Лялька з папє-маше . Рукомесло

16.08.2015

Лялька з пап’є-маше

«. Мене іноді запитують: «Навіщо використовувати трудомістку технологію пап’є-маше виготовлення авторської ляльки. адже це не ігрова театральна лялька. до якої вимоги міцності особливо високі, а лялька створена для споглядання.

Багато років захоплюючись роботами улюблених художників-лялькарів, я, як правило, не замислююся, з якого матеріалу вони зроблені. Головне інше — оригінальність ідеї, загальне художнє враження, настрій, душевність, красиве колористичне рішення. Але. сама я роблю ляльки з пап’є-маше.

З одного боку це звичка, особиста прихильність, адже я майже 30 років працюю з цим матеріалом. Але є й інші причини: працюючи в жанрі авторської ляльки, я досі не можу позбутися бажання зробити саме ігрову ляльку. Мені подобається, коли в ляльці хоч щось рухається. Якщо можна змінити позу, нахил голови, положення рук, це завжди викликає інтерес, відповідну живу реакцію, схоже дитячої. Тому я майже завжди лялькову шию роблю з дроту, надійно закріплюючи її в голові і тулубі з пап’є-маше, приховуючи дротяний каркас високими м’якими комірами. І зчленування рук і ніг — теж на дротовому каркасі, для того щоб зробити суглоби рухливими. »

У книзі автор ділиться порадами, секретами по створенню ляльки, докладно описані створення голови, розпис особи, велика увага приділяється створенню рук і костюма.

Автор: Наташа Лопусова-Томської

Мова: російська

Завантажити книгу:

(.rar файл. djvu, 9.55 МБ)

Короткий опис статті: пап’є маше майстер клас Майстер-клас зі створення ляльки з пап’є-маше Від автора: «…Мене іноді запитують: «Навіщо використовувати трудомістку технологію пап’є-маше у виготовленні

Джерело: Лялька з пап’є-маше | Рукомесло

Також ви можете прочитати