Бісер і бісероплетіння: схеми та майстер-класи з плетіння з бісеру

24.10.2015

Бісероплетіння

Бісер і бісероплетіння: схеми та майстер-класи з плетіння з бісеру

Якщо ви бажаєте освоїти дуже важкий, але в теж час досить цікаві вид мистецтва, який називається бісероплетіння. буде дуже до речі дізнатися трохи про його історії.

Вироби, що виготовлені з намистин, бісеру, а так само шматочків скла, які нанизували, ще в стародавні часи, після на звичайну нитку, а в наші роки вже на волосінь. У стародавньому Єгипті даними виробами прикрашали практично всі види одягу: це і манжети, і подоли суконь і коміри. Загалом, прикрашали все, що тільки можна. Природно, робили прикраси і на руки, на шию, на ноги. Вплітали у волосся.

В різні часи такий вид мистецтва називали зовсім по — різному. Наприклад, в Індійському народі називали гарданами, В Білоруському – горлячками, в Українському народі таке діяння прозвали сыплянками. Загалом, де тільки не користується попитом цей вид мистецтва, так і як його тільки не називають.

Ще близько чотириста років тому, в Стародавньому Єгипті навчилися робити скляні вироби. Саме стех пір, всі жінки світу втрачають голову. Адже настільки витончені, прикрашені сяйвом і блиском бусинка, не залишать байдужим не одну жіночу особу.

Бісер і бісероплетіння: схеми та майстер-класи з плетіння з бісеру

Всі ті речі, які здавалися занадто простими, або ж для того, щоб можна було виділитися, намагалися прикрасити будь-якими способами. Це і одяг, і взуття, головні убори та інші аксесуари. Так само була присутня вишивка бісером. Уявіть собі тільки, оболденно модний бренд, як у нас говорять зараз. Дівчина в натовпі сірої маси могла виділятися лише маленькою деталлю. Наприклад, манжети сорочки прикрашені бісером. Уявіть, на скільки чудово такий наряд виглядав. Розмальовували одяг, нашивали нитки, все, що завгодно. Але не в якому разі ніхто ніколи не забував про бісер.

У старі часи, ще на Русі, мистецтво бісероплетіння прозвали нізанія. Яскравими, блискучими скельцями прикрашали все, що душі завгодно. Обличчя, вуха, волосся. Вважалося, що чим красивіше і багатше виглядає наречена, тим багатше, витонченіше у неї повинен був бути убір.

В нинішній час, настільки старовинне мистецтво, здавалося б вже померла давно, знову набрало популярності, причому ще з більшим успіхом. Варто тільки подивитися на зап’ястя, сумки, рюкзаки, вуха і брелоки дівчат, які дуже яскраві та популярні в наш час. Навіть маленькі принцеси не відстають від моди. А самим головним моментом у цьому мистецтві є те, що ніде на ринках, в бутіках і по телевізору не побачиш власної фенечки. Так як купується звичайний бісер. а далі потрібно виготовити самому особисто для себе, по своєму смаку фенечку.

до Речі, тривалий час венеціанці тримали в секреті, рецепт створення бісеру.

Коли в Америці з’явився бісер, місцеві жителі масово стали використовувати його, як справжні атрибути для різних ритуалів. Прикрашали бісером пояси, табакерка, рукавички, навіть колиски. Після вже почали використовувати бісер, в якості елемента, за допомогою якого можна зробити сережки, браслети.

Бісер і бісероплетіння: схеми та майстер-класи з плетіння з бісеру

Десь на півночі вишивання бісером використовували з метою прикрасити шубу, головний убір, і навіть окуляри від сонця, які виготовлені з шкіри.

Цікавинками фантазерками і винахідником були наші улюблені прабабусі. Серед усіх банальних речей, які можна було обшивати або ж просто прикрасити за допомогою бісеру, можна знайти і дуже оригінальні і незвичайні речі.

Прикрашали суворі чохли для зубочисток! Чохли для крейди, чорнильниць і навіть олівці. А вже нашийники улюблених вихованців, підстаканники, великодні яйця, дуже сильно користувалися попитом і популярністю. Найцікавіше, що в ті роки кожен чоловік був індивідуально, не схожою ні на кого особистістю. Так як людей відрізняли, в більшій мірі їх вбрання і атрибути.

Трохи пізніше цих часів, народ пристосувався виготовляти схеми для бісероплетіння. Тобто, малювалася звичайна схема того чи іншого візерунка або малюнка, після за цією самою схемою вишивали і плели з бісеру. Такий рід занять був дуже простий в користуванні і розширював фантазію людей, що займалися таким мистецтвом.

Бісер і бісероплетіння: схеми та майстер-класи з плетіння з бісеру

У наш час крім схем для бісероплетіння, влаштовують якісь майстер-класи з плетіння і вишивки з бісеру.

Велика кількість фахівців, які за помірну плату готові ділитися своїм досвідом і навичками.

Відвідуючи такі майстер — класи, можна легко і швидко пізнати мистецтво бісероплетіння. Справа дуже цікаве і швидко затягує, привертає інтерес.

На будь-яке свято можна подарувати близькій людині власноруч виконаний подарунок. Такий презент буде набагато приємніше отримувати, ніж будь-яку іншу річ, що можна придбати в магазині.

Короткий опис статті: бісероплетіння майстер клас Схеми плетіння з бісеру, різні моделі та майстер-класи з бісеру. Понад 200 уроків бісероплетіння. Схеми, представлені на сайті підійдуть як професійному рукодельцу, так і новачкові бісер, бісероплетіння, майстер-клас, схеми

Джерело: Бісер і бісероплетіння: схеми та майстер-класи з плетіння з бісеру

Також ви можете прочитати