Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

29.07.2015

Декупаж пляшок або майстер-клас з перетворення звичайної пляшки в оригінальну вазу

чи Існує спосіб перетворити звичайну пляшку в декоративну вазу і прикрасити нею, наприклад, підвіконня на кухні? Безумовно. І допоможе в цьому такий вид декоративної творчості, як декупаж. Звичайно, без елементарних знань складно виконати самостійно декупаж пляшок, майстер клас в цьому випадку дуже допомагає. Хоча сама техніка досить проста і не вимагає спеціальних навичок і талантів. Достатньо вміти працювати з папером, ножицями та клеєм і знайти для цього вільний час. Розмах уяви не має кордонів.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Декупаж — що це таке?

Французькі слова завжди звучать красиво і загадково, хоча позначають часом самі повсякденні речі. Так і у випадку з декупажем, яке перекладається як «вирізання». По суті це аплікація, яка наклеюється на самі різні поверхні.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Матеріалом для декупажу може послужити все, що завгодно, лише б це втілювало творчий задум майстра. Найчастіше використовуються картинки, вирізані з паперу. Адже вона легко приймає будь-яку форму і може бути закріплена на склі, дереві, камені і будь-який інший поверхні, яку потрібно прикрасити.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

наприклад, використовуючи техніку декупажу, можна старий фарфоровий чайник перетворити на чудовий квітковий горщик і доповнити їм кухонний інтер’єр. Старий буфет, приготований посилання на дачу, цілком може позмагатися зі своїми антикварними побратимами, якщо його дверцята покриє квітковий орнамент в стилі 18 століття, штучно зістарений за допомогою спеціального кракелюрного лаку, що додає виробу антикварний вид. Але найбільш популярним є серветкову декупаж, коли із звичайних паперових серветок вирізається вподобане зображення і закріплюється на склі або камені шаром лаку.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Матеріали для декорування пляшки у техніці декупаж

загалом, техніка декупаж для початківців і для більш досвідчених майстрів в роботі нічим не відрізняється. Перед початком краще запастися терпінням і необхідними для творчості пристосуваннями і матеріалами.

На першому місці стоїть сама скляна пляшка — її поверхня повинна бути по можливості рівною, без рельєфних прикрас.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Слідом йде малюнок, вибраний або на паперових серветках, або на декупажних картах, у хід можуть піти журнальні вирізки, викачані з інтернету і роздруковані на принтері картинки і т. п.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Для видалення зі скла жирових плям потрібно будь-яка, здатна на це рідина.

Знежирене скло потрібно загрунтувати. Для цього підійде будь-акрилова фарба, що поєднується за кольором з основним малюнком.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Спонж для нанесення грунтовки

як клеїть кошти зазвичай використовується як спеціальний клей для декупажу, так і шкільний ПВА.

Безумовно, потрібні будуть і кисті, бажано плоскі і з синтетичної щетини, не втрачають волоски в процесі роботи.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Віялова кисть для декупажу

Крім фарби для ґрунтовки під рукою повинні бути і просто кольорові фарби з акрилу для художнього оформлення, і такий же лак для закріплення зображення на склі.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Щоб додати виробу старовинний вигляд, незамінним стане кракелюрний лак, він же і закріпить малюнок. Після його нанесення річ набуває риси антикваріату.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

І, звичайно ж, не можна буде обійтися без цілого ряду речей — маленькі ножиці, стрічка малярна, поролон, ємності для фарб і лаків, наждачний папір, ганчір’я для протирання.

Серветкову декупаж пляшки: покрокова інструкція
Підготовка скляній поверхні

Будь пляшка, колишня у вживанні, з усіх боків обклеєна різними етикетками та ярликами. Позбавитися від них не так просто, але цілком можливо. Пляшка деякий час повинна побути в мильному розчині, потім з неї за допомогою наждаку віддираються всі сліди паперу і клею. Тільки після цього настає черга розчинника, що видаляє з поверхні скла залишки жиру.

Грунтовка

В принципі, пляшку можна і не грунтувати, а підібрати такий малюнок, що декупаж на склі буде чудово виглядати і на прозорій поверхні. Але для посилення яскравості, рельєфності краще пляшку покрити акриловою фарбою, відповідної за кольором вибраного малюнку, і хоча б на один тон світліше. Ось тут якраз потрібно поролоновий валик або спонж. Умочуючи його в широку баночку з фарбою, акуратно грунтуємо або всю пляшку, або ту її частину, на яку нанесений малюнок. Для створення насиченого кольору краще покласти два-три шару фарби.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Вирізання орнаменту

Для роботи з тонкими елементами серветки краще використовувати ножиці з манікюрного набору або ж просто акуратно відокремити малюнок від іншої папери. Тоді зображення вийде більш природним.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Для аплікації годяться не тільки серветки, але й журнальні вирізки на більш щільному папері. Для отримання ефекту намальованого прямо на склі зображення, вирізку з більше щільного паперу потрібно покрити двома-трьома шарами лаку, гарненько просушити, а потім хвилин на двадцять покласти цю картинку у воду. Якщо шари розмоклому папери акуратно зняти, то на лакованій поверхні залишиться прозора картинка, яка наклеюється на основу. Такого декупажу пляшок не кожен майстер клас навчить.

Приклеювання картинки на пляшку

На підготовлену суху знежирену поверхню пляшки накладається така ж суха серветка, а потім по її поверхні починає «гуляти» пензлик з підібраним заздалегідь клеєм. Дуже акуратно і обережно з-під серветки видавлюються всі повітряні бульбашки, розгладжуються ненароком утворилися зморшки. Якщо страшно зіпсувати свій перший шедевр, то можна потренуватися на пляшці-дублере.

У разі використання декупажних карт їх слід спочатку замочити в теплій воді, а потім викласти для просушування на рушник.

Робота ця копітка і дуже акуратна, не можна навіть ненароком порвати карту. Її обережно змазують клеєм спочатку із зворотного боку, а потім, уклавши на скло, акуратно розправляють і промащують зовні, проганяючи залишки повітря і ліквідуючи складки. Якщо було задумано використовувати не одну картинку для декупажу пляшки, то таким же чином приклеюються всі інші зображення.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Закріплення результату лаком

Після приклеювання зображення на пляшку повинно пройти достатню кількість часу, щоб папір повністю висохла. Але в такому вигляді малюнок абсолютно беззахисний перед повітрям, світлом, водою, гострими предметами. Для збереження поверхні неушкодженою її закріплюють лаковим шаром. А щоб пляшка не боялася води ні зсередини, ні ззовні і використовувалася за призначенням, цей лаковий шар необхідно нанести не менше трьох разів. Зате в результаті вийде річ, яку не соромно і друзям показати.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Якщо зафіксувати на фотоапарат, як виглядає поетапно декупаж пляшок, фото потім можна продемонструвати друзям або іншим рукодільниця.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Автор майстер-класу: Dgokonda

Декупаж пляшки з допомогою рисового паперу

Серед усіх видів декупажу особливе місце займає використання в процесі рисового паперу. Для проведення майстер-класу бажано визначити, що саме для цього знадобиться.

  • Скляна пляшка, по можливості не дуже вузька, щоб було, на чому розгулятися і декупаж вийшов помітним і яскравим.
  • Листи рисового паперу двох кольорів — світло-зеленого та білого. Вона буде використана в якості основи під декупаж.
  • Паперова серветка з малюнком. Рослинні орнаменти додадуть декору витонченості і ніжності.
  • Клей і кисть з штучною щетиною, щоб не залишалися волоски на пляшці.
  • Спеціальний маркер білого кольору на основі акрилу, залишає лінію на будь-якій поверхні, і лак для закріплення малюнка.
  • Ножиці, розчинник для знежирення скла, серветки або рушники для нанесення засобу, декоративна стрічка.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Отже, спробуємо розібратися, для чого все-таки потрібна папір рисовий для декупажу і як правильно її використовувати.

найголовніший процес — знежирення скляній поверхні. Адже від цього залежить якість закріплення зображення. Зробимо це за допомогою будь-якого очищаючого кошти та звичайної серветки або ганчірочки.

Необхідно підготувати папір з рису.

УВАГА. Її не можна різати ножицями, її потрібно просто акуратно порвати на невеликі фрагменти. Ножиці створять рівний край, а якщо рисовий папір розірвати, то волокна додадуть поверхні необхідну природність.

Не дарма китайці придумали робити папір з рису. Вона більш еластична, ніж звичайна, з нею набагато легше працювати. Це думка кожного, кому довелося взяти цю папір у руки.

Завдати рисовий папір на скло можна двома різними способами:

  1. Фрагменти сухого паперу притиснути до пляшки і наскрізь просочити папір клеєм. Потім просушити і обробити лаком з акрилу.
  2. В іншому варіанті також додати шматочки паперу з рису до пляшки і ретельно змочити їх водою. Висушивши майже до кінця (для швидкості можна скористатися феном), шматочки паперу потім також покрити акриловим лаком.

У даному майстер-класі представлено, як з допомогою першого способу звичайної пляшки можна зробити цілком симпатичну і оригінальну вазочку. З рисового паперу зеленого кольору вибираємо три довгих шматочка з загостреними кінцями, наклеюємо їх більш вузьким краєм вгору навколо всієї пляшки, обережно натягуючи і розправляючи всі складки і зморшки.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Всі вільні фрагменти скла акуратно заповнюємо білої рисової папером край в край. Допускається трохи перекрити краю, все одно в готовому виробі ці шорсткості ніхто не побачить. Але тільки тоді, якщо фрагменти були відірвані, а не відрізані.

Гарненько промазав всю рисовий папір клеєм, відставляємо пляшку в сторону для повного висихання, а в цей час займаємося акуратним вирізанням орнаменту з підготовленої для декупажу серветки.

Ще раз змащуємо клеєм всю пляшку, обережно притискаємо малюнок і акуратно проходимо по ньому пензликом, ретельно видаляючи з-під серветки бульбашки повітря і зайвий клей.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Пляшка ще раз відправляється на просушку, а потім вся поверхня покривається акриловим лаком. Для повного захисту зображення потрібно повторити цю процедуру 2-3 рази.

Після повного висихання контури малюнка обводяться білим акриловим маркером. Це додасть всьому виробу яскравості і виразності.

Знадобилася і декоративна стрічка. Горлечко пляшки, залишився без декору, дуже спритно під нею ховається.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Оригінал майстер-класу

Після всієї виконаної роботи скляна пляшка з-під молока перетворилася в симпатичну декоративну вазу, яку і квіти поставити не соромно. А при нагоді можна друзям ненароком зауважити, що зроблена вся ця краса своїми власними руками і досить швидко.

Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Якщо ви є автором фотографії, використаної у статті напишіть нам, ми обов’язково вкажемо авторство!

Короткий опис статті: майстер клас з декупажу Декупаж пляшок, майстер клас якого ви знайдете тут, захопить вас і відкриє нові грані для творчості! декупаж пляшка майстер клас фото техніка для початківців

Джерело: Декупаж пляшок: майстер клас від А до Я

Також ви можете прочитати