Декупаж: основи для початківців

12.07.2015

Декупаж: основи для початківців

Декупаж: основи для початківців
Декупаж — дуже популярна сучасна техніка декорування різних предметів: від невеликих тарілочок і вазочок до містких комодів і шаф. Техніка декупажу не дуже складна, але в ній є прийоми, вимагають певних навичок і вмінь.

Суть техніки декупажу полягає в тому, що тонкий шар паперу з декоративним малюнком наклеюється на поверхню декорируемого предмета, створюючи при цьому ілюзію ручного розпису. Декоративні візерунки випускаються на спеціальних серветки для декупажу. Крім того, візерунок для декупажу можна вирізати і зі звичайної паперової серветки, журналу, листівки, етикетки або навіть з обгорткового паперу. Далі ми розповімо про основні інструменти, матеріали і прийоми декупажу для початківців.

Що потрібно для декупажу?

У набір інструментів, необхідних для декупажу, входять ножиці, різні кисті, допоміжні пристосування. Ножиці для декупажу слід вибирати гострі, з добре рухомими лезами, інакше вони можуть зіпсувати візерунок. Краще всього придбати декілька пар ножиці з різною довжиною та формою різальних полотен.

Кисті при роботі в цій техніці потрібні обов’язково. З їх допомогою наноситься клей, лак, акрилові фарби. Вибирати кисті слід залежно від того, для якого виду робіт вони призначені. Для роботи з клеєм підійде плоска синтетична кисть середньої жорсткості №8 або №10. Для лаків і фарб слід використовувати напівм’які плоскі кисті, виконаних з волосся поні. Для створення особливих ефектів нагоді також звичайна зубна щітка.

Крім пензлів для роботи з фарбами, клеєм і лаками знадобляться також губки і валики. Губки потрібні для фарбування великих поверхонь при створенні фону для декупажу. Також ними можна створювати спеціальні ефекти на поверхні предмета. Валики зручні для наклеювання картинок великих розмірів, щільних картинок.

До допоміжних інструментів і матеріалів для декупажу відносяться ватяні палички, зубочистки, наждачний папір, малярний скотч, фен. Ці інструменти і матеріали служать для створення спеціальних ефектів, так і для прискорення чи полегшення роботи. Наприклад, з допомогою фена дуже швидко можна висушити шар лаку або фарби, а малярний скотч допоможе захистити поверхні при фарбуванні.

Основним матеріалом для роботи у техніці декупажу є клей. Це може бути спеціальний клей або ж звичайний клей ПВА. Для декупажу по тканині слід використовувати призначений саме для цих цілей спеціальний клей.

Фарба і лак для декупажу

Фарби для декупажу можна використовувати акрилові. Ці фарби мають безліч різних відтінків, добре змішуються і добре лягають на будь-яку жирну поверхню. Акрилові фарби водорозчинні і до повного висихання їх легко можна змити водою. Для одержання прозорих відтінків слід користуватися спеціальними розчинниками для акрилових фарб. Використовуються фарби для оформлення фону вироби, для створення ефектів старіння, кракле і т. д.

Лак для декупажу необхідний для захисту виробу від зовнішніх впливів. Лаком покривається поверхня виробу перед початком роботи, а по закінченню роботи на виріб захисний лак наноситься в кілька шарів. Лаки для декупажу використовуються акрилові, алкідні. Є також спеціальні лаки для створення кракелюр.

Техніка декупажу для початківців

  1. Спочатку треба підготувати поверхню, яку потрібно декорувати. Якщо це дерев’яна поверхня, то її потрібно ошкуріть, а потім нанести на неї грунтовку. В якості грунтовки може виступати акрилова фарба чи нерозбавлений клей ПВА.
  2. Поки підсихає поверхню, слід вирізати підходящий візерунок із серветки. Чим точніше буде вирізаний візерунок — тим краще.
  3. Далі слід відокремити два нижніх шару паперу — залишиться тільки верхній, барвистий.
  4. Обережно прикласти серветку до поверхні і пензликом нанести на неї шар лаку, ретельно розгладжуючи серветку. Важливо стежити за тим, щоб під серветкою не залишалося бульбашок повітря.
  5. Після повного висихання першого шару лаку необхідно нанести ще один шар.

При виконанні декупажу на тканини техніка дещо інша. Серветка покривається декількома шарами спеціального текстильного клею, а потім після висихання тканину обережно розгладжується теплою праскою через ганчірочку.

Щоб спробувати свої сили в техніці декупажу, Ви можете зробити своїми руками рамочку для фото у техніці декупажу .

Короткий опис статті: декупаж майстер клас Що таке декупаж? Що потрібно для декупажу? Як працювати в техніці декупаж? Дізнайтеся про це у Країні рад декупаж, серветки для декупажу, техніка декупажу

Джерело: Декупаж: основи для початківців

Також ви можете прочитати