Квіти з тканини, своїми руками

02.10.2015

Штучні квіти: історія виникнення та розвитку

Але перш ніж приступати до навчання, розповімо трохи про історію виникнення штучних квітів. Перші нарциси, троянди і ромашки з тканини з’явилися ще в 3-му столітті до нашої ери. Звабливі єгиптянки штучними квітами прикрашали свій одяг. Гречанки теж вирішили не відставати від моди і, освоївши рукоділля, щосили створювали бутони з тканини. Але самими красивими вважалися штучні квіти, якими прикрашали церкви в часи свят. Створювали квіткові колажі з матеріалу черниці. То вони вкладали в своє рукоділля душу, то так діяла аура монастиря, але квіти і справді виходили воістину божественними.

Далі (в 15 столітті мода на штучні троянди і нарциси дійшла до Італії. Звідти до Франції – імперії світової моди. Саме француженки з захватом почали носити одяг, всипану бутонами з накрохмаленого матеріалу. Тому кожному кравцеві доводилося мати при майстерні спеціально навчену дівчину, яка займалася лише тим, що шила штучні квіти. До 19-го століття це рукоділля стало настільки популярним, що поширився на всі країни, включаючи Росію. Особливо любили прикрашати квітами з тканини жіночі капелюшки. На головах юних дівчата тулилися цілі квітники.

Треба визнати, що модниці не тільки з задоволенням купували нові вироби з штучними квітами, але і змагалися один з одним в тому, чий наряд розкішніше. Природно, що бутони з тканини прикрашали не тільки капелюшки, але й сукні, оскільки кравцем доводилося врівноважувати баланс між головним убором і основним вбранням. Особливо улюбленими були штучні троянди, створені з накрохмаленої тканини. Треба визнати, що сьогодні все частіше і частіше можна побачити штучні квіти, що прикрашають капелюшки царствених осіб (зазвичай члени королівської сім’ї надівають головні убори на скачки), одяг і навіть взуття. Причому прикрасити костюм червоною трояндою з тканини може не тільки принцеса, але і цілком звичайна дівчина. Питання лише в тому, куди носити це квіткове досконалість. Тому, перш ніж продумувати ескіз майбутнього вбрання, задумайтеся про його доцільність.

Квіти з тканини, своїми руками

Тканина для штучних квітів

Якщо ви всерйоз хочете навчитися створювати букети з тканини, то повинні знати, що не кожен шматок підійде для подібної ручної роботи.

 • Дане рукоділля передбачає використання виключно однотонної тканини.
 • Не викидайте обрізки тканини, які залишаються у вас після шиття. Часом з дрібних клаптиків виходять красиві штучні квіти, оскільки з обрізками легше працювати, ніж з великим відрізу тканини.
 • Для реалістичних букетів у натуральну величину підійдуть такі тканини, як ситець, сатин, сатин, атлас, шовк, батист, крепдешин.
 • Якщо ви плануєте зробити бутоньєрку для одягу, то вам знадобляться такі види тканин, як шовк, велюр, оксамит, панбархату, парча, атлас, срібна або золота парча, шкіра лайка.
 • Добре виглядають штучні квіти, при створенні яких використовувалося кілька видів тканин. Тому експериментуйте!

Які ще секрети таїть у собі квіткове рукоділля? Насправді їх багато. І освоїти всі тонкощі за одне прочитання статті просто неможливо. Але якщо ви будете відчувати пекуче бажання створити красивий букет і відчувати при цьому тканина, то у вас все вийде!

Готуємо викрійку

У створенні штучних квітів все так само, як при пошитті спідниці або сукні. Процес починається з ідеї, а закінчується викрійкою. Чому саме закінчується? Та тому, що якщо ви неправильно виріжте деталі, жодної квітки не вийде, і ваше добре починання загине на корені. Для того щоб цього не сталося, потрібно запам’ятати кілька секретів:

 1. Перш ніж шити якої б то ні було квітку, потрібно розібратися в його будові. Для цього купите справжнє суцвіття і подивіться на його будову, форму пелюсток. Якщо треба – розберіть живу квітку і накидайте на папері викрійки «з натури».
 2. Навіть у таких простих деталей, як пелюстки квітів, є ліва і права сторона. Тому, створюючи викрійки, відразу підписуйте деталі. Чим більше інформації ви залишите на викрійці, тим простіше вам потім буде працювати.
 3. Після того як усі деталі майбутньої квітки вирізані з цупкого паперу, можна починати розкрій виробу. Для цього викрійку викладають на відрозі по косій лінії. Обводити деталі найкраще спеціальним крейдою або обмилки. Справа в тому, що інші засоби частенько не стираються з тканини, що зробить зовнішній вигляд готового квітки неохайним.

Підготовка деталей

Не поспішайте зшивати розкроєні деталі. Перед початком роботи їх потрібно випрати, випрасувати і, якщо потрібно, підфарбувати. До речі, якщо ви збираєтеся зшити квітка з дрібних деталей (наприклад, хризантему), то слід фарбувати не деталі, а відріз перед розкроюванні.

Трапляється, що отриманий тон не відповідає вашим очікуванням. Наприклад, барвник виявився занадто інтенсивним, або, навпаки, занадто слабким. Не варто через це заново розкроювати деталі. Досить змити фарбник з тканини гарячим розчином гідросульфату натрію (5 грамів речовини на літр окропу) і перефарбувати заново.

Деякі квіти природа обдарувала красивою контрастною окантовкою пелюсток. Повторити це не так вже складно. Тільки не варто занурювати пелюстки в барвник, намагаючись потрапити самим краєчком. Окантовка малюється фломастером.

Квіти з тканини, своїми руками

Надання деталям жорсткості

Багато в подиві перечитують першу половину статті у пошуках слів «желатин» і «крохмаль». Адже саме ці дві речовини надають деталям необхідну жорсткість. Все вірно. Тільки крохмалити майбутній квітка ми будемо вже після того, як висохне остання крапля фарби. Кожна жінка знає пропорції розведення крохмалю. Впевнені, що і ви не раз користувалися бабусиними хитрощами для того, щоб зробити спідницю жорсткіше. З квітами так само, як і з одягом. Тільки тут ви повинні врахувати, що чим тонша тканина, тим більша концентрація крохмалю (або желатину) буде потрібно.

Якщо ви робите оксамитові квіти, то врахуйте, що на лицьову сторону тканини крохмаль потрапляти не повинен. Суміш желатину наносять тільки з вивороту оксамитового відрізу ватним тампоном.

Основні принципи створення бутоньєрок

Перш ніж створювати бутоньєрку для коханої, засвойте для себе кілька правил їх створення:

 1. Уникайте великих квітів. У бутоньєрку збирають виключно дрібні квіточки.
 2. Використовуйте при фарбуванні тканини тільки стійкі барвники. Уявіть, що буде з вашим костюмом, якщо фарба в самий невідповідний момент злиняє?
 3. бутоньєрки не потрібно комбінувати багато квітів. Все має бути гармонійно. Цветик-семицветик – це прекрасно, але уявіть його в петлиці строгого костюма. Виглядає? А стильна хризантема? То-то ж. Тому залиште соковиті кольори для пейзажу.
 4. Якщо ви робите бутоньєрку з кількох гілочок, стежте за тим, щоб всі вони вибрали один напрямок.
 5. Для стебла використовуйте виключно тонкий дріт, обтягнуту тканиною. Однак якість та матеріалу, і дроту повинні бути на висоті, якщо хочете, щоб бутоньєрка прослужила довго.

Короткий опис статті: квіти з тканини майстер клас Квіти з тканини своїми руками зробити досить просто. А отриманий результат порадує вас і ваших близьких, адже штучні квіти дозволяють створювати ексклюзивні речі. Ми розповімо, яку брати тканину і в якій послідовності робити квіти. квіти тканина своїми руками зробити матеріал штучний рукоділля робота

Джерело: Квіти з тканини — своїми руками

Також ви можете прочитати