Крутий майстер-клас з миловаріння з нуля

27.07.2015

Майстер-клас з миловаріння з нуля

Автор: Оксана Дата: 2012-11-29

Крутий майстер-клас з миловаріння з нуля
Майстриня на всі руки Оксана Жакова (Шарий) підготувала для вас майстер-клас з приготування оливкового мила з нуля в домашніх умовах. Відмінний спосіб порадувати своїх домочадців і друзів власним ексклюзивним милом ручної роботи!

Отже, приступимо до миловаріння з нуля!

Для роботи нам знадобиться: луг, олія кокосова, пальмова, оливкова, вівсянка (щоб зробити відвар), лід, скляна жаростійкий посуд, міксер, каструля для водяній лазні, дерев’яна ложка, ваги, мед, гліцерин, рукавички та марлева пов’язка, оцет (для нейтралізації лугу), смужки для вимірювання РН.

Відміряємо масла і ставимо на водяну баню, відміряємо луг (дуже акуратно).

У скляному посуді в якій вівсяне молочко – розчиняємо луг (всипаємо дрібними порціями охолоджене молочко але не навпаки) – не забуваємо одягнути рукавички і пов’язку.

Розведену луг вливаємо тонким струмком у розтоплене масло і перемішуємо міксером (бажано обзавестися окремим для мила) хвилин 10 з зупинками до настання сліду.

Ставимо на водяну баню і накриваємо кришкою і вмикаємо повільний вогонь. Через пів години перевіряємо – вже може наступити гелева фаза. Акуратно перемішуємо і залишаємо ще на 1 годину на повільному вогні.

Вимірюємо РН повинно бути не більше 8 (для нульового мила від 7 до 9), додаємо пережир (не більше 5% ) і добавки (в нашому випадку мед, гліцерин, ефірне масло, все перемішуємо і залишаємо ще хвилин на 20 на повільному вогні.

Розливаємо по формах і залишаємо остигати, через пару годин виймаємо і прибираємо сохнути на пару днів – через добу — двоє нульовим милом звареним гарячим способом можна користуватися Крутий майстер-клас з миловаріння з нуля

Короткий опис статті: майстер клас з миловаріння Майстер-клас з приготування оливкового мила з нуля в домашніх умовах. Спробувати варто усім, все таки натуральний продукт! миловаріння з нуля, майстер-клас з миловаріння, миловаріння в домашніх умовах

Джерело: Крутий майстер-клас з миловаріння з нуля

Також ви можете прочитати