Довідайся!, Як зробити вироби з папє-маше своїми руками, Технологія

27.09.2015

Як зробити вироби з пап’є-маше своїми руками
Технологія пап’є-маше

Пап’є-маше – це маса, що складається з перероблених паперових матеріалів змішаних з клейстером, гіпсом, крохмалем та іншими речовинами, що клеять. Сама назва з французької, так і перекладається – «жеваная папір». З пап’є-маше роблять безліч іграшок, масок, декоративні елементи, театральну бутафорію, муляжі і навіть меблі. Історія загадкової маси і техніки виготовлення з неї різних предметів почалася в 16-му столітті в одному з містечок Франції. Тоді з грубого паперу і своєрідного клейстеру робилися ляльки. Найбільший інтерес у людей до пап’є-маше з’явився через століття, причому популярність цього матеріалу зросла настільки, що вироби з нього були запущені в масове виробництво. У Росії ця технологія з’явилася за Петра I, але у промисловості вона почала використовуватися лише в XIX столітті. Зараз виділяють кілька технологій створення предметів з пап’є-маше.

Технології виготовлення пап’є-маше:

  • Пошарове пап’є-маше — Для створення вироби з пап’є-маше за цією технологією потрібно пошарово його склеювати на макеті і моделі, яка, у свою чергу, створюються з глини, гіпсу, дерева, пластиліну. Можна навіть використовувати живої людини, а кількість шарів варіюється від 2-3-х до 100! Дана технологія передбачає нарізування однакових смужок з паперу, змазування їх з двох боків клеєм і нанесення на форму, попередньо змащену маслом або посипану тальком. Кожен шар потрібно розгладжувати щоб уникнути накопичення зайвого повітря. Після проклейки 2-3-х шарів виробу потрібно дати трохи підсохнути і лише потім продовжувати роботу до тих пір, поки бажана товщина не буде досягнута. Коли виріб повністю висохне, її можна пофарбувати декількома шарами емульсійної фарби для додання фактурі однотонності.
  • Пап’є-маше з маси (м’якоті) — Це досить старовинний спосіб, при якому з паперу робиться однорідна маса, змішана з склеювальними речовинами, що захищають від впливу води. Існує кілька способів виготовлення маси для пап’є-маше. Перший пропонує замочити у воді газетні нарізки на ніч. Вранці рідину слід злити, залити нову порцію і кип’ятити на невеликому вогні до тих пір, поки волокна паперу не почнуть руйнуватися (30 хвилин буде цілком достатньо). Потім воду зливають через сито (друшляк) і розминають масу до її досконалою однорідності, додають клей або клейстер і вимішують до глиноподобного стану.
  • Пресоване пап’є-маше — Ця технологія передбачає досить трудомістку обробку готового матеріалу. Листовий картон клеїться, пресується, а потім шліфується, обробляється і лише потім фарбується.

Як зробити маску з пап’є-маше

Маска – найбільш популярний виріб з пап’є-маше. Перш ніж розпочати роботу над її виготовленням, необхідно знати, що шарів паперу на масці має бути небагато.

Спосіб зробити маску з пап’є-маше №1

Потрібна «натура», тобто людина (вірніше, його особа), для якого і робиться маска. Необхідно озброїтися рваними газетами або іншими аркушами паперу, вазеліном, клейстером або клеєм ПВА (трохи розведеним), а також пензликом і теплою водою. Ретельно намазуємо особа «натурника» вазеліном і викладаємо перший шар паперу без клею, тільки змоченою водою. Обклеїти особа потрібно повністю і дуже щільно, без непотрібних просвітів, залишаючи місце лише для очей і рота. Наступні шари вже закріплюємо клеєм. Коли робота закінчена, маска знімається і залишається до повного застигання. Після висихання краю вироби підрівнюються, а все зайве – зрізається.

Для цього способу використовується муляж особи. Він робиться з швидко засихаючої глини, гіпсу, пластиліну або інших матеріалів. Муляж можна зробити з іншої маски, безпосередньо з особи (намазавши швидковисихаючу глину). Подальші дії при створенні маски від першого варіанту практично нічим не відрізняються. Єдине, що в даному випадку шар з мокрою папери не потрібно.

Як зробити ляльки з пап’є-маше

На створення ляльок з пап’є-маше потрібно більше вправності і терпіння, ніж на виготовлення масок.

Короткий опис статті: пап’є маше майстер клас Як зробити вироби з пап’є-маше своїми руками — Технологія пап’є-маше — Маска з пап’є-маше — Лялька з пап’є-маше пап’є-маше, папір, маска, спосіб, зробити, шар, лялька, клей, технологія

Джерело: Довідайся! — Як зробити вироби з пап’є-маше своїми руками — Технологія — Маска і лялька з пап’є-маше

Також ви можете прочитати