Британський і американський англійський, який вчити? . Elf-English.

05.07.2016

Британський і американський англійський — який вчити?

«The Americans are identical to the British in all respects except, of course, language.»

— Oscar Wilde

«We (the British and Americans) are two countries separated by a common language.»

G. B. Shaw

На перших уроках нас часто запитують: «А чи є різниця між американським і британським англійським? Який краще вчити?»

По-перше, хотілося б прояснити, що це один і той же мова. просто в американському англійською виділилися свої особливості у написанні слів та їх вимові, граматиці. По-друге, як такого єдиного американського варіанту, як і британського не існує. У кожному штаті — свій говір. У Великобританії ж на так званому королівському англійською (Received Pronounciation) говорять лише 2% населення, і почути його, наприклад, раніше можна було на BBC. Зараз провідні радіопрограм спеціально запрошують людей з різних регіонів країни. Ті, хто приїжджає до великої Британії перший раз дивуються безлічі діалектів. Кажуть, що краще дотримуватися одного варіанту, ніж з’єднувати елементи обох у своїй промові. Звичайно, ми знаємо, що є ще канадський і австралійський англійська, які теж мають свої відмітні особливості, але сьогодні ми зупинимося тільки на британському та американському.

Давайте розглянемо відмінності між американським і британським англійським:

  1. У вимові:
  • У вікіпедії дуже хороша стаття, де докладно розглядаються відмінності у вимові.
  • На сайті b l.uk — Ви можете прослухати діалекти британського англійської у промові реальних людей, вибираючи діалект по карті. Там є інформація про особливості кожного діалекту.
  • Послухайте — Діалекти Американського англійського. Можете спробувати пройти на pbs.org — тест на знання особливостей вимови в штатах.

3. У лексиконі:

  • effingpot.com — онлайн словник зіставлення американського та британського англійської.
  • SeparatedbyCommonLanguage чудовий блог(нагороджений кількома преміями) лінгвіста, яка родом з Америки, але приїхала жити у Великобританію.
  • Онлайн — тест на порівняння слів американського і британського англійської.

У цьому фрагменті відео Ви можете побачити, що американський і британський сленг сильно відрізняються і часто через це виникає нерозуміння.

4. У вікіпедії дуже докладно розглянуті граматичні відмінності.

Можна спробувати тренувати вимову наступним чином. Після того, як Ви послухаєте американські і британські діалекти і вирішіть для себе, який варіант англійської Вам потрібен, то можна вибрати для себе зразки для наслідування — це можуть бути знамениті актори/актриси (залежить від Вашого статі). Так, наприклад, самим приємним чоловічим британським вимовою за результатами дослідження оксфордського університету володіє Alan Rickman. А за результатами BBC — Hugh Grant. Знамениті британські актриси —Keira Knightley, Kate Winslet, Emily Blunt, Kate Beckinsale. Можна знайти їх інтерв’ю youtube.com і повторювати за ними, наслідуючи у вимові та інтонації.

А який варіант англійської подобається Вам? Яким англійської, на Вашу думку, слід вивчати в школі та ВУЗах? Повинні навчати відмінностей територіальних діалектів англійської мови? Від чого може залежати вибір? Який варіант більш популярний? Чи завжди Ви розумієте, звідки людина з Англії чи Америки? Кого вам легше розуміти — американців або англійців?

Короткий опис статті: американський англійський Особливості вивчення британської та американської англійської. американський чи британський англійський,американський англійський,американський сленг,американське проезношение,британський англійський,британський вимова,територіальні діалекти англійської,слухати англійські діалекти онлайн,american vs british english,американський і британський англійський,британський або американський англійський,який англійську вчити — американський чи британський,відмінності в американському англійською,чим відрізняються британський і американський англійський,знамениті британські актриси,як тренувати британське вимову,як придбати американську вимову,як працювати над вимовою,варіанти англійської,діалекти англійської,аудіо американський англійський,американські ідіоми,бритаснкий англійська,англійська який вибрати,Як вчити англійський,Розмовна англійська

Джерело: Британський і американський англійський — який вчити? | Elf-English.ru

Також ви можете прочитати