Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас, FB.

28.08.2015

Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас

Жінки завжди шукають для себе унікальні способи зробити свою зовнішність привабливішим і яскравішим. Тут будуть розглянуті варіанти виготовлення прикрас для волосся канзаші. Майстер-клас допоможе освоїти їх на практиці.

Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас, FB.

Історія появи канзаші

Близько трьох століть тому японки стали використовувати для своїх зачісок безліч шпильок і гребенів, вишукано і різноманітно прикрашених квітами з шовкових тканин. Поступово канзаші прийшли і в інші країни. Дуже полюбилися вони російським спокусниця. І стали майстрині-рукодільниці створювати справжні шедеври, використовуючи стиль канзаші. Майстер-клас виготовлення таких квітів не дуже складний, і освоїти цю техніку може кожен бажаючий.

Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас, FB.

Елегантна скромність — квіти з круглими пелюстками

Сьогодні навіть нареченої нерідко оформляють зачіски в стилі канзаші. Вишукано виглядають прикраси для волосся, у яких квіти мають круглі пелюстки. Канзаші, майстер-клас по створенню якого представляється тут читачам, доповнюється намистинами, перлинками та бісером. Але це вже залежить від фантазії рукодільниці. Важливо зрозуміти, як виготовляти саме квіти з тканини, і тоді майстрині не буде здаватися такою вже складною техніка канзаші. Майстер-клас зі створення квітів з круглими пелюстками починається з підготовки матеріалів та інструментів.

Матеріали для виготовлення квітів у стилі канзаші
Інструменти для роботи

Для виготовлення квітів з атласу потрібно лінійка для розмітки тканини і олівець (можна взяти крейду), для розкрою матерії — ножиці. Техніка канзаші, майстер-клас з освоєння якої тут публікується, передбачає виконання квіток методом складання квадратиків або прямокутників з наступним обпаленням скріплюються шарів і підстави деталі. Тому майстрині обов’язково потрібні будуть запальничка і свічка. Правда, деякі умільці призвичаїлися працювати за допомогою паяльника або приладу для випалювання. Але для цього потрібно мати певний навик. Та й сам паяльник сьогодні є не у всіх будинках. Обов’язково знадобиться плоский пінцет, голка з ниткою, клей або клейовий пістолет.

Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас, FB.

Майстер-клас виготовлення круглих пелюсток

 1. Ретельно розмітити тканину за допомогою олівця і лінійки. Для круглих пелюсток знадобляться квадратики зі стороною п’ять сантиметрів. Для всього квітки потрібно п’ять таких квадратів.
 2. Ножицями або приладом для випалювання (або паяльником) нарізають квадрати.
 3. Якщо при розкрої майстриня користувалася ножицями, то рекомендується краю деталей обпалити на полум’я, з тим щоб вони не «сипалися».
 4. Квадратик складається по діагоналі і проглаживается праскою.
 5. Потім гострі кути отриманого трикутника складаються в напрямку до прямокутної вершині. Таким чином виходить квадрат. На цьому етапі деталь не пропрасовувати слід!
 6. Куточки, які розташовуються по обидві сторони лінії з’єднання складання, слід завести назад, з’єднавши їх краю. У майстер-класі дається фото спереду і ззаду.
 7. Тепер деталь складається навпіл так, щоб згин проходив по лицьовій стороні пелюстки.
 8. Нижній куточок трохи підрізають і обпалюють.
 9. Розгортають пелюстка. Знизу всі п’ять пелюсток схоплюють ниткою, з’єднавши їх в чашку.
 10. Наклеюють в серединку камінчики, стеклярус або створюють за допомогою волосіні бісерні тичинки. Можна скористатися намистинами, насадити їх на дріт, зробивши квітка більш об’ємним. А можна виготовити висячі намисто.
 11. Знизу на чашечку квітки приклеюють гурток з фетру.
 12. До шпильки або гребеню (можна використовувати будь-яку підставу, здатне кріпитися на волоссі) знизу теж клеїться фетр.
 13. Квітка приклеюється до основи. Виконуються інші деталі канзаші і також закріплюються.Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас, FB.

Прикраса для волосся «Троянда»

Допоможе виготовити таке канзаші майстер-клас. Роза виконується з квадратних шматочків атласу зі стороною, що дорівнює п’яти сантиметрам.

 1. Спочатку слід скласти квадрат по діагоналі.
 2. Потім гострі куточки отриманої фігури загинаються до вершини прямого кута таким чином, щоб вийшов квадрат, а п’ятикутник.
 3. Місце з’єднання (вершина прямого кута і зігнуті гострі кінці колишнього трикутника) трохи підрізається і збирається пальцями в «купку», щоб пелюстка знизу був вузеньким.
 4. За допомогою пінцета цей кінчик опаливается на полум’я свічки. Важливо проводити дану процедуру максимально акуратно, щоб не деформувати пелюстка, який тільки скріплюється таким чином. Таких деталей потрібно буде для виробу від 30 штук і більше.
 5. Перший пелюстка змащується клеєм місці обпалу і згортається в трубочку. Потім у кожній наступній деталі також покривають клеєм низ (відрізаний край). Чотири пелюстки, що формують серединний бутон, прикріплюються щільно, таким чином, що вони «заходять» один на інший.
 6. Наступні пелюстки красиво розташовують у шаховому порядку, намагаючись це робити так, щоб квітка мав округлу форму з плоскою підставою, а серединка не нагадувала стирчала вперед шишку.
 7. Із зеленого атласу вирізаються листя. Кожна деталь складається навпіл для формування серединної прожилки і при утриманні вздовж згину деталі пінцетом злегка закріплюється нагріванням вогнем. Краї листя також опаливаются полум’ям. Зелень приклеюється знизу квітки таким чином, щоб вони були видні.
 8. Допускається між повним поруч пелюсток пропустити шар, виконаний з мережива.
 9. Замість листя або разом із листям до низу прикраси майстрині іноді приклеюють пір’я, петельки з намистин або бісеру.
 10. Низ готового квітки проклеюють фетровим гуртком.
 11. Тепер залишилось тільки зміцнити троянду на підставі, щоб вийшло повноцінне прикраса. Для цього на обруч, ободок або афінку також приклеюють фетровий гурток знизу, на стороні, зверненої до волосся. Потім виготовлений квітка зі змазаним клеєм підставою накладається на призначене йому місце. Обидва фетрових гуртка з’єднуються таким чином.

Прикраса канзаші «Троянда» з суцільної стрічки

Розкішно виглядає трояндочка, виконана практично без застосування ножиць. Квітка виходить методом перекручування атласної стрічки, тому ні склеювати пелюстки, ні обпалювати з’єднання не потрібно. Тільки по ходу укладання шарів стрічки слід змащувати ту її сторону, яка імітує чашечку троянди. Майстер-клас по виготовленню канзаші з покроковими фото прекрасно пояснює, як робиться така квітка. Тільки в самому кінці потрібно буде обпалити нижню частину троянди і промазати клеєм.

Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас, FB.

Канзаші «Маки»

Майстер-клас по створенню цього розкішного прикраси для волосся починається з того, що потрібно підготувати необхідні матеріали. Також слід виготовити викрійку. Необхідно в якості матеріалів взяти два шматки атласної стрічки шириною 9-10 см — червоного і зеленого кольорів. Ще знадобляться два гуртка з фетру діаметром 3,5 см, а також обідок для волосся, чорний бісер, клей «Момент», голка, нитки зеленого кольору, волосінь для роботи з бісером, свічка, тарілка з водою, пінцет для виготовлення канзаші. Майстер-клас по створенню цього дивного за красою вироби полегшить вирішення поставленого завдання.

Викроювання пелюсток маку і листя

 1. Вычерчиваются лекала від руки у формі пісочного годинника з широким перешийком і хвилястими підставами. Одна квітка має ширину 6 см, а довжину — близько дециметра. Інше лекало буде мати довжину 7 см, а ширину — 5 див. Найкраще для викрійок використовувати картон або щільний папір.
 2. Для роботи потрібно накласти викрійки на червону атласну стрічку, обвести олівцем або ручкою і вирізати пелюстки канзаші. Майстер-клас пропонує зробити таким чином пару деталей для дрібних пелюсток і пару — для великих.
 3. Ще потрібно вирізати кілька листя зеленого атласу.

Випал пелюсток і листя для маку

Першим ділом слід обпалити краю тканини на полум’я свічки.

 1. Але перед цією процедурою пелюстки треба попередньо намочити у воді.
 2. Після обпалення невеликої ділянки (близько сантиметра завдовжки) потрібно злегка розтягувати уже обпалений край, роблячи як би надрывающие руху. Так можна надати краях пелюсток вид нерівний, хвилястий, що нагадує справжній живий маків цвіт.
 3. Листя не потрібно мочити перед випаленням. Але важливо спочатку обробити згин кожного з них. Для цього аркуш складають навпіл. Потім деталь захоплюють пінцетом і проводять згином над полум’ям свічки.
 4. Потім обробляють краї листя вогнем, злегка розтягуючи їх, але в значно меншій мірі, ніж це робилося з пелюстками.

Складання квітки маку

Досить легко зібрати макові квіти канзаші. Майстер-клас починається з виготовлення їх серцевини.

 1. Для цього із зеленого атласу вирізається коло, центр якого кладеться шматочок вати або синтепону. Край тканини збирається на нитку швом «вперед голку» і затягується. Таким чином, виходить мішечок, всередині якого знаходиться наповнювач.
 2. Цієї ж голкою зі вставленою в вушко зеленою ниткою (не відрізаючи її) проколюють деталь знизу вгору, виводячи нитку в середину мішечка назовні. Потім вона простягається вниз. Голкою слід знову проткнути деталь знизу вгору в ту ж точку і трохи натягнути. Виходить вм’ятина-радіус. Таких радіусів потрібно зробити від шести до восьми.
 3. Закріпивши нитку знизу, можна її відрізати.
 4. Отриману серцевину змащують знизу клеєм і закріплюють на дрібний пелюстка в місці перешийка.
 5. За допомогою клею з’єднують готову деталь з другим дрібним пелюсткою, покладеним перпендикулярно першому.
 6. Далі за цим же принципом закріплюють великі пелюстки маку.
 7. Листя накладають один на одного під кутом в 45 градусів і склеюють.
 8. Закріплюють листя на краю квітки знизу.

Виготовлення тичинок прикраси «Маки»

Канзаші, майстер-клас по створенню якого пропонується, має кілька варіантів виготовлення тичинок. Тут буде розглянуто метод використання бісеру. Для цієї роботи майстру знадобляться бісер і волосінь, вставлена у вушко голки. Квітка слід проколоти знизу — з вивороту. Вивести волосінь потрібно назовні поряд із зеленою круглою серцевиною. Насадивши на робочу нитку десяток бісеринок, голку вводять в другу від краю бусинку і протягують через все. В результаті голка виявляється у підстави тичинки. Нею протикають весь квітка. Волосінь знову знаходиться знизу маку. Майстер повторює алгоритм, виконуючи другу тичинку, потім наступну. Після того як зроблено близько 25 тичинок, можна закріпити знизу волосінь і відрізати нитку.

Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас, FB.

Зміцнення маку на обідку

Для цього приклеюється фетровий гурток знизу на квіти канзаші. Майстер-клас виконання прикраси підходить до завершального етапу. Другий кружок із фетру приклеюється до внутрішньої сторони обідка. Майстер в цьому місці повинен витримати деякий час, поки клей не «схопиться». Потім обидва фетрових гуртка склеюють один з одним. Все, виріб готовий для використання. Дівчина, що прикрасила їм свою чарівну голівку, буде виглядати просто чудово!

Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас, FB.

Прикраса для волосся у вигляді метелика

Можна в техніці канзаші виготовляти не тільки квіти, але і птахів. Також чудово виглядають шовкові бабки і метелики. Деякі майстрині воліють робити крила метеликів так само, як і круглі пелюстки канзаші. Майстер-клас цієї техніки описаний вище. Потрібно чотири круглих пелюстки — зверху два великих, а знизу два дрібних. Далі все виконується за описаним алгоритмом. Креативне прикраса виходить в тому випадку, якщо кожну половинку крильця робити не з одного, а з двох вкладених один в одного пелюсток. Тому для тих, хто освоїв методику виконання круглих пелюсток, не складе труднощів зробити прикрасу «Метелик» канзаші. Майстер-клас виготовлення деталей для метелика нічим не відрізняється.

Як видно зі статті, навчитися робити канзаші зовсім нескладно. Але ці дивовижні прикраси змінять вигляд спокусниці, зроблять його індивідуальним і креативним.

Короткий опис статті: канзаші майстер клас Жінки завжди шукають для себе унікальні способи зробити свою зовнішність привабливішим і яскравішим. Тут будуть розглянуті варіанти виготовлення прикрас для волосся канзаші. Майстер-клас допоможе освоїти їх на практиці. канзаші майстер клас пелюстки канзаші майстер клас квіти канзаші майстер клас

Джерело: Канзаші: майстер-клас. Пелюстки і квіти канзаші: майстер-клас — FB.uk

Також ви можете прочитати