Italiano Platinum DeLuxe. Самовчитель італійської мови [2005, ISO, RUS].

19.02.2017

Як зробити смачні картопляні деруни

Неможко історії про картопляні деруни

Так що ж являють собою деруни? Це оладки з тертої картоплі. Готують їх в Україні, Білорусі, Німеччині, Литві, Ізраїлі. Втім, простіше перерахувати ті країни, де їх не готують. Існує думка, що деруни – це страва білоруської кухні. Хоча жителі України вважають його своїм, називаючи картопляні оладки дерунами. В Ізраїлі деруни називають латексом, їх обов’язково готують на Хануку. Німці деруни іменують kartoffelpuffer (картофельпуффер) — картопляними оладками, і готують їх на Різдво в незліченній кількості.

Як би там не було, перший рецепт дерунів був опублікований в куховарській книзі поляка Яна Шитлерав 1830 році, де він зазначив, що це блюдо запозичене з німецької кухні. Природно, що в рецептах не тільки різних народів, але і різних господинь, є відмінності, але головним компонентом, який об’єднує всі ці рецепти, є терта картопля. Білоруське назва «деруни» або українське – «деруни», походить від старослов’янського слова «дерти», що в перекладі означає «терти». Оскільки, як вже згадувалося, головним інгредієнтом дерунів є картопля, стоїть і за нього замовити слово. Прийшов, вірніше приплив, до нас картоплю з Південної Америки, де індіанці вважали його божественним даром.

Після відкриття Америки Колумбом, в Європі картопля з’явився в 1551 році. Спочатку його використовували як декоративну рослину, але з часом поживні і смакові якості картоплі були оцінені європейцями і страви з картоплі зайняли гідне місце. Із Західної Європи картоплю завезли в Україну і Білорусію. Клімат і грунт йому підійшла, селяни не тільки навчилися вирощувати картоплю і зберігати його до нового врожаю, але готувати з них різні страви. Серед них були і деруни.

Про користь драніков

Як ми вже з’ясували, деруни — картопляне блюдо. А яка нам користь від картоплі? Перш за все, картопля багата вуглеводами і білками, в яких є велика кількість амінокислот, вітаміни C і P, які сприяють зміцненню стінок кровоносних судин. А такий мікроелемент, як калій, який теж є в картоплі, благотворно впливає на роботу серця. Нестача цього мікроелемента викликає судоми в м’язах. Заповнити його нестачу можна регулярним вживанням в їжу печеної картоплі.

А ще картопля містить багато клітковини. Тому картопляні страви в нашому раціоні сприяють поліпшенню роботи шлунково-кишкового тракту. Дуже корисний сирий картопляний сік. Ним лікують підвищену кислотність шлунка, обробляють опіки. Учені недавно відкрили здатність картопляного соку руйнувати ракові клітини. З картопляного крохмалю готують присипки для дітей від дерматитів і попрілостей. Якщо говорити про драниках, то варто відзначити, що це далеко не дієтичне блюдо. Не варто їх рекомендувати тим, у кого є проблеми з сезонними загостреннями захворювань шлунково-кишкового тракту, дискінезія жовчних шляхів, підвищена кислотність шлунка.

Для приготування дерунів нам знадобляться такі інгредієнти

    1 кг картоплі; 1 середня цибулина; 1 яйце; 2 столові ложки борошна; сіль, чорний і червоний мелений перець по смаку; олія для смаження.

Головним компонентом дерунів є картопля. Тому до його вибору підходимо дуже відповідально. Не з кожного сорту виходять смачні деруни. Краще всього вибирати сорт «Невський» або «Синьоока». В цих сортах картоплі досить великий вміст крохмалю, він м’який, легко натирається на тертці.

Картопляні деруни, рецепт з фото

    Для початку заготовимо необхідні продукти.

Короткий опис статті: кишка з тертої картоплі рецепт » Як зробити смачні картопляні деруни

Джерело: Як зробити смачні картопляні деруни

Також ви можете прочитати