Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

21.10.2015

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

Канзаші своїми руками

Сьогодні ми докладно покажемо і розповімо, як зробити канзаші своїми руками на прикладі декількох декоративних прикрас.

Але перш ніж приступити до самого виготовлення, давайте дізнаємося, звідки взялася ця техніка.

Слово канзаші має японське походження та насправді означає не техніку виготовлення пелюсток зі стрічок,

а сама прикраса (дослівний переклад — шпилька), виконане в стилі орігамі. Такі прикраси служить традиційним прикрасою для волосся у японських жінок, і являють собою шпильку з декором з квіток або метеликів. Така прикраса служило візитною карткою жінки — з цього аксесуару можна було судити про сімейний стан жінки і про її соціальний статус.

Сьогодні такі прикраси стали популярними по всьому світу і використовуються у вигляді різноманітних аксесуарів.

Отже, якщо ви вирішили зробити канзаші своїми руками, вам варто освоїти прийоми складання основних елементів — пелюсток. Освоївши ці прийоми, ви з легкістю зможете майструвати для себе гарну шпильку або ободок для волосся. З даної основи можна робити будь-які фігури, а не тільки квіти. Наприклад, це можуть бути метелика або дракони. Існує два основних елемента — гострі канзаші і круглі канзаші.

Що потрібно для виготовлення канзаші своїми руками?

 • Роблять такі пелюстки з різних тканин та стрічок (атласні стрічки, креп-сатин, органза, капрон). Створення пелюстки з стрічки більш просте, так як простіше різати тканину на квадратики.
 • Лінійка і мило або олівець для тканини — щоб робити розмітку.
 • Ножиці, пінцет.
 • Нитки з голкою.
 • Свічка або запальничка — для обробки країв і з’єднання деталей.
 • Клей.
 • Фурнітура — ви можете її використовувати за своїм вибором.

Як зробити гострі канзаші:

Будь пелюстка канзаші робити не складно. Основне правило при його побудові це поєднання країв і кутів. Якщо слідувати йому вірно, то пелюстка вийде акуратним і семеричным.

З тканини або стрічки робимо квадрати. Якщо ви використовуєте атласну стрічку або тканина з синтетики, то її краю можна закріпити за допомогою сірників або запальнички.

Для початку необхідно згорнути підготовлений квадрат по діагоналі і навпіл. Поєднавши і вирівнявши краю, потрібно скласти клапоть ще раз. На лицьовій стороні складеної тканини, має вийти три загнутих краю.

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

Підставу пелюстки необхідно обрізати. Тільки головне не переборщити, необхідно залишити достатній шматок матеріалу у нижній частині пелюстки. Там де він буде поєднуватися з іншими деталями композиції.

Якщо цього не зробити, не залишиться місця для зшивання пелюсток. Край підстави можна обпалити запальничкою, якщо дозволяє тип тканини.

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

При використанні різної ширини стрічки і при нарізці тканини на різні за розміром квадрати, пелюстки виходять різні і при їх складанні виходять красиві композиції, а при поєднанні різних кольорів, фігури виходять карколомними

Як зробити круглі канзаші:

Ось ще один спосіб створення пелюсток канзаші. Підготуйте матеріал, наріжте квадрати, обробіть краю тканини, що б краю ні розпушились при роботі.

Кладемо квадратик тканини по діагоналі, вийде трикутник. Візьміть трикутник за його тупий кут (підстава) і зігніть краю до основи.

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

Складіть отриману фігуру навпіл і закріпіть низ клеєм. Є метод, яким часто користуюся. Майстер клас цього методу можна подивитися тут. Пелюстки канзаші можна зробити різні за розміром, кольором і викласти один на одного.

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

Як зробити канзаші своїми руками:

Тепер, коли ви освоїли техніку, пропонуємо вам зробити своє перше канзаші своїми руками — це може бути брошка або шпилька — все залежить від того, на яку заготівлю ви прикріпіть ваш квітка.

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

Щоб прикраса виглядало ефектніше, робити ми його будемо з двох контрастних за забарвленням видів бавовняної тканини.

Що нам потрібно для роботи:

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

 • Бавовняна тканина двох підходящих кольорів (кожен шматок розміром 10х60 см).
 • Ватні палички (або будь-які інші елементи для тичинок квітки).
 • Гудзик або гурток з картону.
 • Клей для текстилю.
 • Білизняні прищіпки, пінцет, голка, нитки.
 • Шпилька для волосся або для брошки.

Для своєї роботи ми вибрали тканину зеленого і бежевого кольору. Зелених пелюсток у нас буде більше тому вирізаємо з тканини квадратні заготовки (сторона 5,5 см) у кількості — 7 бежевих і 10 зелених.

З цих квадратиків відкладіть в сторону один зелений і один бежевий (вони нам знадобляться надалі).

Тепер перед нам лежать 15 квадратиків, які потрібно акуратно скласти, і пропрасувати по діагоналі.

Канзаші ми будемо робити з 12 гострих пелюсток. З них:

 • 6 шт. — зелені поодинокі;
 • 3 шт. — бежеві поодинокі;
 • 2 шт. подвійні (зелений пелюстка з бежевою серединкою);
 • 1 шт. — подвійний (бежевий з зеленим серединкою).

Звертаємо спочатку всі одинарні пелюстки (6 зелених і 3 бежевих). Після того, як трикутник згорнутий і якщо потрібно обрізаний, занурте його нижній край клей — це допоможе зафіксувати елемент і запобіжить обсипання. Тепер білизняною прищіпкою зафіксуйте склеєний край, що б клей підсох.

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

Подвійні пелюстки робляться з двох квадратиків. Внутрішній елемент повинен бути менше зовнішнього, тому після того як ви склали квадрат по діагоналі і згорнула його ще два рази нижню. Частину потрібно трохи підрізати (зріз зробіть по невеликим кутом).

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

Коли всі елементи готові, і клей на зрізі підсох, зніміть прищіпки, складіть пелюстки колом в потрібному порядку. За допомогою голки з ниткою зберіть всі елементи на нитку. Потім стягніть і зв’яжіть нитка на кілька вузликів.

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

Гудзик або гурток з картону обтягуємо бежевим квадратиком, який ми відклали заздалегідь — це центральна частина нашого квітки. З ватних паличок робимо маточки і приклеюємо їх пелюстки. Зверху приклеюємо обтягнуту гудзик.

Що б зробити для канзаші застібку знадобитися ще один картонний кружок, який обтянем другому запасенным клаптиком. Пришиваємо до лицьової частини цієї деталі шпильку для волосся або для брошки, а внутрішньою частиною приклеюємо до внутрішньої частини квітки.

Канзаші своїми руками . Умілі ручки. Зроблю сама

Знаючи, як зробити канзаші своїми руками ви зможете виконувати все більш складні композиції, з використанням безлічі різних за формою і розміром пелюсток.

З прикладами таких робіт ви можете ознайомитися на наступній сторінці .

Короткий опис статті: канзаші майстер клас

Джерело: Канзаші своїми руками | Умілі ручки| Зроблю сама

Також ви можете прочитати