно:

— папір (газетна підходить найкраще),

— клей,

— пензлик,

— клейонка на стіл,

— фарби,

— терпіння,

Доцільно все приготувати заздалегідь. По-перше, нарвете газету шматками приблизно в 2 см і шириною 10 см завдовжки. Використовуйте волокнисту папір. Приготуйте клей. Існує дуже багато рецептів, ми пропонуємо найбільш використовуваний.

Рецепт клею:

майте на увазі, що будь-який клей можна використовувати з обома методами приготування пап’є-маше (наклейка шарів і приготування маси). Я рекомендую звичайний шпалерний клей.

1. Клей на борошні.

Щоб приготувати цей клей дотримуйтесь інструкцій. Нагрійте 5 чашок води в каструлі. В окремій мисці змішайте 1/4 чашки просіяного борошна з чашкою холодної води. Перемішуйте до отримання консистенції як при приготуванні заварного крему. Коли грудочок не залишиться, додайте масу в каструлю з водою. Варіть клей протягом 2-3 хвилин, постійно перемішуючи, до загустіння. Дайте клею охолонути. У вас буде рідкий клей. Якщо ви віддаєте перевагу густий клей (або поспішайте з просушуванням) використовувати наступний рецепт. Змішайте повну чашку борошна і три чашки води. В іншому все те ж саме.

2. Стінний пастоподібний клей.

Приготуйте клей згідно з заводськими інструкціями. Використовуйте трохи менше води, ніж потрібно. Перелийте клей в герметичний контейнер. У холодильнику або прохолодному місці клей збережеться протягом декількох днів. Заводський клей володіє антисептичними властивостями. Пам’ятайте про дітей. Клей не повинен потрапити їм у рот.

3. Клей ПВА.

Вилийте клей в миску і використовуйте.

Мастило наносите тонким шаром, щоб потім не залишилося слідів. В якості мастила можна використовувати вазелін, соняшникову олію, або рідке мило. Також можливе використання плівки (не залишає залишків, але можливо утворення складок в текстурі пап’є-маше) або вологого паперу (інший спосіб використовувати для першого шару тільки вологу папір без клею)

Форми для пап’є-маше.

Всі викинуті матеріали годяться для скульптури з пап’є-маше.

Надувні кулі. Дешево і необхідно. Такі форми не потребують змащення. Він сам розривається, коли пап’є-маше висохне.

Миски і тарілки — вони потребують попередньої мастилі, щоб пап’є-маше не прилипла.

Картонні коробки — сторони можуть підійти як плоскі панелі.

Упаковка — шматки полістиролу можна розрізати, склеїти, з’єднати стрічкою.

Технологія виготовлення пап’є-маше.

Майстер-клас папє-маше

2. Перший шар наноситься на форму без клею, на воду. Можна попередньо змастити фору рослинною олією або гліцерином.

Майстер-клас папє-маше

3. Виріб пошарово обклеюється папером. Смуги паперу намажте клеєм двох сторін за допомогою пензлика. Покрийте форму смужками і розгладьте, щоб видалити повітря. Зробіть 2-3 шари одночасно. Не кладіть відразу дуже багато паперу, вона буде дуже довго сохнути.

Майстер-клас папє-маше

4. У класичній техніці наноситься від кількох до 100 шарів паперу. Щоб не заплутатися, де який шар, візьміть для другого шару папір іншого кольору. Коли все висохне, ви можете поступово наклеїти стільки шарів, скільки вам потрібно до необхідної товщини. Щоб додати деталі, такі як обідки, ручки, прикраси, приклейте шматочки картону на модель з допомогою плівки. Покрийте весь об’єкт пап’є-маше.

Майстер-клас папє-маше

6. Незалежно від виду пап’є-маше готовий виріб практично завжди потрібно грунтувати. Для грунтовки вироби з пап’є-маше можна використовувати шпаклівку на водній основі або на основі латексу.

Майстер-клас папє-маше

7. Перш ніж грунтувати виріб, його слід вирівняти, обережно зрізаючи нерівності напилком, наждачним папером або гострим ножем.

Грунт треба наносити тонкими шарами за допомогою гумового шпателя або плоскої кисті, обов’язково даючи йому висохнути, перш ніж наносити черговий шар.

8. Коли все висохне, пофарбуйте виріб двома шарами емульсійної фарби, щоб зробити невидимим газетний шрифт.

9. Залишається розфарбувати

Майстер-клас папє-маше

Пап’є-маше з м’якоті.

Щоб приготувати масу замочіть шматки газети на ніч. Злийте воду і прокип’ятіть масу в чистій воді протягом 30 хвилин, поки волокна не почнуть руйнуватися. Просійте і злийте. Розімніть масу, поки волокна зовсім не зруйнуються. Перемішуйте з клеєм до отримання глиноподобной консистенції.

Короткий опис статті: пап’є маше майстер клас

Джерело: майстер-клас пап’є-маше

Також ви можете прочитати