Ліплення з полімерної глини

31.07.2015

Ліплення з полімерної глини

Ліплення з полімерної глини
Полімерна глина — популярний матеріал для рукоділля. Ліплення з полімерної глини використовується для виготовлення прикрас і невеликих скульптур. Як же правильно працювати з полімерною глиною?

Полімерну глину можна зустріти під різними назвами — пластику, термопластика, термопластилин. Іноді в якості нарицательных назв для полімерної глини використовуються назви виробників — фімо, церн, сонет тощо Цей синтетичний матеріал дуже схожий на звичайний пластилін, але твердне при запіканні або просто на повітрі. Відповідно полімерна глина ділиться на запекаемую і самоотвердевающую .

Ліплення з полімерної глини — нескладне хобі, доступний практично кожному. Купити полімерну глину можна в художніх або рукодільних магазинах. Іноді вона зустрічається в магазинах канцтоварів, дитячих магазинах або гіпермаркетах. Також для покриття готового виробу вам знадобиться лак. Акриловий лак може погано сохнути, тому краще зупиніть свій вибір на поліуретановому паркетному лаку.

Для ліплення з полімерної глини вам можуть знадобитися спеціальні інструменти. Не зайвими будуть цанговий ніж з набором лез, шило, макетний ніж, валик (але тільки не дерев’яний — він буде прилипати до глини), пінцет для дрібних деталей, різні шаблони для виготовлення деталей. Хоча при ліплення з полімерної глини можна використовувати будь-які підручні засоби, які тільки прийдуть вам у голову.

Існують різні техніки роботи з полімерною глиною. Більшість з них засновані на змішуванні двох і більше кольорів. Наприклад, при ліпленні з полімерної глини солоної техніці кульки з пластики обвалюються в крупної солі, її крупинки вдавлюються у виріб, а після запікання сіль вимивається водою. Це дозволяє досягти незвичайної фактури готового виробу.

Техніка плавного переходу кольору досягається шляхом змішування двох або декількох кольорів глини в різних пропорціях. Можна, припустимо, зробити намисто з намистин різних відтінків — від темно-червоного до ніжно-рожевого, використовуючи різне співвідношення червоної і білої глини у кожній бусинці.

Ковбасна техніка (відома також під назвами сапі, тростина, millefiori, ковбаса) ліплення з полімерної глини досить поширена. З шматків пластики, викладених шарами в різних поєднаннях, скочується рулет. При розрізуванні його на шматочки зріз виходить малюнок, складений з різних елементів. При належній вправності у цій техніці можна отримати досить складні візерунки з великої кількості елементів. Схожа на цю техніку і техніка «Калейдоскоп». При ліпленні в цій техніці готового рулету з пластики надають різну геометричну форму шляхом притискання.

Акварельна техніка дозволяє домогтися плавного переходу кольору. При ліплення з полімерної глини в цій техніці треба розкачати три листа пластики — кольоровий, чорний і білий. Ці листи накладаються один на одного і злегка накочуються. Коли пластику охолоне, її потрібно нарвати руками на невеликі шматочки. Цими шматочками облепляются заготовки намистин.

При роботі в техніці філігрань на заготівлю наклеюються дрібні шматочки полімерної глини, утворюють ажурний візерунок. Для ліплення з полімерної глини в цій техніці вам знадобиться терпіння і акуратність.

Звичайно, це не всі техніки — їх існує безліч. Ми описали лише найпоширеніші. Полімерна глина дуже податлива і дозволяє імітувати практично будь-який матеріал і поверхню — дерево, камінь, кістка і т. п. Перед початком роботи з глиною розімніть її в руках, щоб вона нагрілася і краще ліпилася.

Зліпивши свій перший виріб, можете приступати до запіканню. Полімерна глина запікається в духовці при температурі 130°с. Якщо температура підніметься вище 175°С, глина почне горіти з виділенням їдкого диму. при запіканні виробів з пластики потрібно ретельно стежити за температурою! Намистини зручно запікати з зубочистками всередині, тоді вам не доведеться додатково свердлити отвори.

Після запікання обов’язково дайте глині охолонути і тільки потім закінчуйте роботу над виробом. Готові вироби можна шліфувати, мити, пиляти просвердлювати отвори і т. п. Полімерна глина піддається фарбуванню. Можна використовувати для фарбування темперу, акрилові фарби, гуаш, нітроемаль. Після фарбування гуашшю потрібно покрити виріб водостійким лаком. А нітроемаль кладеться на заґрунтовану тонким шаром епоксидного клею виріб.

Ліплення з полімерної глини вимагає дотримання правил техніки безпеки. Для роботи з пластикою потрібно використовувати окремі ножі зі спеціальними лезами, дотримуючись обережності при нарізці. Після роботи з полімерною глиною обов’язково миють руки теплою водою з милом. Не можна запікати глину в мікрохвильовці і при дуже високих температурах. Якщо виріб все ж згоріло, потрібно вимкнути духовку і ретельно провітрити кухню. Не можна заходити в приміщення до повного провітрювання! Якщо на кухні була відкрита їжа, її потрібно викинути. Після запікання полімерної глини потрібно обов’язково вимити духовку, перш ніж готувати в ній пишу.

Ліплення з полімерної глини — цікаве хобі, що дозволяє досягти вражаючих результатів. Дивіться далі: як зліпити намистини з полімерної глини своїми руками.

Ліплення з полімерної глини

Короткий опис статті: полімерна глина майстер клас Ліплення з полімерної глини дозволяє створювати оригінальні прикраси і вироби. Пластика — податливий матеріал, після запікання отримує значну міцність. ліплення з полімерної глини, вироби з полімерної глини, полімерна глина техніки ліплення з пластики, вироби з пластики

Джерело: Ліплення з полімерної глини

Також ви можете прочитати