Майстер-клас: Манекен для біжутерії . Портал про рукоділля та вишиванні, майстер клас, огляди, корисні статті.

23.07.2015

Майстер-клас: Манекен для біжутерії

Майстер-клас: Манекен для біжутерії

Крок 1: Будуємо викрійки деталей. Будуємо на міліметрівці викрійки майбутнього манекена. Зліва праворуч за годинниковою стрілкою: основна частина, станина, підстава і шийка. Спеціально для неуважних: зверніть увагу — ВИКРІЙКИ НАМАЛЬОВАНІ НА МІЛІМЕТРОВОМУ ПАПЕРІ!

Крок 2: Вирізаємо деталі. Для заснування і станини, на яких буде триматися вся конструкція, потрібен щільний матеріал не менше сантиметра завширшки. Підходять дерево, дсп, гіпсокартон. Головне, щоб цей матеріал можна було вкручувати саморізи. Замість саморізів можна використовувати цвяхи. Але пам’ятайте, що саморізи по мірі потреби (наприклад, у разі помилки) просто викручуються, а ось витягувати цвяхи справа ще більш клопітка. Шийку можна вирізати з оргаліту, пластику, або склеїти з чотирьох-п’яти шарів щільного картону. Також знадобляться підкладка під основу і коло для шийки. Їх можна склеїти з 2-ух шарів картону, більшого не потрібно.

Майстер-клас: Манекен для біжутерії . Портал про рукоділля та вишиванні, майстер клас, огляди, корисні статті.

Крок 3: Вирізаємо основну частину. Основну частину я зробила з 5 шарів картону. Картон повинен бути щільний, але при всьому цьому еластичний, щоб гнувся, а не ламався. Також основну частину можна зробити з пап’є-маше або вирізати з вузького гнучкого пластику.

Крок 4: Обробляємо основу і станину. Підстава і станину можна просто пофарбувати. Але якщо вони вирізані з занозистого або просто крошащегося матеріалу, має сенс обробити поверхню папером, тканиною, кожзамом або шкірою. Звідси і далі, якщо заголовок клею не позначено, означає був застосований «Момент». Також підійде інший аналогічний клей, наприклад «Titan SM» або клейовий пістолет. ПВА і інші клеї на водній — базі використовувати не раджу. Від них дуже і непередбачувано скоробливается картон і процес роботи подовжиться в рази, так як ці клеї довго сохнуть.

Крок 5: Збираємо станину. Прикручуємо станину до основи по середній смузі 2-ма або 3-ма саморізами. Саморізи повинні бути не дуже товстими, щоб не кришили станину і досить довгими, щоб станина міцно трималася на підставі. Я використовувала саморізи шириною 3 мм і довжиною 3,5 див. Під головки шурупів необхідно завчасно зробити поглиблення, щоб, закручені до упору, вони не виступали над поверхнею.

Обклеюємо верхню частину основи, бокові частини станини і її торці. Я по неуважності забула обклеїти торці і мені довелося займатися цим на самому завершальному кроці, що було не дуже комфортно. Верхню дугу станини, те місце, яким вона прикручується до основи і нижню частину підстави залишаємо відкритими.

Крок 6: Збираємо основну частину. Першого шару основної частини надається вигнута форма (об край столу наприклад) після цього він приклеюється до торцю станини. Процедура повторюється з наступним шаром і т. д. Вобщем, можна зібрати основну частину і окремо, і вже пізніше наклеїти.

Готова основна частина прикручується до станині 3-ма саморізами: по боках і по центру. Принципово не забути зробити поглиблення для самого нижнього саморіза, т. к. на цьому місці буде туго натягнутий матеріал. Всі опуклості на краях і торцях основної частини необхідно ретельно зачистити наждачним папером. Далі нам знадобиться трубочка висотою 5 див. Трубочку можна склеїти з довжиною смуги картону, взяти серединку від рулону туалетного паперу, скотчу, липкого валика і т. д. і відрізати від неї шматочок потрібної довжини, або використовувати бобіну від тасьми відповідного розміру. Трубочка приклеюється на основну частину на відстані 2,5 см від верхнього краю середньої смуги. До вищої частини трубочки приклеюється гурток з оргаліту. Для цього відмінно підійде «Супермомент-гель» або «Контакт-гель».

Крок 7: Викрійка деталі для обтягування манекена.

Крок 8: Деталь для обтягування манекена. Відповідні матеріали: тонка шкіра, тонкий кожзам, оксамит-стрейч, щільний трикотаж. Вирізаємо деталь з матеріалу, який ми обрали, додаючи припуск близько півтора див. Зшиваємо задній шов на швейній машинці. Якщо ви викроїли цю деталь зі шкіри, то рекомендую поставити спеціальну голку для шкіри. Розгладжуємо шов і отстрачиваем.

Крок 9: Обтягуємо манекен. Намазуємо клеєм припуски деталі для обтягування манекена, верхній край шийки і нижній край основної частини і починаємо натягувати наш матеріал на манекен. Спочатку міцно фіксуємо потиличний шов зверху і знизу, простеживши, щоб він був точно по центру потилиці, потім підклеюємо шкіру ще в декількох місцях і починаємо акуратно підтягувати, поки не отримаємо рівномірний натяг без зморшок і перекосів. Ця процедура може зайняти досить тривалий час. Заздалегідь перевірте, щоб на манекені не було смітинок. Вони можуть добряче попсувати зовнішній вигляд, якщо залишаться під натягнутим матеріалом, а виправляти такий недолік буде клопітно. Вид обтягнутого манекена з вивороту. Основна частина роботи виконана, залишилося заховати всі шви.

Крок 10: Шийка і підстава. До гуртка для шийки приклеюємо з одного боку шар тонкого поролону, товстої тканини або шкіри. Обтягуємо поверх обраним матеріалом і підклеюємо краю з виворітного боку. Гурток садимо на шийку манекена («Супер-момент гель», «Контакт-гель»). Обклеюємо нашим матеріалом (якщо є таке бажання, хоча цього можна і не робити) підкладку для заснування і з’єднуємо її з манекеном. Після цього закладаємо смугою нашого матеріалу торець підстави, якщо є така необхідність.

Крок 11: Підкладка для основної частини. Використовуючи викрійку основної частини, вирізаємо з картону дві деталі.

Крок 12: Виворіт основної частини. Підклеюємо картонки з нижнього боку основної частини («Супер-момент гель», «Контакт-гель»)

Короткий опис статті: пап’є маше майстер клас Творець: Гусарова Майя Миколаївна. Творець: Гусарова Майя Миколаївна.Блог: MayaArtStudioШаг 1: Будуємо викрійки деталей. Будуємо на міліметрівці викрійки майбутнього манекена. Зліва направо частину, можна, частини, основний, манекена, підстави, картону, манекен, основну, підстава, деталі, станину, матеріал, станини, цього, шийки, обтягування, Також, зробити, матеріалом

Джерело: Майстер-клас: Манекен для біжутерії » Портал про рукоділля та вишиванні, майстер клас, огляди, корисні статті.

Також ви можете прочитати