Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка.

21.10.2015

Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка»

Бісероплетіння стає все популярнішим і популярнішим в наші дні. Здавалося б, навколо стільки прикрас на будь-який смак і гаманець, але все частіше погляд жінок зупиняється на незвичайних прикрас, створених з простих, на перший погляд, матеріалів своїми руками. Багато хто намагається освоїти бісероплетіння, але найчастіше кидають, так і не освоївши цей вид рукоділля для дому. У даному уроці ми розглянемо створення ефектного, але одночасно простого у виконанні прикраси, зване повітряне кольє або «воздушка».

Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка.

Для його виконання нам знадобляться залишки бісеру поєднаних кольорів(близько 50 грам), відповідні різноманітні намистини і паєтки, тонка голка для бісероплетіння (номер 10-13) волосінь 0,2-0,25 мм, металева фурнітура для біжутерії. гачок 2 мм, дві кріпильні шапочки, штифти замочок. Для складання нам так само знадобиться упаковка шпильок, картон, олівець, лінійка і круглогубці. Через брак спеціального інструменту можна скористатися інструментами чоловіка, адже у всіх наборах присутні узкогубцы з круглої зовнішньою стороною.

Для початку змішаємо всі наявні у нас намистини і пакетики бісеру в просторій ємності і, вдев волосінь в голку, нанизуємо мікс. Намагайтеся не впорядковувати великі намистини, щоб малюнок був більш хаотичний. Але при цьому не потрібно низать пів метра бісеру і слідом ряд великих намистин. Нанизувати потрібно багато, у результаті повинна вийти снизка довжиною близько 5-6 метрів. Не відрізаючи волосінь від котушки, починаємо в’язати ланцюжок з повітряних петель, відступивши близько 30 см від початку волосіні. Перші 3-4 повітряні петлі залишаємо порожніми, далі в ланцюжок вплітаємо нанизаные елементи майбутнього прикраси, захоплюючи їх гачком так, що бісеринка або намистина виявляються всередині петлі.

Можна поєднувати кілька прийомів в’язання, при дуже дрібному бісері захоплювати по 2 бісеринки.

Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка.

При більш великому по одній, інколи через петлю. Все залежить тільки від вашого бажання. Для того щоб виділити великі елементи, перед ними і після них можна зробити кілька порожніх повітряних петель. Це допоможе також уникнути випадкового потрапляння намистини на штифт.

Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка.

З отриманих 5-6 метрів знизки у нас виходить близько 10-11 метрів готової ланцюжка. Закріплюємо останню петлю англійською шпилькою, НЕ ВІДРІЗАЄМО волосінь від котушки. Тепер можна переходити до створення трафарету. Відміряємо потрібну нам довжину прикраси, зазвичай це 50 см. При цій довжині буси будуть розташовуватися трохи нижче лінії ключиць. На картоні малюємо початкову довжину, і далі з відстанню в 1 см креслимо паралельні їй лінії. 10 ліній цілком вистачить на 20-ти рядову воздушки. Можна замість картону використовувати плед або ковдру зі строчкою або малюнком у смужку.

Фіксуємо за допомогою шпильки початок повітряної ланцюжка на першій лінії, другий шпилькою відзначаємо потрібну довжину. Далі просто викладаємо Z-образно всю воздушку, з невеликим зсувом у 1-1.5 див. Зрушення можна робити з обох сторін, тоді довжина кожен ряд буде виділятися в готовому прикрасі, можна тільки з однієї, у цьому випадку ми отримаємо пишне хмара.

Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка.

Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка.

Якщо ланцюжка не вистачило, можна відмотати 5 метрів волосіні, обрізати і з вільного кінця знову нанизати бісер, щоб продовжити в’язану ланцюжок(пам’ятаєте англійську шпильку?) При досягненні потрібної довжини закінчити 3-4 повітряними петлями без бісеру, закрити ланцюжок.

Коли весь ланцюжок буде пришпилена до шаблону, підготуємо штифт, злегка разомкнув колечко. Акуратно порядово пересаджуємо ланцюжка з шпильок на штифт, починаючи або з верхньої або нижньої. Постарайтеся не перекручувати знизки, інакше замість акуратних рядів отримаєте погано скручений джгут і висять окремо нитки.

Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка.

Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка.

Тепер саме час взяти в руки голку і заправити кінці, що залишилися. Пройдіться голкою кілька разів з кожної зі сторін через всі петлі поруч зі штифтом, після кожного проходу зав’язуючи вузлик. Коли обидві сторони будуть надійно закріплені, закріпіть волосінь, обпалити її за допомогою сірника або запальнички так, щоб залишився заплавленный кінчик на відстані 4-6 мм від штифта.

Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка.

Надіньте шапочку, максимально заправте штифт в неї і відігніть штифт на 90 градусів від своєї осі. Відміряйте 8 мм і відріжте зайве.

Короткий опис статті: бісероплетіння майстер клас

Джерело: Бісероплетіння: майстер-клас «Воздушка»

Також ви можете прочитати