Бісероплетіння для початківців

09.10.2015

Бісероплетіння для початківців

Бісероплетіння для початківців
Мистецтво виготовлення різноманітних виробів з бісеру — бісероплетіння. Плетіння сережок і намиста, браслетів і «фенечок», вишивка бісером і навіть бісерне ткання або бонсай з бісеру — все це по-справжньому красиве і захоплююче заняття. Пропонуємо Вашій увазі кілька рекомендацій з бісероплетіння для початківців .

Бісер — це маленькі декоративні елементи, в яких є наскрізний отвертие для нанизування на нитку, волосінь або дріт. Бісеринки великих розмірів зазвичай називають намистинами.

З бісеру часто виготовляють різноманітні етнічні прикраси такі як намисто або чотки, а також вишивають бісером художні полотна, роблять з нього різні вироби, наприклад, квіти або іграшки.

Традиційно бісер виготовлявся з дерева, бурштину, каменю та інших природних матеріалів. З винаходом скла відкрилися нові можливості для виготовлення бісеру різних форм і забарвлень. Сучасний бісер також виготовляється із пластику, металу, рогу та кістки, металу і т. д.

Щоб приступити до плетіння бісером. необхідно придбати власне бісер необхідного розміру і забарвлення, а також спеціальні голки для плетіння бісером, якщо необхідно нанизувати бісер на нитку. Для нанизування бісеру на волосінь або дріт голки не потрібні.

У бісероплетінні використовуються різні техніки і прийоми. найпростіший прийом — звичайне нанизування бісеру на нитку. Чергуючи бісер в певному порядку, можна добитися будь-якого візерунка.

Також для початківців підійде техніка бісероплетіння в «хрестик». яку ще називають «монастирським плетінням». Почати плетіння слід з нанизування чотирьох бісеринок. Бісеринки розташовуються в центрі нитки.

У четверту бісеринку необхідно протягнути другий кінець нитки так, щоб він був направлений протилежно кінця нитки, на яку нанизана бісеринка. Цей прийом називається «зустрічним нізанія», «схрещування».

Далі на кожен з кінців нитки необхідно нанизати по одній бісеринці. Після цього на будь-який з кінців нитки нанизати ще одну бісеринку, а другий кінець нитки просмикнути крізь бісеринку в протилежному напрямку. Виходить ще одна ланка ланцюжка «хрестиком». Повторювати цю операцію необхідно до досягнення потрібної кількості ланок ланцюжка.

Бісероплетіння для початківців

Плетіння «хрестиком» може складатися не тільки з однієї, а з двох, трьох, чотирьох і більше рядів. Для того, подплести до першого ряду ланцюжка наступний. необхідно при плетінні останньої ланки цього ряду на один кінець нитки нанизати три бісеринки, а другий залишити вільним. Щоб замкнути ланка кінець вільної нитки протягується крізь третю бісеринку і затягується.

Далі починається плетіння другого ряду. На верхню нитку нанизується дві бісеринки, на нижню — одна. Верхня нитка спочатку проходить через отвір бісеринки одного, нанизаної на нижню нитку, а потім через бічний отвір бісеринки передостаннього в першому ряду ланки ланцюжка.

Потім на другу нитку нанизуються ще дві бісеринки, перша нитка залишається вільною і її слід пропустити через крайню бісеринку на другої нитки. Точно так само виконуються інші ланки ланцюжка. По завершенню другого ряду можна аналогічно почати третій, четвертий і т. д.

Бісероплетіння для початківців

Ланцюжок «Зигзаг» — ще один варіант простий ланцюжка, яку легко може сплести початківець. Нанизується На нитку три бісеринки, в перші дві пропускається кінець нитки і затягується. Вийшло перша ланка ланцюжка. Далі слід нанизати на нитку ще дві бісеринки і протягнути кінець нитки крізь крайню бісеринку першого ланки і першу бісеринку поточного ланки ланцюжка. Продовжувати ланцюжок до отримання необхідної довжини.

Бісероплетіння для початківців

Чергуючи в ланцюжках бісеринки різних кольорів і розмірів можна кожного разу отримувати абсолютно різні вироби.

Короткий опис статті: бісероплетіння майстер клас Бісероплетіння для початківців: опис матеріалів, техніки і прийомів бісероплетіння, рекомендації з бісероплетіння для початківців. бісер, бісероплетіння, вишивка бісером, плетіння бісером бісер вироби, вироби з бісеру, бісер прикраси бісероплетіння для початківців

Джерело: Бісероплетіння для початківців

Також ви можете прочитати