Англійська мова: конкурси для школярів

03.07.2016

Англійська мова: конкурси для школярів

Рубрика: Конкурси Коментарі: немає Коментарів

Дана робота містить декілька варіантів конкурсів і вікторин для учнів, які допоможуть їм краще засвоїти і узагальнювати досліджуваний матеріал. Більш того, у школярів буде бажання вивчати іноземну мову

Монотонні і нудні уроки навряд чи комусь сподобаються. Інша справа – конкурс або гра. Адже всім давно відомо, що діти найкраще засвоюють матеріал, який учитель підносить їм у вигляді гри. Зрозуміло, грати в ігри на кожному уроці не вийде, та й програмою не передбачено, але різноманітність все-таки необхідно вносити. Крім того, подібні заходи допомагають дітям розвивати логічне мислення, увагу і пам’ять. Конкурси, ігри та вікторини можна проводити за абсолютно будь-якого предмету в школі, в тому числі і з англійської мови. Англійські конкурси для школярів можна проводити як в одному класі, так і в паралелях, що вселить в учнів дух суперництва. Це тим самим дасть можливість швидко міркувати. Головною умовою таких заходів повинно бути наступним: обов’язково повинні брати участь всі учні класу. Крім того, не слід забувати про заохочення не тільки переможців, але і всіх інших учасників, так звані заохочувальні призи. Це дасть дитині зрозуміти, що його помітили і оцінили. Ігрова форма уроку або різні конкурси і змагання з предмету дозволяють вчителю визначити наскільки засвоєний учнями пройдений матеріал, на що зробити акцент у майбутніх теми уроку і кому потрібно ще попрацювати.

Отже, якими бувають англійські конкурси для школярів, а також вікторини, ігри та інші?

Ігри

Для початкових класів краще всього підходять гри, так як дітки ще не так давно вийшли з дитячого саду і ця форма засвоєння знань їм набагато ближче в силу їх надмірної рухливості і непосидючості.

В якості прикладу можна запропонувати Гру в слова». Метою гри є закріпити знання про правильне написання слів, їх вимові та значення. Гра починається з того, що один з учнів говорить слово, наприклад, desk, наступний учень повинен назвати слово, що починається на ту букву, на яку закінчується перше слово, наприклад, keep. На обдумування відповіді дається 40 секунд. Якщо учень не встигає дати відповідь, він вибуває з гри. Ускладнити гру можна попросивши учнів після дачі відповіді вимовити слово по буквах, тим самим перевірити правильність написання на листі. Чи можна дати завдання назвати якою частиною мови є це слів, що допоможе учням засвоїти морфологічні ознаки слів. Так гра продовжується до останнього учасника, який отримує оцінку «5» за урок.

Ще однією цікавою грою для молодших школярів є «Договорки», яка заснована на принципі загадок. У цьому випадку вчитель читає класу загадки у віршованій формі, що складаються з двох або чотирьох рядків, останнє слово яких діти повинні вгадати і вимовити по-англійськи. Наприклад: «Біля ялинки колір завжди один, / Взимку і влітку це – green, або »Маша дивиться телевізор – watch TV і так далі. Подібна гра сприяє закріпленню матеріалу по темі лексика. Твір таких загадок можна задати дітям додому, а на уроці вони можуть загадувати їх один одному.

Коли вчитель бачить, що діти втомилися, і він поступово втрачає контроль над ситуацією в класі, можна пограти з ними в рухливі ігри, наприклад гра «Де мавпочка? ». Діти повинні закрити очі, а вчитель ховає мавпочку (або це може бути будь-яка інша іграшка, але головне, щоб завжди була одна і та ж). в цей час весь клас голосно і по-англійськи рахує до 10. Потім вчитель просить учнів відкрити очі, і вони починають шукати іграшку. Той, хто першим знаходить її, кричить про це і отримує право водити. Всі фрази в грі повинні бути вимовлені вчителем і дітьми англійською мовою, так як це дозволяє закріпити вже відомі розмовні фрази.

Як варіант ще однієї рухливої гри можна запропонувати гру «Що він робить? ». Діти встають у коло і беруть за руки один одного, в центрі знаходиться той, хто водить. Вчитель на вухо повідомляє ведучому те, що він повинен показати іншим чи можна показати йому картинку, краще, якщо це буде який-небудь рух. Всі інші намагаються відгадати. Хто перший відгадає, той водить. Чи можна давати завдання на певну тему лексики, наприклад, тварини або подорожі. Учні повинні намагатися показати завдання без слів, а відгадку всі інші повинні назвати неодмінно по-англійськи. Таким чином, діти зможуть краще запам’ятати вивчену лексику і закріпити пройдений матеріал.

Конкурси

Конкурси проводяться з метою закріпити отримані знання на уроці англійської мови, розвивають інтерес до досліджуваного предмета, сприяють формуванню яких-небудь моральних переконань учнів у боротьбі за перемогу. Для проведення конкурсів вчителю необхідно не тільки донести до учнів необхідну інформацію, але і постаратися відпрацювати з ними практичні навички ведення діалогу. Для різних вікових категорій учнів вчитель підбирає конкурси різної складності. Конкурси доцільніше проводити в середніх і старших класах, наприклад на читання англійських віршів або на кращу постановку сценки за мотивами творів письменників зарубіжної літератури.

Англійські конкурси для школярів можна проводити безпосередньо на уроці або у вигляді позакласної роботи. В якості прикладу англійської конкурсу можна навести урок-конкурс «Різдво в Англії». Для його проведення необхідно дві команди, відповідно два паралельних класи. Метою цього конкурсу є вдосконалення мовних навичок, розвиток творчих здібностей, розширення кругозору і розвиток навички колективної роботи.

Конкурс складається з п’яти турів. За кожну правильну відповідь учасник отримує жетон, це можуть бути, наприклад, намальовані ялинкові іграшки. Конкурс можна проводити як повністю англійською мовою, так і російською, залежно від рівня підготовки учасників. На початку конкурсу вчитель читає дітям вірш про Різдво, включає відповідну музику. Також можна запропонувати дітям заспівати пісню «Jingle bells» в караоке.

1 тур – «Бліц-опитування»

Учитель по черзі задає кожній команді питання про традиції проведення Різдва у країні досліджуваного мови. Наприклад: Коли англійці святкують Різдво? Хто везе сани Санта-Клауса? Навіщо вішають омелу і в якому місці? Необхідно однакову кількість питань для кожної команди, за кожну правильну відповідь учасник отримує жетон.

2 тур – «Пазли».

Кожній команді вчитель дає конверт, що містить картки з літерами. З них потрібно зібрати правильне слово і його переклад. Яка команда першою дасть правильну відповідь, той і отримує жетон.

3 тур – «Ворожіння».

На початку цього туру вчитель розповідає дітям про те, що в Різдво прийнято гадати, в тому числі і в Англії. Обом командам вчитель видає список з назвами предметів для ворожіння. Учасники повинні мовчки показати це ворожіння так, щоб суперники змогли назвати його і предмети для його проведення. Вибрати краще легкі і всім відомі способи ворожіння, наприклад, зі свічкою і дзеркалом, або подушкою, гребінцем і дзеркалом.

4 тур – «Шифровки».

Кожна команда отримує листочки з шифруванням. Це повинні бути окремі частини слів, з яких необхідно скласти слова, прочитати їх і зробити переклад. Кожна команда отримує матеріал для складання декількох слів, та, що впоратися із завданням швидше і правильніше іншого, отримує жетон.

5 тур – «Хаос букв».

Тут учитель пропонує учасникам знайти слова на дошці, де він заздалегідь намалював табличку, в кожній клітинці якої вписані букви складові слова. Слова можуть розташовуватися як вертикально і горизонтально, так і по діагоналі. Діти повинні відповісти на запитання вчителя і знайти відповідь на дошці. Команда, що знайшла найбільшу кількість слів отримує жетон.

В якості перерви між турами можна запропонувати хлопцям станцювати танець сніжинок, і команда, яка краще інший виконає танець, також отримує в загальну скарбничку жетон.

У фіналі конкурсу журі підраховує кількість жетонів і оголошує переможця. Кожному учаснику команди-переможниці доцільно поставити відмінну оцінку з предмета.

Вікторини

В освітніх цілях В школах нерідко проводять вікторини з різних предметів, в тому числі і з англійської мови. Такий вид позакласної роботи зазвичай складається з питань і відповідей з різних галузей знань предмета. У нашому випадку це можуть бути лексика за різними темами, література на мові, що вивчається, відомі англійці, а також питання про традиції і звичаї Великобританії. До викторинам, як правило, готують учнів заздалегідь, продумують назва команди, девіз, можна дати домашнє завдання в якості одного з етапів вікторини. Даний вид заходів повинні містити завдання для колективного виконання і для капітанів команд зокрема. Найчастіше вікторини проводять у старших класах.

Приклад вікторини «чи Знає, він Англію? »

Метою цієї вікторини є закріпити матеріал про історію Англії, згадати традиції, цікаві історичні факти, англійських письменників та інших відомих англійців. А також розвинути здатність колективної роботи, розширити кругозір і сформувати повагу до іншої культури і традицій.

Вікторина складається з 5 турів і розминки. На початку вікторини в якості розминки можна показати учасникам слайди відомих місць в Англії, а вони повинні вгадати, що це за місце.

1 тур – Знаеет він Англію?

Тут потрібно ставити учням запитання про все потроху і давати чотири варіанти відповіді. Наприклад, Який квітка символізує Англію?

А. мак B. роза.

C. хризантема D. тюльпан.

Це можуть бути питання про валюту країни, улюблених святах англійців, уряді країни, популярних видах спорту, а також газетах, журналах та визначні місця. Питань має бути рівна кількість для кожної команди і не менше 10-12. За кожну правильну відповідь учасник отримує бал.

2 тур – Необхідно встановити відповідність імені та прізвища відомого людини в Англії.

Учасникам дається два види карток, на одних написані імена, на інших – прізвища, і потрібно співвіднести їх. Команда, що знайшла найбільшу кількість правильних співвідношень, отримує бал в цьому турі.

3 тур – Відповіді на запитання.

Учитель задає учасникам питання на англійській мові про визначні місця та відомих людей Англії. Учні повинні як можна швидше дати правильну відповідь по-англійськи. За кожну правильну відповідь, бал.

4 тур – Вивіски та написи в Англії.

Тут учасникам даються два види карток. На одних по-англійськи написано вивіска або напис, яку можна зустріти в Англії, а на інших їх переклад. Завдання учасникам знайти правильний переклад до кожної написи і розповісти, де її можна зустріти.

5 тур – Караоке.

Кожна команда по черзі виконує будь-яку відому англійську пісню. За краще виконання команда отримує бал.

На завершення вікторини журі підраховує кількість набраних балів у кожної команди, і переможець отримує приз. Це можуть бути просто відмінні оцінки з предмету.

Звичайно, існує ще дуже велика кількість вікторин, але кожна з них повинна підбиратися виходячи з обсягу знань та умінь школярів.

Англійські конкурси для школярів, різноманітні інтелектуальні ігри, вікторини та інші види перевірки знань сьогодні досить розвинені в кожній школі. Так чи інакше, вони дозволяють вчителю закріпити вивчений на уроці матеріал, виявити недоліки піднесення знань учням і в результаті акцентувати увагу на деяких моментах щодо кожного учня. Подібні види перевірки знань дуже цікаві для школярів, дозволяють розвинути навички спілкування, спільної роботи в колективі, дають змогу відпрацювати навички у вимові слів та закріпити знання про країну та її традиціях. При виборі того чи іншого заходу вчителю необхідно враховувати вікові особливості учнів, їх знань і здібностей. Таким чином, позакласні заходи будуть проходити весело, цікаво і приведуть до необхідного результату і досягнення поставлених цілей.

Таким чином, буде проходити весело англійська мова. Конкурси для школярів, позакласні заходи приведуть до необхідного результату і досягнення поставлених цілей.

Хочете поділитися з друзями?-)

Короткий опис статті: англійська для школярів Англійські конкурси для школярів допоможуть дітям засвоїти матеріал значно краще. Так які конкурси для школярів можна влаштувати? Про це можна дізнатися конкурси для школярів,англійські конкурси для школярів,англійська мова конкурси для школярів

Джерело: Англійська мова: конкурси для школярів

Також ви можете прочитати